FB TW PIN NWS
BioRank 3770

İsmail Filiz

Doğum tarihi : 23.Mayıs.1980
İsmail Filiz kaç yaşında : 43
Kilo & Boy :
Burcu : İkizler
Meslek : Dizi Oyuncusu
İsmail Filiz doğum yeri : Çankırı

İsmail Filiz Biyografisi

İsmail Filiz, 23 Mayıs 1980 tarihinde Çankırı’da doğmuştur. Ailesinin ilk çocuğu, ikiz erkek kardeşleri var. İlk ve ortaöğrenimini ve lisenin bir kısmını Çankırı’da tamamlayan Filiz, Samanyolu Koleji ve Ankara Gazi Anadolu Lisesi’nde ortaöğretimin tamamladıktan sonra Ankara Başkent Üniversitesi’nde eğitimine devam etti.
Babası Hüseyin Filiz, aynı zamanda Ak Parti’nin Ankara Yönetim Kurulu üyesidir. Ailesinin ahşap ve çelik kapı fabrikası (çankırı) , benzin istasyonu ( İstanbul-Ankara karayolu) ve insaat şirketleri varmış.

İsmail Filiz, Kenan İmirzalıoğlu’nun başrollerde oynadığı Ezel dizisinde Ezel karakterinin ameliyattan önceki halini, yani Ömer karakterini canladırdı. İlk kez oyunculuk yapan İsmail Filiz işletmeciliğini yaptığı benzin istasyonunda Kenan İmirzalıoğlu’na benzerliğinden dolayı teklif aldığını söylemektedir.

İsmail Filiz, 9 Temmuz 2006 tarihinde Evren Filiz ile evlendi. İsmail Filiz, eşinin bir magazin programına verdiği röportajda kendisine Çakma Ezel' diyerek küçük düşürdüğünü ileri sürerek haziran 2011 yılında boşandı. Boşandığı eşi 10 Temmuz 2013 tarihinde lösemi hastalığından vefat etti.

2011 yılında yönetmenliğini Ömer Vargı'nın yaptığı "Anadolu Kartalları" filminde Üsteğmen Tunç Sözeri rolünü canlandırarak; Engin Altan Düzyatan, Çağatay Ulusoy, Özge Özpirinçci, Hande Subaşı, Alpay Kemal Atalan, Alper Saldıran ile birlikte oynadı.

2014 yılında baş rolde olarak İsmail Filiz, "Paşa Gönlüm" dizisinde; Tarık Papuççuoğlu, Derya Alabora, Kerem Atabeyoğlu, Nilüfer Açıkalın, Sema Keçik ile birlikte oynamıştır.

İsmail Filiz, 2014 yılının Aralık ayında Show TV ekranlarında yayınlanmaya başlayan “Ezra’ adlı dizide başrol olarak Rüveyda Öksüz, Yusuf Çim, Zeynep Koltuk, Serkan Şenalp, Doğukan Polat, Asuman Dabak, Nurana Bagieva ile beraber oynadı.

15 Ekim 2017 tarihinde Azerbaycanlı oyuncu Nurana Bagieva ile evlendi.

2018 yılında yönetmenliğini Osman Kaya’nın üstlendiği "Deliler Fatihin Fermanı" filmde, Erkan Petekkaya, Cem Uçan, Yetkin Dikinciler, Kamil Güler, İsmail Filiz, Nur Fettahoğlu, Gökçe Özyol ve Demet Tuncer’in de aralarında olduğu oyuncu kadrosu yer alıyor.

Filmleri ve Dizileri :
Yapımcı :
2017 - Ketenpere (Sinema Filmi)
2014 - Kolpaçino 3. Devre (Sinema Filmi)

Oyuncu :
2021 - Adanis: Kutsal Kavga (İlhan)(Sinema Filmi)
2021 - Barbaroslar: Akdeniz'in Kılıcı (Şahin Kılıçoğlu)(TV Dizisi)
2018 - Deliler Fatihin Fermanı(Aşgar)(Sinema Filmi)
2016 - Muhteşem Yüzyıl: Kösem 2. Sezon (Abaza Mehmet Paşa)(TV Dizisi)
2015 - Milat (Yağız Ali) (TV Dizisi)
2014 - Paşa Gönlüm (Melih) (TV Dizisi)
2014 - Ezra (Çahangir Hüseyinov)(TV Dizisi)
2011 - Anadolu Kartalları (Üsteğmen Tunç Sözeri) (Sinema Filmi)
2009 - Ezel (Ömer Uçar)(TV Dizisi)


Kaynak:Biyografi.info

İsmail Filiz filmleri

Tüm İsmail Filiz filmleri

İsmail Filiz için yapılan aramalar

İsmail Filiz, İsmail Filiz biyografi, İsmail Filiz hayatı, İsmail Filiz özgeçmişi, İsmail Filiz hakkında, İsmail Filiz doğum yeri, İsmail Filiz fotoğraf, İsmail Filiz video, İsmail Filiz resim, İsmail Filiz kimdir?, İsmail Filiz kaç yaşında?, İsmail Filiz nereli, İsmail Filiz memleketi