FB TW PIN NWS
BioRank 3208

Gamze Özçelik

Doğum tarihi : 26.Ağustos.1982
Gamze Özçelik kaç yaşında : 41
Kilo & Boy :
Burcu : Başak
Gamze Özçelik doğum yeri : İstanbul

Gamze Özçelik Biyografisi

Arka Sokaklar dizisi ile ünlenen Türk dizi ve tiyatro oyuncusu.
Gamze Özçelik, 26 Şubat 1982 de İstanbul’da doğdu. Annesinin adı Tülin Aybay, babasının adı Talat Özçelik'dir. Meltem Özçelik adında bir kız kardeşi vardır. Lise eğitimini Maltepe Anadolu Lisesi’nde, lisans eğitimini ise Bilgi Üniversitesi’nde tamamladı.

1999’da katıldığı Elite Model Look yarışmasında 4. oldu. Bu yarışmadan bir sene sonra katıldığı Kanal D güzellik yarışmasında da 2. seçilen Özçelik, yarışmanın ardından aldığı teklifleri değerlendirdi ve oyunculuğa ağırlık verdi. Hayır defileleri dışında modellik ve mankenlik faaliyetlerinde bulunmadı.

Gaye Sökmen ajansına bağlı olarak çalışan Gamze Özçelik ilk olarak 1998 yılında, Eyvah Kızım Büyüdü adlı yapımla T.V. dizilerine adım attı, Cinler ve Periler, Tatlı Hayat, Serseri gibi T.V. yapımları ile kariyerine devam etti. 2004 yılında, Hırsız Var adlı ilk sinema yapımında oynadı. Bu filmde Haluk Bilginer, Mehmet Ali Erbil gibi deneyimli oyuncularla çalışma fırsatı yakaladı.

Gamze Özçelik, 2004 yılında Kanal D de yayınlanan yarışma programı "Popstar Türkiye" adlı yarışmanın sunuculuğunu Haldun Dormen ile beraber yaparken yarışmanın jürileri Armağan Çağlayan, Ercan Saatçi, Ahmet San, Deniz Seki olmuştur.

2005 yılında, cep telefonu ile çekilen ve genç oyuncunun özel görüntülerinin bulunduğu bir video internette dolaşmaya başladı. Bu durumdan rahatsız olan oyuncu mahkemeye başvurdu ve yapılan incelemede görüntülerin tecavüz sonucunda, oyuncunun isteği dışında çekildiği anlaşılınca zanlı Gökhan Demirkol 8 yıl hapse mahkum oldu.

Seni Seviyorum adlı tiyatro oyununda başarılı bir performans gösterdikten sonra, 2006 yılında çekimine başlanan ve halen devam eden Arka Sokaklar adlı polisiye- macera dizisinde, başrollerden birisini canlandırdı. T.V. için çekilen Buzda Dans adlı program serisinin sunuculuğunu da üstlenen genç oyuncu, Popstar, Türkstar, Altın Kelebek Ödülleri gibi pek çok T.V. programının sunuculuğunu da üstlendi.

Arka Sokaklar dizisinden ayrılan Gamze Özçelik 2013 yılı Temmuz ayında anlaştığı “Fatih” adlı dizisinde haremdeki bir cariyeyi canlandırdı.

19 Haziran 2008 tarihinde, kendisi gibi oyuncu olan sevgilisi Uğur Pektaş ile dünya evine girdi. 30 Ocak 2010 tarihinde Murat Han adında bir oğlu olmuştur. 26 Aralık 2011 tarihinde Uğur Pektaş'tan boşanmıştır.

2013 yılının Nisan ayında Show TV'de yayınlanan 'Ben Burdan Atlarım' adı yarışmanın ilk hafta sunuculuğunu yaparken jüride Armağan Çağlayan, Cem Görgül ve Yasemin Soysal görev yaptı. Diğer haftalar sunuculuğu Tuğçe Koçak ve Chloe Loughnan üstlenmiştir. Yarışmacılar ise Semih Yuvakuran, Asena Onur Çakmak, Bayhan Gürhan, Gökhan Taşkın, Atilla Taş, Leyla Bilginel, Neslihan Önder, Nur Gümüşdoğrayan, Önder Bekensir, Sema Çelebi, Günay Musayeva, Semiha Yankı, Serkan Tanırgan, Şener Üşümezsoy, Timur Kunt, Tony Hill, Tuğba Özay, Verda Penso olmuştur. Birinciliği Önder Bekensir almıştır.

31 Aralık 2014 tarihinde Jürileri Gökhan Özoğuz, Ebru Gündeş, Hadise, Mazhar Alanson ve Özkan Uğur olan O Ses Yılbaşı Özel bölümüne katıldı. Gamze Özçelik Ebru Gündeş'in takımına girerken, ünlü olan ama hiçbirinin mesleği şarkıcılık olmayan 16 kişi arasında Selin Şekerci, Atalay Demirci, Arda Turan, Mete Horozoğlu, Murat Yıldırım, Sarp Apak, Derya Şensoy-Ferhan Şensoy, Tuba Ünsal, İbrahim Büyükak, Buğra Gülsoy, Gupse Özay, İvana Sert, Saba Tümer, Ersin Korkut, Şafak Sezer ile yarıştı.

Rol Aldığı Tiyatro Oyunları:
2006 - Seni Seviyorum

Rol Aldığı Filmler :
1998 - Eyvah Kızım Büyüdü (dizi)
2001 - Cinler ve Periler (dizi)
2001 - Tatlı Hayat (dizi)
2003 - Serseri (dizi)
2004 - Hırsız Var!
2005 - Düşler ve Gerçekler (dizi)
2005 - Savcının Karısı (dizi)
2006-2009,2011 - 2014 - Arka Sokaklar (Zeynep)(dizi)
2011 - Canan (dizi) 2013 - Böyle Bitmesin (dizi)
2013 - Fatih (Çiçek Hatun) (dizi)


Kaynak:Biyografi.info

Gamze Özçelik için yapılan aramalar

Gamze Özçelik, Gamze Özçelik biyografi, Gamze Özçelik hayatı, Gamze Özçelik özgeçmişi, Gamze Özçelik hakkında, Gamze Özçelik doğum yeri, Gamze Özçelik fotoğraf, Gamze Özçelik video, Gamze Özçelik resim, Gamze Özçelik kimdir?, Gamze Özçelik kaç yaşında?, Gamze Özçelik nereli, Gamze Özçelik memleketi