FB TW PIN NWS
BioRank 4648

Claudia Schiffer

Doğum tarihi : 25.Ağustos.1970
Claudia Schiffer kaç yaşında : 54
Kilo & Boy :
Burcu : Başak
Meslek : Model
Claudia Schiffer doğum yeri : Rheinberg, Kuzey Rhine-Westphalia, Batı

Claudia Schiffer Biyografisi

Top model

Claudia Schiffer, 25 Ağustos 1970 tarihinde Rheinberg, Kuzey Rhine-Westphalia, Batı Almanya’da Heinz Schiffer, Gudrun Schiffer çiftinin kızı olarak doğmuştur. Düsseldorf banliyölerinde büyüdü. Annesi Gudrun Schiffer, bir ev hanımı ve babası Heinz Schiffer bir avukatdır. Ann Carolin adlı kız kardeşi ve Stefan ve Andreas adlı 2 erkek kardeşi vardır.

17 yaşında modelliğe başladı. Almanya, Düsseldorf’da Metropolitan Modellik Ajansı patronu Michel Levaton tarafından bir gece kulübünde keşfedildikten sonra 1987 yılında Paris'e gitti ve Fransız ELLE dergisine kapak olmasıyla kısa sürede tanındı. Chanel için modellik yapmaya başladı, Karl Lagerfeld'in favori modeli oldu. The New York Times, Rolling Stone, People dergilerinin kapağında yer almayı başardı. 1996 yılında Victoria-s Secret modeli oldu.

Revlon ile anlaşma imzaladı, Versace, Jil Sander, Dolce & Gabbana, Ralph Lauren ve Valentino gibi markaların defilelerinde boy gösterdi. Vanity Fair, Rolling Stone, The New York Times, People dergilerine kapak olan ilk süpermodel oldu. Claudia Schiffer aynı zamanda mango ile de çalıştı (Sonbahar/Kış 2006). Ayrıca L’Oreal ile de sözleşmesi olan süpermodelin her yıl kendi tasarladığı ve yer aldığı mayo takvimi vardır.

Pepsi ve Fanta reklamlarında yer aldı. Ayrıca Citroën’in reklamında da çıplak olarak yer aldı. 1994 yılında “Richie Rich” filmiyle sinema dünyasına da giriş yaptı. Ardından Blackout, Black and White, Life Without Dick, In Pursuit, Love Actually, Zoolander adlı filmlerde ufak roller alır. Ancak sinema kariyeri modellik kadar başarılı olmadı.

Mankenlik yaptığı dönemde dört adet egzersiz kasedi var. Bunlardan Claudia Schiffer’s Perfectly Fit adlı videosu en çok satanlar arasına girmiştir.

1995 yılında Claudia, Christy Turlington, Naomi Campbell, Elle Macpherson ile birlikte ünlü restoran zinciri Fashion Cafe’yi açtılar. Ap> Moda eviChannel’in en iyi 5 süpermodeli oldu. Diğerleri Naomi Campbell, Cindy Crawford, Linda Evangelista ve Christy Turlington’dur.

Fransızcayı en iyi şekilde konuşabilen Claudia Schiffer, 1993 yılında sihirbaz David Copperfield ile tanıştı ve nişanlandı, 6 yıl birlikte oldular. Sonunda Eylül 1999'da ayrıldılar. David Copperfield, topmodel Claudia Shiffer ile 6 yıllık beraberliğinin ardından nişanlandı ancak ikili 1999 yılında yollarını ayırmaya karar verdi. Bu beraberlik sırasında, Schiffer’ın Copperfield’ın yanında görünmesi için para aldığına dair birçok söylenti çıktı, Alman Bild gazetesi ikilinin arasındaki anlaşmayı yayınladı. Schiffer’ın sonraki erkek arkadaşı Tim Jeffries’in babasının açıklamaları ise dedikoduları tekrar su yüzüne çıkardı; Copperfield ve Schiffer çiftinin hiç beraber olmadıklarını, magazin gündemi yaratmak için sadece yan yana dolaştıklarını ileri sürdü. İkili bu iddiayı yalanladı.

Claudia Schiffer, 1997 yılından itibaren UNICEF iyi niyet elçisi oldu.

İngiltere'de yaşıyan Claudia Schiffer, 25 Mayıs 2002 tarihinde Film Yapımcısı Matthew Vaughn de Vere Drummond ile evlendi. Cosima Violet (d. 2002), Clementine Poppy (d. 2004), Caspar Matthew (d.2003) adlarında 3 çocuğu vardır.

Filmleri ve Dizileri :
2008 - Valentino: The Last Emperor (Kendisi) (Sinema Filmi)
2003 - Aşk Heryerde (Carol ) (Sinema Filmi)
2002 - Í skóm drekans (Kendisi) (Sinema Filmi)
2002 - Hayatımdan Çıkar Mısın! (Mary) (Sinema Filmi)
2001 - Zırtapoz (Kendisi) (Sinema Filmi)
1999 - Friends and Lovers (Carla) (Sinema Filmi)
1999 - Black and White (Greta) (Sinema Filmi)
1997 - Karartma (Susan) (Sinema Filmi)
1997 - Dharma & Greg (Gretchen)(TV Dizisi)
1994 - Hazır Giyim (Kendisi) (Sinema Filmi)
1994 - Richie Rich (Aerobik Hocası) (Sinema Filmi)


Kaynak:Biyografi.info

Claudia Schiffer videoları

Tüm Claudia Schiffer videoları

Claudia Schiffer için yapılan aramalar

Claudia Schiffer, Claudia Schiffer biyografi, Claudia Schiffer hayatı, Claudia Schiffer özgeçmişi, Claudia Schiffer hakkında, Claudia Schiffer doğum yeri, Claudia Schiffer fotoğraf, Claudia Schiffer video, Claudia Schiffer resim, Claudia Schiffer kimdir?, Claudia Schiffer kaç yaşında?, Claudia Schiffer nereli, Claudia Schiffer memleketi