FB TW PIN NWS
BioRank 4460

Gül Fakı

Doğum tarihi : 03.Şubat.1990
Gül Fakı kaç yaşında : 34
Kilo & Boy :
Burcu : Kova
Gül Fakı doğum yeri : Konya

Gül Fakı Biyografisi

Esas adı Fatmagül Fakı’dır. 3 Şubat 1990 tarihinde Konya’da doğmuştur. Aslen Hatay’lı olan Gül Fakı, Dr. Oktay Duran Anadolu Lisesi mezunudur. 2010 yılında Aydın Üniversitesi Grafik Tasarım bölümünden mezun olmuştur. Stajını da görsel medya şirketlerinde yapmıştır.
Türk Hava Yollarında iki buçuk yıl hostes olarak çalışmıştır. Gül Fakı spiker ve sunucu olmak için hosteslikten ayrılmıştır. İstanbul’da ailesiyle birlikte yaşayan Gül Fakı, çevresinde de Brezilyalı Manken Adriana Lima’ya olan benzerliğiyle dikkat çekiyor. Utangaçlığıyla tanınan Gül Fakı, yanında güzelliğinden bahsedilince bile yüzü kızarıyor.

Gül Fakı, eski Fenerbahçe spor oyuncularından biri olan milli futbolcu Tuncay Şanlı ile nişanlı idi. Senarist Ece Yörenç'in oğlu Ali Yörenç ile birlikte oldu.

Survivor Gül Fakı, 2013 yılında Panama’da yapılan, Acun Ilıcalı’nın Hazırlayıp sunduğu 3. sezon Survivor Ünlüler - Gönüllüler yarışmasında Gönüllüler takımında yarıştı. Yarışmada ünlüler takımında Bennu Gerede, Cengiz Çoşkun, Doğukan Manço, Erhan Yavuz, Larissa Gacemer, Nazenin Tokuşoğlu, Irmak Atuk, Ümit Karan yarışırken gönüllüler takımında ise Bozok Gören, Dağhan Külegeç, Duygu Çetinkaya, Emel Erdemanar, Hilmi Cem İntepe, Murat Ceylan, Mustafa Sürmen, Seda Akman yarıştı.

Hilmi Cem İntepe'nin birinci olduğu yarışmada, Doğukan Manço ikinci, Ümit Karan ücüncü, Murat Ceylan dördüncü olmuştur.

2014 yılında Hilmi Cem İntepe ile beraber Rexona reklamında oynadı.

2014 yılında İlker Ayrık'ın sunduğu “Çarkıfelek” adlı yarışmada hosteslik yaptı. Magazin D'de sunuculuk yaptı.

Daha önce de “Muhteşem Yüzyıl”da bir iki küçük rolde oynayan Gül Fakı, İlker Ayrık'ın başrolde olduğu ve yönetmenliğini yaptığı "Yapışık Kardeşler" adlı sinema filminde küçük bir rol aldı.

Fatmagül Fakı 25 Ekim 2019 tarihinde Kerem Lafçı ile evlendi. Aralık 2022 ayında Kaan adında bir oğlu oldu.

Filmleri ve Dizileri :
Oyuncu :
2015 - Güneşin Kızları (Didem) (TV Dizisi)
2014 - Yapışık Kardeşler (Tülay) (Sinema Filmi)
2013 - Survivor Türkiye 2013 - Ünlüler/Gönüllüler (Yarışmacı - Gönüllüler)(Tv Programı)
2012 - Ben Bilmem Eşim Bilir (Kendisi)(Tv Programı)
2011 - Muhteşem Yüzyıl (Mihrimahın Cariyesi)(TV Dizisi)


Kaynak:Biyografi.info

Gül Fakı için yapılan aramalar

Gül Fakı, Gül Fakı biyografi, Gül Fakı hayatı, Gül Fakı özgeçmişi, Gül Fakı hakkında, Gül Fakı doğum yeri, Gül Fakı fotoğraf, Gül Fakı video, Gül Fakı resim, Gül Fakı kimdir?, Gül Fakı kaç yaşında?, Gül Fakı nereli, Gül Fakı memleketi