FB TW PIN NWS
BioRank 941

Helin Avşar

Doğum tarihi : 02.Kasım.1980
Helin Avşar kaç yaşında : 44
Kilo & Boy :
Burcu : Akrep
Meslek :
Helin Avşar doğum yeri : Ankara

Helin Avşar Biyografisi

Helin Avşar, 2 Kasım 1980 de Ankara’da dünyaya gelmiştir. Avşar ailesi aslen Kars’lıdır. Sanatçı Hülya Avşar'ın kız kardeşidir. Annesinin adı Emral ve babasının adı Celal Avşar dır. Diğer ablasının adı Leyla’dır. Yurt dışında, İsviçre’de eğitim aldı.
Helin ve Hülya Avşar’ın seneler önce amcası, Kars’ta bir hastanede başhekim ve annesi de onun yanında stajiyer hemşire olarak çalışıyor iken Babası Celal Avşar abisini ziyarete Kars’a gittiğinde annesini görüyor ve aşık oluyor. Sonra da onu kaçırıyor. Ankara’ya yerleşiyorlar. Helin Avşar 4 yaşındayken, Hülya Avşar’ın güzellik kraliçesi seçilip sinema filmleri çevirmeye başlaması ile aile Ankara’dan İstanbul’a taşınmış.

Çocukluğu, Kışları İstanbul’da yazları da Ayvalık’ta geçmiştir.

Bir dönem Kanal D'de ve bir reklam ajansında staj yaptı. Esas iş olarak tekstille ilgilendi. Nişantaşı’nda kendi tasarımlarını sattığı bir butik mağaza açtı. Arkasında da atölyesi vardı, o zaman yaşı 25'di. ama altından kalkamadı kapattı.

2007 yılında da Şarkı Söylemek Lazım şarkı yarışmasında yarıştı. 2011 de “Yok Böyle Dans” yarışmasına katıldı.

Son dönemde medyada röportaj ve sunuculuk görevleriyle bulunmuştur. 2009 yılında gazeteciliğe başlayan ve Habertürk'ün hafta sonu eklerinde röportajlar yapan Helin Avşar, 2014 yılında gazete ile yollarını ayırdı.

TV8 ekranlarında 2012 yılında yayınlanan, Afrika’nın beşiği Kenya’da gerçekleşen yarışma programı “Trophy Türk” sunuculuğunu Ertem Şener ve Taner Güngör ile birlikte Helin Avşar yaptı. Burcu Çetinkaya ile birlikte Billur Kalkavan, Berksan Özer, Hale Caneroğlu, Ceyda Ersoy, Esra Ersoy, Zaza Enden, Leyla Bilginel, Şener Üşümezsoy, Serkan Tanırgan, Tuğba Özay ve Önder Bekensir ve Helin Avşar da yarışmacı ekip içindeydi.

Helin Avşar, 20 Şubat 2016 tarihinde Serhan Bora ile evlendi. 26 Aralık 2016 tarihinde anlaşmalı olarak tek celsede boşandılar.

Filmleri :
2007 - İki Yabancı (TV Dizisi)
2005 - Hababam Sınıfı Askerde (Asker Zehra) (Sinema Filmi)


Kaynak:Biyografi.info

Helin Avşar hakkında haberler

Tüm Helin Avşar haberleri

Helin Avşar için yapılan aramalar

Helin Avşar, Helin Avşar biyografi, Helin Avşar hayatı, Helin Avşar özgeçmişi, Helin Avşar hakkında, Helin Avşar doğum yeri, Helin Avşar fotoğraf, Helin Avşar video, Helin Avşar resim, Helin Avşar kimdir?, Helin Avşar kaç yaşında?, Helin Avşar nereli, Helin Avşar memleketi