FB TW PIN NWS
Arif v 216

Arif v 216 (2017)

Türkçe adı : Arif v 216
Yönetmen : Kıvanç Baruönü
Senarist :
Yapım / Dağıtım : Cem Yılmaz
Oyuncular : Cem Yılmaz, Ozan Güven, Seda Bakan, Özkan Uğur, Zafer Algöz, Özge Özberk, Farah Zeynep Abdullah, Çağlar Çorumlu, Kerem Alışık, Mert Fırat, Gupse Özay, Zeynep Kankonde, Özgür Emre Yıldırım, Murat Arkın, Ediz Hun, Mustafa Sandal, Ahu Yagtu, Sükrü Özyıldız, Maria Anastasiyeva
Gösterim tarihi :
Türü : Macera / Komedi
Süre : 125 Dak.
Ülke : 2017
Websitesi :

Robot olan 216, insan olmanın hayalini kurmaktadır. Uzaydan dünyaya çok sevdiği arkadaşı Arif’in yanına gelir ve insan gibi yaşamaya başlar.

Film Özeti

Arif'in (Cem Yılmaz) yakın dostu 216, insan olmaya karar vererek dünyaya gelir ve burada başına olmadık işler gelir. Her ne kadar insan olabilmek için kıyasıya bir çaba harcasa da 216'nın (Ozan Güven) farklılıkları çok barizdir. Üstelik bir de gözleri görmeyen Pembe Şeker'e (Seda Bakan) aşık olmuştur. Kötü niyetli bir iş adamının onu kopyalamaya kalkışmasıyla Arif (Cem Yılmaz) devreye girecek, 216'yı ve tüm dünyayı kurtarmaya çalışacaktır.

Türkiye'nin unutulmayan yıldızlarını beyaz perdede hatırlatacak olan "Arif v 216"da Ajda Pekkan, Filiz Akın, Sadri Alışık, Ayhan Işık ve Zeki Müren, günümüz oyuncuları ile yeniden hayat buluyor. Yıllara meydan okuyan sanatçı Ajda PekkanFarah Zeynep Abdullah, unutulmaz ses Zeki Müren'i yerli komedinin sevilen yüzü Çağlar Çorumlu, yerli sinemanın jönü Ayhan IşıkŞükrü Özyıldız, gönüllerin Turist Ömer'i Sadri AlışıkMert Fırat, Cüneyt Arkın'ı oğlu Murat Arkın ve Filiz Akın'ı ise Maria Anastasiyeva canlandırıyor.

Türkiye'nin göz bebeği komedyen Cem Yılmaz ve başarılı oyuncu Ozan Güven'in G.O.R.A. ile tanıştığımız karakterleri, Arif ve robot 216 bir kez daha başrolü üstlenirken, filmin kadrosunda Arif'in biricik aşkı Ceku rolündeki Özge Özberk, 216'nın gönlünü çalan Seda Bakan, Pervin rolünde geçmiş dönemin kötü ve kadın karakterlerini aratmayacak olan Ahu Yağtu, şarkıcı Mustafa Sandal, Özkan Uğur, Zafer Algöz, Özgür Emre Yıldırım ve Cem Yılmaz’ın ağabeyi Can Yılmaz var.

Arif v 216 fragmanı

Filme ait fragman, trailer ve özet videolarını izleyebilirsiniz :

Ziyaretçi yorumları