FB TW PIN NWS
BioRank 7373

Michelle Obama

Doğum tarihi : 17.Ocak.1964
Michelle Obama kaç yaşında : 60
Kilo & Boy :
Burcu : Oğlak
Meslek :
Michelle Obama doğum yeri : Chicago, Illinois , ABD

Michelle Obama Biyografisi

Avukat ve Amerika Birleşik Devletleri 44.Başkanı Barack Obama'nın eşidir.
Michelle LaVaughn (Robinson) Obama, 17 Ocak 1964 tarihinde ABD Illinois eyeletinin Chicago kentinin güney kısmında doğmuştur. Babası Fraser Robinson, Chicago Belediye idaresinde kanalizasyon işçisi olarak işe başlamış ve ayda 479 dolar kazanıyordu. Annesinin adı Marian Robinson’dur. Michelle Obama 1.82 cm. boyundadır.

İlköğrenimini üstün zekalılar okulunda tamamladı. Chicago “Whitney M. Young Magnet” Lisesi'ni 1981 yılında bitirdi. Princeton Üniversitesi'nden Sosyoloji lisans eğitimi alarak 1985 yılında mezun oldu. ve 1985 yılında kazandığı Harvard Üniversitesi Hukuk Fakültesinden 1988 yılında mezun oldu. Avukat olarak mezun olunca Chicago'ya dönerek Amerika'nın bilinen bir hukuk firması olan Sidley&Austin, avukatlık bürosunda işe başlıyor. Obama ile 1992 de evlendikten sonra Michelle özel sektörü terk etti. 1996 yılında Öğrenci Hizmetleri Dekan Yardımcısı olarak Chicago Üniversitesi’nde çalıştı. 2002 yılında ilk kamu işleri için icra müdürü olarak, Chicago Üniversitesi Hastanesi'nde çalışmaya başladı.

Chicago'da Sidley & Austin hukuk firmasında çalışırken Barack Obama ile tanıştı.

1989 yılında tanıştığı eşi Barack Obama ile 1992 yılının Ekim ayında evlendi. 4 temmuz 1998 tarihinde ilk kızı Malia Ann ve 10 Haziran 2001 tarihinde ikinci kızı Sasha dünyaya geldi.

Obama çifti Protestan'dır ve de United Church of Christ mezhebine üyedirler.

Michelle Obama, giyim tarzıyla ve moda anlayışıyla pek çok kez en iyi giyinenler listelerinde yer aldı.

Michelle Obama, 2012 Yaz Olimpiyatları’nda Amerika’yı temsil edecek heyetin başkanı olarak Londra’ya gitti.

Kaynak:Biyografi.info

Michelle Obama için yapılan aramalar

Michelle Obama, Michelle Obama biyografi, Michelle Obama hayatı, Michelle Obama özgeçmişi, Michelle Obama hakkında, Michelle Obama doğum yeri, Michelle Obama fotoğraf, Michelle Obama video, Michelle Obama resim, Michelle Obama kimdir?, Michelle Obama kaç yaşında?, Michelle Obama nereli, Michelle Obama memleketi