FB TW PIN NWS
BioRank 1854

Uğur Biçer

Doğum tarihi : ??.??.1988
Uğur Biçer kaç yaşında : 36
Kilo & Boy :
Burcu :
Meslek : Dizi Oyuncusu
Uğur Biçer doğum yeri : İzmir

Uğur Biçer Biyografisi

Fox Tv'de oynamaya başlayan "Savaşçı" adlı Tv dizisinde Astsubay Üstçavuş Emre Durmuş karakterini canlandırmaktadır.

Uğur Biçer, 1988 yılında İzmir'de doğmuştur. Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih Coğrafya Fakültesi Sosyoloji Bölümünden mezun oldu. Ayrıca oyunculuk eğitimi aldı.

Uğur Biçer, Show TV kanalında yayınlanmış Düşman Kardeşler dizisinde rol aldıktan sonra tanınmaya başladı, ardından Osmanlı Tokadı, Eyvah Eyvah 3 ve İnanç Odası gibi yapımlarda yer almıştır. Bunun yanı sıra Yandex ve Tudors Gömlek reklam filmlerinde oynamıştır.

2014 yılında Gizem Karaca'nın başrolde yer aldığı Güzel Köylü adlı dizideki rolü ile tanınır oldu. 2016 yılında Elçin Sangu ve Barış Arduç'un baş rolünde yer aldığı Kiralık Aşk dizisinin ikinci sezonunda diziye dahil olmuş ve bu dizide kötü bir karakter olan Cevdet rolü ile izleyici karşısına çıkmıştır.

9 Nisan 2017 tarihinde Fox Tv'de oynamaya başlayan Limon Film’in yapımcılığını üstlendiği, senaryosunu Süleyman Çobanoğlu yazdığı, yönetmenliğini Volkan Kocatürk ve Eray Koçak'ın yaptığı "Savaşçı" adlı Tv dizisinde başrollerde Berk Oktay, Murat Serezli, Yıldız Çağrı Atiksoy, Fırat Albayram, Burç Kümbetlioğlu, Bahadır Vatanoğlu, Uğur Biçer, Alican Albayrak, Hakan Dinçkol ve Doğan Bayraktar oynadı.

Filmleri ve Dizileri :
Oyuncu :
2017 - Savaşçı (Astsubay Üstçavuş Emre Durmuş) (TV Dizisi)
2016 - Hanım Köylü (Muhacir İsmail) (TV Dizisi)
2026 - 2017 - Kiralık Aşk (Cevdet) (Sinema Filmi)
2014 - Güzel Köylü (Sıddık Karabacak) (TV Dizisi)
2014 - Eyyvah Eyvah 3 (Hanımköylü) (Sinema Filmi)
2013 - İnanç Odası (Sinema Filmi)
2013 - Osmanlı Tokadı (Doğu-Bekir Ağa) (TV Dizisi)
2012 - Düşman Kardeşler (TV Dizisi)


Kaynak:Biyografi.info

Uğur Biçer kitapları

Tüm Uğur Biçer kitapları

Uğur Biçer için yapılan aramalar

Uğur Biçer, Uğur Biçer biyografi, Uğur Biçer hayatı, Uğur Biçer özgeçmişi, Uğur Biçer hakkında, Uğur Biçer doğum yeri, Uğur Biçer fotoğraf, Uğur Biçer video, Uğur Biçer resim, Uğur Biçer kimdir?, Uğur Biçer kaç yaşında?, Uğur Biçer nereli, Uğur Biçer memleketi