FB TW PIN NWS
BioRank 176

Can yücel (2)

Doğum tarihi : ??.??.1985
Can yücel (2) kaç yaşında : 39
Kilo & Boy :
Burcu :
Meslek : Yönetmen
Can yücel (2) doğum yeri : İstanbul

Can yücel (2) Biyografisi

2015 yapımı “Yaktın Beni” adlı sinema filminin yönetmenidir.

Can yücel (2), 1985 yılında İstanbul’da doğmuştur. Oyuncu Derya Alabora ve oyuncu Uğur Yücel’in oğludur.

Altı yaşından beri elinde kamera olan oğul Yücel, bir dönem sinema eğitimi aldıktan sonra mesleğe alaylı olarak devam etti.

2010 yılında başrollerinde; Uğur Yücel, Kenan İmirzalıoğlu, Nejat İşler, Berrak Tüzünataç, Ozan Güven, Ceyda Düvenci’nin oynadığı “Ejder Kapanı” adlı sinema filminde babası Uğur Yücel yönetmenliğini yaparken Can yücel (2) de ikinci yönetmen olarak görev yaptı.

2013 yılında başrollerinde Beren Saat ve Uğur Yücel oynarken diğer rollerde de, Ayça Bingöl, Melis Mutluç, Turgay Kantürk, Hazar Ergüçlü, Yasemin Çonka ve Erdal Küçükkömürcü’nün oynadığı “Benim Dünyam” adlı sinema filminde babası Uğur Yücel yönetmenliğini yaparken Can yücel (2) de ikinci yönetmen olarak görev yaptı.

2014 yılında başrollerinde Uğur Polat, Şebnem Bozoklu, Erkan Kolçak Köstendil, Kaan Yıldırım, Sevtap Özaltun, Salih Bademci’nin oynadığı “Ulan İstanbul” adlı dizinin hikaye sahibi ve senaryo yazarları Can yücel (2)ve Uğraş Güneş olmuştur.

2015 yılında yönetmenliğini Uğur Yücel’in oğlu Can yücel (2)’in yaptığı “Yaktın Beni” adlı sinema filminde Sarp Apak, Sinem Kobal, Uğur Yücel, Meltem Cumbul, Hasibe Eren, Sezai Aydın, Ozan Özcan, Bülent Şakrak ile birlikte oynadı.

Yapımcılığını Erol Avcı’nın üstlendiği, yönetmenliğini Nihat Durak ile Can yücel (2)’in yaptığı, senaryosunu ise Uğraş Güneş’in kaleme aldığı, 20 Eylül 2016 tarihinde FOX ekranlarında başlayan "Familya" adlı dizi filmde Uğur Yücel, Erkan Kolçak Köstendil, Bülent Emrah Parlak, Cansu Tosun, Sezer Avcı, Aybüke Pusat, Murat Ceylan, Barış Yıldız’ın yanı sıra Gökhan Kıraç, Enis Arıkan, Olgu Baran Kubilay, Bekir Çiçekdemir, Berat Efe Parlar, İpek Ayaz Kortunç, Murat Şahan, Ozan Coşkun, Neslihan Arslan ve Güven Kıraç ile beraber rol aldı.

Filmleri ve Dizileri :
Yönetmen :
2021 - Acans (TV Dizisi)
2016 - Familya (TV Dizisi)
2015 - Yaktın Beni (Sinema Filmi)

Senaryo :
2014 - Ulan İstanbul (TV Dizisi) (Uğraş Güneş ile birlikte)
2013 - Benim Dünyam (Uğraş Güneş ile birlikte)

Yönetmen Ekibi :
2013 - Benim Dünyam (2. Yönetmen) (Sinema Filmi)
2010 - Ejder Kapanı (2. Yönetmen) (Sinema Filmi)


Kaynak:Biyografi.info

Can yücel (2) filmleri

Tüm Can yücel (2) filmleri

Can yücel (2) için yapılan aramalar

Can yücel (2), Can yücel (2) biyografi, Can yücel (2) hayatı, Can yücel (2) özgeçmişi, Can yücel (2) hakkında, Can yücel (2) doğum yeri, Can yücel (2) fotoğraf, Can yücel (2) video, Can yücel (2) resim, Can yücel (2) kimdir?, Can yücel (2) kaç yaşında?, Can yücel (2) nereli, Can yücel (2) memleketi