FB TW PIN NWS
Kelebeğin Rüyası

Kelebeğin Rüyası (2013)

Türkçe adı :
Yönetmen : Yılmaz Erdoğan
Senarist :
Yapım / Dağıtım : BKM Film
Oyuncular : Kıvanç Tatlıtuğ (Muzaffer Tayyip Uslu), Mert Fırat (Rüştü Onur), Yılmaz Erdoğan (Behçet Necatigil), Belçim Bilgin (Suzan)
Gösterim tarihi :
Türü : Dram
Süre : 1s 51dk
Ülke : Türkiye
Websitesi : www.kelebeginruyasifilm.com/...

Prodüksiyon sürecinin tamamı, pre-prodüksiyon ve post-prodüksiyon dahil olmak üzere, iki sene sürdü. Çekimler, hikayenin de geçtiği şehirler olan Zonguldak, Heybeliada ve İstanbul’da gerçekleştirildi. Çekimlerin bazıları ise İstanbul’daki bir film stüdyosunda yapıldı.

Film Özeti

Kelebeğin Rüyası, 1940’lar Türkiye’sinde güzel bir kız için iddiaya giren iki şairin üzerine odaklanır. Kız kimin şiirini beğenirse o kazanır, diğeri kaybeder. Şairler bir yandan da hastalık, yoksulluk, madenlerde zorunlu görev ve İkinci Dünya Savaşı gibi problemlerle uğraşmak zorundadır. Hikaye çözüldükçe, şairler mutluluk arayışında şehirler ve hikayeler arasında seyahat etmektedir. En cesur olan kötümser olan mıdır, yoksa iyimser olan mı? Hikaye bunu anlatacaktır.

Kelebeğin Rüyası, filmi yazan ve yöneten Yılmaz Erdoğan’ın yedi yıllık hazırlığının sonuç ürünüdür. Film Türkiye’de 2,5 milyonluk bir seyirciye ulaştı ve Almanya, Danimarka ve Avusturya gibi ülkelerde sinema perdesiyle buluştu. Film için afiş ve trailer’lar IGNITION tarafından hazırlandı. Ödüller kampanyası için muhtemel bir yol haritasında işbirliği yapmak için Required Viewing ile görüşmeler yapmaktayız. Sinema sektörünün filmi izleyebilmesi için ABD’de en azından 10 adet gösterim yapabilmeyi hedefliyoruz.

Ziyaretçi yorumları