FB TW PIN NWS
BioRank 5578

Çağla Kubat

Doğum tarihi : 16.Kasım.1979
Çağla Kubat kaç yaşında : 45
Kilo & Boy :
Burcu : Akrep
Çağla Kubat doğum yeri : Ankara

Çağla Kubat Biyografisi

Çağla Kubat, 16 Kasım 1979 tarihinde Ankara’da doğmuştur. Ama Ankaralı değil, İstanbullu. Ankara’daki anneanne ziyarete gidildiğinde beklenen tarihten iki ay önce yani yedi aylık dünyaya geliverdiği için doğum yerinde Ankara yazıyor. Çocukluğu Fenerbahçe’de geçti. İlkokul yıllarında Enka’nın yüzücüsüydü. Ortaokulda ve lise birde Galatasaray’ın yıldız basket takımındaydı.
Eski İçişleri Bakanı Diyarbakırlı Ferit Kubat'ın torunudur. Annesi Prof. Dr. Ayşe Sema Kubat, İTÜ Mimarlık Fakültesi öğretim üyesi, babası Murat Kubat ODTÜ mezunudur.

1997 yılında İstanbul'da İtalyan Lisesi'nden mezun oldu. İstanbul Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünden 2001 yılında mezun oldu ve “Makine Mühendisi” diplomasını aldı.

1999 yılında İstanbul Yelken Kulübü’ne girmiş lisanslı sporcu olarak. Ardından da Fenerbahçe Kulubü’ne geçmiş.

Üniversite eğitimi sırasında ABD’de Speciality Electronics (Bilgisayar Elemanları Fabrikası), İtalya’da FIAT ve Bursa’da FIAT/TOFAŞ Otomobil Fabrikası’nda mühendislik mesleği ile ilgili zorunlu stajını yaparak uygulama deneyimi kazandı. Mühendislik okuduğu yıllarda windsurf sporu ile tanıştı.

İtalyan Lisesi’nin yanı sıra, yazları gittiği İtalya’da lisan okullarında İtalyancasını geliştirdi. İtalyan Lisesi’nde aldığı Latince derslerine ek olarak 4 yıl özel Latince dersleri aldı. Üniversitede İngilizce eğitim aldı. Ayrıca ABD ve İngiltere’de (University of Cambridge – Studio College) ingilizcesini geliştirdi. İstanbul’da British Council’de kısa süreli bir ingilizce eğitim gördü.

2001 yılında yapılan Miss Turkey Türkiye Güzellik Kraliçesi Yarışması'nda ikinci seçildi ve ardından Porto Riko’da yapılan Miss Universe Kâinat Güzellik Yarışması'nda Türkiye'yi temsil etti.

Profesyonel rüzgar sörfçüsü olan ve çeşitli ödülleri olan Çağla Kubat, 2003 yılında Çeşme'de yapılan IFCA Avrupa Slalom Şampiyonası'nı kazanarak Avrupa Slalom Rüzgar Sörfü Şampiyonu olmuştur.

Çağla Kubat, çok kısa süren modellik yıllarında Nelson mayolarının 2004 ve 2005 kataloglarında, Bahçecik Kuaför Salonları'nın imaj kataloğu çekimlerinde yer almanın yanında Rowenta ve Desa'nın marka yüzü olmuştur. Neşe Erberk tarafından çalıştırıldı. Erberk Ajans’a bağlı olarak İstanbul’da yapılan defileler ile Cemil İpekçi’nin Yunanistan’da, Yıldırım Mayruk’un Japonya’da ve Rusya’da düzenlenen uluslararası defilelerinde yer almıştır.

Ayrıca Arcelik, Uno, Rozi, Rowenta, Ülker, Filli Boya, İşbankası, Danette ve Pegasus gibi pekçok reklam filminde oynamıştır. Onur Mete, Haluk Levent ve Çelik gibi şarkıcıların video kliplerinde oynamıştır.

Çağla Kubat, sörfün yanı sıra snowboarding, wakeboarding, rollerblading, binicilik ve dalgıçlık yapmakta, tenis oynamaktadır.

Dünya Windsurf Federasyonu'nun dünyanın en iyi kadın sörfçülerini kullanarak oluşturduğu takvimde yer aldı. Sports Illustrated Dergisi ve dünyanın önemli board markaları RRD ve Starboard'un kataloğunda yer alarak Türkiye'nin tanıtımında önemli rol aldı.

Çeşitli dizi filmlerde oynadı. Televizyonlarda sunuculuk yaptı.

Çağla Kubat, Türkçe'nin yanı sıra iyi derecede İngilizce, İtalyanca ve Latince bilmektedir.

2011 yılının Mayıs ayında Alaçatı’da, “Çağla Kubat Windsurf Academi” adı ile bir okul açmıştır.

Çağla Kubat, 20 Eylül 2013 tarihinde sörfçü Amerikalı Jimmy Diaz ile İzmir’in şirin ilçesi Alaçatı’da evlendi.

Filmleri :
2006 - 2006 - Sağır Oda - Kanal D (Duruşah Kırımlı)
2007 - 2008 - Kuzey Rüzgarı - Show TV (Bahar)
2009 - 2011 - Arka Sokaklar - Kanal D (Elif Komiser)
2010 - 2010 - Umut Yolcuları - Star Tv (Elif Komiser)

Televizyon sunuculukları:
2004 - Başka Yerde Yok
2008 - Ters Köşe - Kanal 1
2011 - Ntv Spor Haberleri


Kaynak:Biyografi.info

Çağla Kubat için yapılan aramalar

Çağla Kubat, Çağla Kubat biyografi, Çağla Kubat hayatı, Çağla Kubat özgeçmişi, Çağla Kubat hakkında, Çağla Kubat doğum yeri, Çağla Kubat fotoğraf, Çağla Kubat video, Çağla Kubat resim, Çağla Kubat kimdir?, Çağla Kubat kaç yaşında?, Çağla Kubat nereli, Çağla Kubat memleketi