FB TW PIN NWS
BioRank 129

Furkan Dede

Doğum tarihi : ??.??.1986
Furkan Dede kaç yaşında : 38
Kilo & Boy :
Burcu :
Meslek : TV sunucusu
Furkan Dede doğum yeri : stanbul

Furkan Dede Biyografisi

TV 8 ekranlarında sunuculuk yapmaktadır.

Furkan Dede, 1986 yılında İstanbul’da doğmuştur. Koyu bir Fenerbahçe tutkunu olan Furkan Dede bu tutkusunu da birçok kez dile getirmiştir.

Furkan Dede, ilk olarak 2009 yılında “Var Mısın Yok Musun” programıyla ekranlara geldi. Show TV'de Acun Ilıcalı'nın sunduğu “Var Mısın Yok Musun” adlı yarışmaya katıldı. Furkan Dede, son 2 kutuya 2 ve 100.000 TL ile girmiş Hamdi Bey’in 68 bin TL'lik teklifini kabul etmemiş ve 100.000 TL’nin sahibi olmuştur. Bir dönem Tekstil işi ile uğraşmış daha sonra 2010 yılında “Kızlar- Erkekler” adlı Survivor yarışmasına katılmıştır.

2010 yılında, Acun Ilıcalı’nın hazırlayıp sunuculuğunu da yaptığı ve yarışanlar “Var mısın Yok musun” yarışmacılarından seçildiği Panama’da yapılan “Survivor Kızlar – Erkekler” yarışmasına katıldı. Survivor'un Şampiyonu Merve Oflaz olmuştur.

Furkan Dede, TV 8 ekranlarında 2013 yılından itibaren “Oynat Bakalım” adlı komik video programında sunuculuk yapmaktadır. Furkan Dede 2015 yılında Sinek 2’li programının da sunuculuğunu da yapmıştır. Aynı zamanda TV8'de ve TV8,5'ta ortak yayınlanan "Survivor Ekstra" programının yorumcusudur.

Kaynak:Biyografi.info

Furkan Dede için yapılan aramalar

Furkan Dede, Furkan Dede biyografi, Furkan Dede hayatı, Furkan Dede özgeçmişi, Furkan Dede hakkında, Furkan Dede doğum yeri, Furkan Dede fotoğraf, Furkan Dede video, Furkan Dede resim, Furkan Dede kimdir?, Furkan Dede kaç yaşında?, Furkan Dede nereli, Furkan Dede memleketi