FB TW PIN NWS
BioRank 7007

Erdem Moralıoğlu

Doğum tarihi : ??.??.1977
Erdem Moralıoğlu kaç yaşında : 47
Kilo & Boy :
Burcu :
Meslek : Tasarımcı
Erdem Moralıoğlu doğum yeri : Montreal, Kanada

Erdem Moralıoğlu Biyografisi

Moda tasarımcısı

Erdem Moralıoğlu, 1977 yılında Kanada’da İngiliz bir anne ile Türk bir babanın oğlu olarak Montreal'de doğmuştur. Sara adında ikiz kız kardeşi vardır. Erdem Moralıoğlu’nın kimya mühendisi olan babası 30’lu yaşlarda iken Kanada’ya göç etmiştir. Baba tarafından aslen Antakya‘lıdır. Türkiye’de hiç yaşamadığını belirten Erdem Moralıoğlu ancak, babasını ziyaret etmek için sık sık Antakya ve İstanbul‘a geldiğini aktarmıştır. Montreal ve Birmingham'de büyüyen Moralıoğlu lisans derecesini Ryerson Üniversitesi'nde moda üzerine yaptı. Daha sonra moda tasarımcısı Vivienne Westwood’un yanında staj yapmıştır.

Erdem Moralıoğlu’nun modayla olan ilişkisi ise 6 yaşında iken, ikiz kız kardeşinin bebeklerine elbise dikmesiyle başlamış. Sekiz yaşındayken televizyonda efsanevi modacı Karl Lagerfeld’in defilesini seyredip büyülenen Erdem, ‘’Hangi mesleği yapmak istiyorsun?’’ diye soranlara da son derece kararlı bir şekilde, sadece modacı olmak istediğini söylüyormuş.

Erdem Moralıoğlu, 2000 yılında Londra'ya taşınarak Royal College of Art'da moda üzerine eğitim gördü. 2003 yılında buradan yüksek lisans derecesini alan Moralıoğlu, New York'a taşınıp Diane von Furstenberg ile çalıştı ve 2005'te tekrar Londra'ya taşınarak markasını kurdu. İlk kapsül koleksiyonundaki başarısından ötürü 100 bin İngiliz sterlini değerindeki ' British Fashion Fringe' ödülünün sahibi oldu. 2008 yılında ise İngiliz Moda Konseyi tarafından verilen Fashion Forward ödülünü kazanmıştır. 2010 senesinde ise İngiliz Moda Konseyi ve Vogue İngiltere ile ortak düzenlenen Vogue tasarımcı moda fonunda Erdem markasına 200 bin sterlin değerinde bir ödül kazandırmıştır.

2014 yılında da British Fashion Council’in gerçekleştirdiği İngiliz Moda Konseyi Ödülleri gecesinde, ‘Yılın Tasarımcısı’ ödülüne layık görüldü. 2015 yılında “Yılın Ödülleri’ töreninde ‘Yılın Adamı’ seçildi.

Moralıoğlu'nun tasarımları Los Angeles, Londra, New York ve Riyad'da satılan Erdem Moralıoğlu, pazarlardan, eski fotoğraflardan, İsmail Merchant- James Ivory filmlerinden ilham almaktadır. Kıyafetlerini giyenler arasında Diana Ross, Michelle Obama, Kate Middleton, Keira Knightley, Sarah Jessica Parker, Sienna Miller, Lara Stone, Marion Cotillard, Michelle Williams, Julianne Moore, Anne Hathaway, Emma Stone, Claudia Schiffer, İngiltere eski başbakanıGordon Brown'un eşi Sarah Brown, David Cameron'un eşi Samantha Cameron vardır.

Erdem Moralıoğlu, 2003 yılından beri erkek arkadaşı mimar Philip Joseph ile beraber yaşamaktadır.

Kaynak:Biyografi.info

Erdem Moralıoğlu için yapılan aramalar

Erdem Moralıoğlu, Erdem Moralıoğlu biyografi, Erdem Moralıoğlu hayatı, Erdem Moralıoğlu özgeçmişi, Erdem Moralıoğlu hakkında, Erdem Moralıoğlu doğum yeri, Erdem Moralıoğlu fotoğraf, Erdem Moralıoğlu video, Erdem Moralıoğlu resim, Erdem Moralıoğlu kimdir?, Erdem Moralıoğlu kaç yaşında?, Erdem Moralıoğlu nereli, Erdem Moralıoğlu memleketi