FB TW PIN NWS
BioRank 4913

Alican Albayrak

Doğum tarihi : 02.Nisan.1987
Alican Albayrak kaç yaşında : 37
Kilo & Boy :
Burcu : Koç
Meslek : Dizi Oyuncusu
Alican Albayrak doğum yeri : Karşıyaka, İzmir

Alican Albayrak Biyografisi

Alican Albayrak, 2 Nisan 1987 tarihinde İzmir, Karşıyaka’da ailesinin tek çocuğu olarak doğmuştur. Ortaöğrenimini Özel Ege Lisesi ve liseyi Karşıyaka Şemikler Lisesi'nde tamamladı. Isparta’da Süleyman Demirel Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi/Oyunculuk Ana Sanat Dalı, Tiyatro Bölümü‘nü bitirdi. İzmir Devlet Tiyatrosu'nda stajını tamamladı. 2007 yılında Amerika’da Fringling Academy‘de çalışmalara ve eğitimlere katıldı. Ayrıca Devlet Tiyatroları’nda oyunculuk yaptı ve özel oyunculuk dersleri de aldı.
Alican Albayrak, ABD' den döner dönmez ekrana Derin Sular dizisinde "Kuzey" rolüyle, Fox TV' den giriş yapan Alican, 116 bölümden sonra kamera önündeki kariyerine ATV' de yayınlanan Uçurum dizisinde "Atıl" rolüyle devam etti. Uçurum bittikten sonra sağlık sorunları nedeniyle 1 (bir) sene ara vermek zorunda kalan oyuncu, KanalD' de yayınlanan İnadına Yaşamak dizisinde "Çekmece Nuri" ardından yine ATV' de yayınlanan Diğer Yarım dizisinde "Poyraz" rolünü aldı.

Alican Albayrak, 2014 yılında “Diğer Yarım” adlı dizide Poyraz rolünde olarak oynarken; Gonca Sarıyıldız, İpek Tuzcuoğlu, Orhan Kılıç, Yamaç Telli, Nevra Serezli ile beraber oynamıştır.

2015 yılında Atv’de yayınlanan “Kara Ekmek” dizisinde Özlem Yılmaz, Engin Hepileri, Altan Erkekli, Ushan Çakır, Gülçin Santırcıoğlu, Anıl İlter, Başak Daşman ile birlikte oynadı.

9 Nisan 2017 tarihinde Fox Tv'de oynamaya başlayan Limon Film’in yapımcılığını üstlendiği, senaryosunu Süleyman Çobanoğlu yazdığı, yönetmenliğini Volkan Kocatürk ve Eray Koçak'ın yaptığı "Savaşçı" adlı Tv dizisinde başrollerde Berk Oktay, Murat Serezli, Yıldız Çağrı Atiksoy, Fırat Albayram, Burç Kümbetlioğlu, Bahadır Vatanoğlu, Uğur Biçer, Alican Albayrak, Hakan Dinçkol ve Doğan Bayraktar oynadı.

Filmleri ve Dizileri :
Oyuncu:
2017 - Savaşçı (Teğmen Murat Gündoğdu)(TV Dizisi)
2015 - Kara Ekmek (Ömer) (TV Dizisi)
2015 - Azim Kahramanı Ayşe (Metin) (TV Dizisi)
2015 - Acil Aşk Aranıyor (Ferhat (Konuk Oyuncu)) (TV Dizisi)
2014 - Diğer Yarım (Poyraz) (TV Dizisi)
2013 - İnadına Yaşamak (Çekmece Nuri) (TV Dizisi)
2012 - Uçurum (Eskici Atıl) (TV Dizisi)
2011 - Derin Sular (Kuzey) (TV Dizisi)
2011 - Şüphe (Konuk Oyuncu) (TV Dizisi)


Kaynak:Biyografi.info

Alican Albayrak için yapılan aramalar

Alican Albayrak, Alican Albayrak biyografi, Alican Albayrak hayatı, Alican Albayrak özgeçmişi, Alican Albayrak hakkında, Alican Albayrak doğum yeri, Alican Albayrak fotoğraf, Alican Albayrak video, Alican Albayrak resim, Alican Albayrak kimdir?, Alican Albayrak kaç yaşında?, Alican Albayrak nereli, Alican Albayrak memleketi