FB TW PIN NWS
BioRank 17

Yunus Emre Genç

Doğum tarihi : 28.Ocak.1988
Yunus Emre Genç kaç yaşında : 36
Kilo & Boy :
Burcu : Kova
Meslek : Akademisyen, Yazar
Yunus Emre Genç doğum yeri : Trabzon

Yunus Emre Genç Biyografisi

Yunus Emre Genç, 28 Ocak 1988 yarihinde Trabzon’da doğmuştur. Asıl memleketi Aydın'dır. Ekim 2005 tarihinde başladığı Marmara Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme dalında lisans eğitimini (Almanca) Temmuz 2010 yılında bitirerek mezun oldu. Yüksek Lisansına 2013 yılında başladığı; İzmir, Katip Çelebi Üniversitesi, Sosyal Bilimler Enstitüsü İşletme bölümünden Haziran 2015 tarihinde mezun oldu. Ardından İzmir, Katip Çelebi Üniversitesi, Sosyal Bilimler Enstitüsü İşletme bölümünde 2015 yılında başladığı doktorasını Temmuz 2022 tarihinde tamamladı.
Yunus Emre Genç, İngilizce ve Almancayı iyi derecede, Fransızcayı da orta derecede bilmektedir.

İlkokul yıllarından beri yenilikçi ve girişimci bir ruha sahip olan ve ödevini özgün bir şekilde sunmaya çalışan Yunus Emre Genç, ilkokul üçüncü sınıfta sürüngen hayvanlarla ilgili sunumunda kasetçalara kaydedilmiş hayvan seslerini kullandı. İlkokul yıllarında Yeşil Çevre Grubunu kurdu ve fidan dikti, Belediye Başkanının katılımıyla bir panel düzenledi.

Lise eğitimi sırasında TÜBİTAK proje yarışmalarında; sırasıyla Yer Bilimi alanında 3.lük, Biyoloji dalında ise 4.lük elde etti. Liseden birincilikle mezun oldu.

İstanbul'da üniversite eğitimi sırasında ilkokul yıllarında kurmuş olduğu Yeşil Çevre Grubunu uluslararası bir gençlik grubu olarak faaliyetlerini yürüttü. AB Gençlik Projesi düzenledi ve yurt dışında AB Gençlik Programı etkinliklerine katıldı.

2009 yılında İstanbul Büyükşehir Belediyesi Gençlik Meclisinde, AB Uyum, Takip ve İzleme Komisyonunda başkan yardımcısı ve ardından başkan oldu. Bu dönemde çeşitli AB Gençlik Programı faaliyetlerine katılmaya devam etti.

Yunus Emre Genç, MEB onaylı PCM (Avrupa Birliği Proje Döngüsü Yönetimi) sertifikası sahibidir.

Norveç Veliaht Prensi Haakon'un İstanbul'daki Sultanahmet Cami ve Ayasofya ziyaretinde ona mihmandarlık etti. Lisans eğitimimi tamamladıktan sonra Genç Türkiye-Genç Amerika projesinde ülkemizi temsil etti. Bu program hem Türkiye'de hem de ABD'de gerçekleşti. ABD Dışişleri Bakanlığı'nı ziyaret etti.

Dr. Yunus Emre Genç, Aralık 2015-Ağustos 2017 yılları arasında Rize’de Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesinde uzman olarak çalışmıştır.

Dr. Yunus Emre Genç, Iğdır Üniversitesinde Mart 2022- Şubat 2023 tarihleri arasında koordinatör yardımcısı olarak çalıştı.

Dr. Yunus Emre Genç’in işletme alanında yayınlanmış 2 kitabı, 6 kitap bölümü, 6 makale ve 5 bildirisi vardır.

2021 yılında İtalya'nın Bolonya kentinde düzenlenen Skillman Uluslararası Forumuna katıldı. AB düzeyinde 2 Cost projesinin araştırmacısı olarak çalıştı. 10-12 Mayıs 2023 tarihleri arasında İzlanda’da Bifröst Üniversitesi'nde düzenlenen çalıştaya katıldı.

2022 yılında Avrupa Birliği tarafından finanse edilen ve Bilim ve Teknolojide Avrupa İşbirliği (COST) kapsamında yürütülen “CA21166 - Social Sciences and Humanities for Transformation and Climate Resilience (SHiFT)” aksiyonu Çalışma Grubu Üyesi olarak atandı.

Lise eğitimi sırasında katıldığı ulusal proje yarışmalarındaki başarılarından da anlaşılacağı üzere, motivasyonu yüksek ve araştırma yapmaya ilgisi yüksek derecededir. Araştırma ilgi alanları; yönetim, sürdürülebilirlik, strateji ve turizm üzerine yoğunlaşıyor.

2020 yılında Prof. Dr. Murat Kayalar ile birlikte “Üniversiteli Gençlerde sosyal Medya Davranışları” ve yine Prof. Dr. Murat Kayalar ile birlikte 2022 yılında “Trabzon’a Arap Turist Çıkartması” adlı kitapların yazarıdır.

Dr. Yunus Emre Genç, Şubat 2019 tarihinden beri Giresun Üniversitesinde akademisyen olarak görev yapmaktadır.

Dr. Yunus Emre Genç, 26-27 Eylül 2023 tarihleri arasında Letonya’da Riga’da düzenlenen Letonya Başbakanı Evika Silina'nın açılışını yaptığı Skillman International Forum (SIF) 2023 konferansında gerçekleştirdiği "Sürdürülebilir Turizm Yönetimi" başlıklı sunumuyla sadakatlik ödülüne layık görüldü.

5-7 Haziran 2024 tarihinde Portekiz’de, Coimbra Üniversitesi Centro de Estudos Sociais COST çalıştayında Türkiye’yi temsil etmiştir.

Dr. Yunus Emre Genç, 23 Haziran 2024 tarihinde saat 11:40’ta TRT Trabzon Radyosu Hayatın İçinden programına konuk olacaktır.

Ödülleri:
2023 - Skillman Fidelity Award, Skillman, LETONYA,
2020 - Quarterly Franklin Membership, Great Britain Journals Press, İNGİLTERE,

Kitapları :
2023 - Turizmci Oldun Diyorlar
2022 - Trabzon’a Arap Turist Çıkartması (Prof. Dr. Murat Kayalar ile birlikte)
2020 - Üniversiteli Gençlerde sosyal Medya Davranışları (Prof. Dr. Murat Kayalar ile birlikte)Kaynak:Biyografi.info

Yunus Emre Genç için yapılan aramalar

Yunus Emre Genç, Yunus Emre Genç biyografi, Yunus Emre Genç hayatı, Yunus Emre Genç özgeçmişi, Yunus Emre Genç hakkında, Yunus Emre Genç doğum yeri, Yunus Emre Genç fotoğraf, Yunus Emre Genç video, Yunus Emre Genç resim, Yunus Emre Genç kimdir?, Yunus Emre Genç kaç yaşında?, Yunus Emre Genç nereli, Yunus Emre Genç memleketi