FB TW PIN NWS
BioRank 7994

Semiha Şahin

Doğum tarihi : 05.Ağustos.1981
Semiha Şahin kaç yaşında : 43
Kilo & Boy :
Burcu : Aslan
Meslek : TV sunucusu
Semiha Şahin doğum yeri : İstanbul

Semiha Şahin Biyografisi

Semiha Şahin, 5 Ağustos 1981 tarihinde İstanbul’da doğmuştur. 2005 yılında İstanbul Bilgi Üniversitesi, Medya ve iletişim bölümünden mezun oldu. Üniversite yıllarında çeşitli basın yayın kuruluşlarında çalışmaya başlayan Semiha Şahin, mezun olduktan sonra bir yıl İngiltere’de Reklamcılık, halkla ilişkiler ve pazarlama eğitimi aldı. İngiltere’de iken Bournemouth 2CR FM ve BBC Türkçe servisinde staj yaptı.
Türkiye’ye döndükten sonra televizyonculuğa SKY Türk’de başlayan Semiha Şahin, 2,5 yıl Muhabirlik ve Spikerlik yaptıktan sonra Eylül 2010’da CNN Türk ailesine katıldı. “İstanbul’daki Anadolu”, “Cepteki Bomba: Kredi Kartları”, “Beş Yıllık Mucize: Akhisar” başlıklı haber dizilerini hazırladı.

2016 yılında ABD Dışişleri Bakanlığı’nın daveti ile yaklaşık bir ay süreyle çeşitli eyaletlerde ‘Araştırmacı Gazetecilik’ seminer ve toplantılarına katıldı. Yaklaşık 3,5 yıl CNN Türk'de Deniz Bayramoğlu ile birlikte Güne Merhaba'yı sunduktan sonra 2016 yılı ilk aylarından itibaren CNN Türk Hafta Sonu Ana Haber bülteni ile gündemi aktarırken, hafta içi konuklarla Türkiye’nin ve dünyanın siyaset gündeminin ele alındığı ‘Türkiye'nin Gündemi' programını sundu.

İyi derecede İngilizce bilen Şahin, pilates ve yoga yapıyor. Yeni yerler görmeyi, flamenko yapmayı ve kampa gitmeyi seven Semiha Şahin, İstanbul Bilgi Üniversitesi'nde öğrencilere ders vermektedir.

Semiha Şahin, 26 Nisan 2019 tarihinde Buket Aydın’dan boşalan Kanal D Ana Haber sunuculuğuna getirildi.

Kaynak:Biyografi.info

Semiha Şahin için yapılan aramalar

Semiha Şahin, Semiha Şahin biyografi, Semiha Şahin hayatı, Semiha Şahin özgeçmişi, Semiha Şahin hakkında, Semiha Şahin doğum yeri, Semiha Şahin fotoğraf, Semiha Şahin video, Semiha Şahin resim, Semiha Şahin kimdir?, Semiha Şahin kaç yaşında?, Semiha Şahin nereli, Semiha Şahin memleketi