FB TW PIN NWS
BioRank 1033

Hayati Akbaş

Doğum tarihi : 01.Ocak.1963
Hayati Akbaş kaç yaşında : 57
Kilo & Boy :
Burcu : Oğlak
Meslek : Doktor
Hayati Akbaş doğum yeri : Yozgat

Hayati Akbaş Biyografisi

Çocukluğu ve eğitim hayatı süresinde ailesine ekonomik destek olan Doç. Dr. Hayati Akbaş, uzun yıllar ağaç oymacılığı yapmıştır. Eğitim hayatında okula ve işi bir arada yürüterek günümüzde olduğu konuma ulaşan doktor, aynı zamanda bir zanaatkârdır. Geçmiş yıllarda ağaçlara şekil de verirken günümüzde insanlara şekil vererek onların hayatlarının daha iyiye girmesi için önemli dokunuşlar yapmaktadır.
Kurucusu olduğu FBM Lazer Estetik Plastik Cerrahi Klinikleri ile tıp dünyasında tanınan Doç. Dr. Hayati Akbaş Yozgat köylerinden birinde 1963 yılında dünyaya gelmiştir. O yıllarda köy hayatındaki imkânların yetersiz olması nedeni ile eğitimine Ankara’da başlamıştır. İlkokul, ortaokul, lise ve üniversite eğitiminin tümünü de Ankara’da tamamlamıştır. 1982 yılında giriş yaptığı Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden 1989 yılında “Top Doktoru” olarak mezun olmuştur.

Üniversite mezuniyetinden sonra iki seneden oluşan mecburi görevini Artvin Yusufeli’nde yerine getirmiştir. Daha sonrasında Tıpta Uzmanlık Sınavını vererek Ondokuz Mayıs Üniversitesi’nde asistanlık yapmaya hak kazanmıştır. Böylelikle üniversitesinin Estetik Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Ana bilim Dalında 1991 yılından başlayarak 1996 yılına kadar asistanlık yapmaya devam etmiştir. 1996 yılında ise uzmanlığını tamamlayarak görevini öğretim görevlisi olarak sürdürmüştür. Mesleki ilerlemesine devam etmesi neticesinde iki seneye yakın bir süre içerisinde yardımcı doçent olmuştur. Doçentliğini almadan önce ise bir sene Amerika Birleşik Devletleri’nde çalışmıştır.

1999 yılında Ondokuz Mayıs Üniversitesine dönüş yaptı ve 2004 yılında ise doçent olmuştur. 2005 yılına kadar üniversitedeki görevine ara vermeden devam etmiştir.

Doç. Dr. Hayati Akbaş 2005 yılında üniversitedeki görevini bırakmasının ardından FBM Lazer Estetik Plastik Cerrahi Kliniklerinin temelini atmıştır. İlk şubesi Samsun’da açılan kliniklerin şimdilerde; İstanbul, Batum, Köln ve Bakü gibi şehirlerde de merkezleri ve irtibat ofisleri bulunmaktadır. Ünlü doktor meslek hayatına kliniklerinde hasta muayeneleri yaparak devam etmektedir. Halen bilimsel çalışma yapmayı da bırakmamıştır.

Bunların yanı sıra pek çok canlı yayına konuk olarak davet edilmektedir. Canlı yayınlarda yardım konusunda cömert davranan ünlü doktor aynı zamanda oldukça yararlı bilgilendirmeler yaparak bilinmeyen konuları aydınlatmaktadır.

Kaynak:Biyografi.info

Hayati Akbaş için yapılan aramalar

Hayati Akbaş, Hayati Akbaş biyografi, Hayati Akbaş hayatı, Hayati Akbaş özgeçmişi, Hayati Akbaş hakkında, Hayati Akbaş doğum yeri, Hayati Akbaş fotoğraf, Hayati Akbaş video, Hayati Akbaş resim, Hayati Akbaş kimdir?, Hayati Akbaş kaç yaşında?, Hayati Akbaş nereli, Hayati Akbaş memleketi