FB TW PIN NWS
BioRank 578

Alev Esen

Doğum tarihi : -
Alev Esen kaç yaşında : -
Kilo & Boy :
Burcu :
Meslek : Tasarımcı
Alev Esen doğum yeri :

Alev Esen Biyografisi

Alev Esen, çocukluğunda tiyatrocu olmak istemiş, uzun yıllar bale eğitimi almış. 1,5 yıl kadar devlet tiyatrosunda oynamış. Eğitimini Almanya’da tamamlamış.Gençliğinde Şişhanede bir atölyede çalışarak gelinlik dikmeyi öğrenmiş.
Tiyatrocu Tekin Akmansoy’un Sevim hanım ile evliliğinden kızıdır. Tiyatrocu Tayfun Orhon ile evliliğinden olan pop şarkıcısı Ozan Orhon'un (d.1972) annesidir. Metin Esen ile evlidir.

Bir zamanların en ünlü gelinliklerine ve abiye kıyafetlerine imza atarak sosyete ile sanat dünyasının en gözde modacıları arasında bulunan Faize-Sevim Moda evi'nin ortağı olan annesi Sevim Baban’ın modacı kızıdır.

Alev Esen’in oğlu Ozan Orhon manken Ebru Şallı ile evlendi sonra da ayrıldı.

Alev Esen çifti, oğulları Ozan Orhon'un lüks merakı, eğlenceye düşkünlüğü ve Ebru Şallı ile olan muhteşem düğününün masrafları yüzünden tefeciden para almıştı. 2 trilyon liralık borcu yüzünden, ödeyemeyince Ekim 1999 tarihinde gizlice Amerika'ya kaçtı.

Kaynak:Biyografi.info

Alev Esen için yapılan aramalar

Alev Esen, Alev Esen biyografi, Alev Esen hayatı, Alev Esen özgeçmişi, Alev Esen hakkında, Alev Esen doğum yeri, Alev Esen fotoğraf, Alev Esen video, Alev Esen resim, Alev Esen kimdir?, Alev Esen kaç yaşında?, Alev Esen nereli, Alev Esen memleketi