FB TW PIN NWS
BioRank 2587

Aleyna Tilki

Doğum tarihi : 28.Mart.2000
Aleyna Tilki kaç yaşında : 24
Kilo & Boy :
Burcu : Koç
Meslek : Şarkıcı
Aleyna Tilki doğum yeri : Konya

Aleyna Tilki Biyografisi

“Cevapsız Çınlama” adlı klipte hem şarkıyı seslendirerek hem de dansıyla dikkatleri üzerine toplamayı başardı.

Aleyna Tilki, 28 Mart 2000 tarihinde Konya’da doğmuştur. Aslen Konyalıdır. Annesi Havva Tilki ise Trabzon Oflu, babası Mehmet Tilki Konyalıdır. Ayça Tilki adında kız kardeşi vardır. Dört yaşına kadar Konya'da yaşadı. Annesi bakanlığa bağlı özel kız öğrenci yurdu işletiyor. Babası askeriyede memur, babasının işi dolayısıyla önce Konya'dan İzmir'e, 10 yaşından sonra da İstanbul'a taşındılar. 1,65 boyunda ve 48 kilo olan Aleyna Tilki, Hacı Hatice Bayraklı Anadolu Lisesinde eğitimine devam etti. Küçükken bale eğitimi almış. 7 yıl profesyonel voleybol oynamıştır. Annesi ile babası 10 Ocak 2018 tarihinde boşandı.

Aleyna Tilki, dokuz yaşından beri psikolojiye ve felsefeye ilgiliymiş ve parapsikolojiye ve kişisel gelişime de meraklı olduğumu belirtmiş. Dünya starı olmak isteyen Aleyna Tilki, sürekli yabancı dil çalışıyor, İngilizce ve Rusça öğrenmiş durumda. Konservatuvara gitmek yerine alaylı olarak müzik yapmak istiyor.

3 yaşından beri müziğe ilgisi olan Aleyna Tilki, 8 yaşında iken İzmir’de yerel bir televizyon kanalının şarkı yarışmasına katıldı. İşte o zamandan beri müziğe ilgisi devam etmektedir. Televizyonda görünürse şansı açılabilir diye düşünerek, 14 yaşında da ‘Yetenek Sizsiniz' yarışmasına katıldı ve yarı finale kadar ilerledi.

Aleyna Tilki, 2014 yılında 14 yaşında iken Acun Ilıcalı’nın sunduğu “Yetenek Sizsiniz” Türkiye yarışmasında Gesi Bağları'nı söyleyerek tanındı.

2016 yılının Ağustos ayında bestecisi Emrah Karaduman olan “Cevapsız Çınlama” adlı şarkıyı seslendirerek piyasaya giriş yaptı. Emrah Karaduman ile birlikte “Cevapsız Çınlama” adlı klipte hem şarkıyı seslendirerek hem de dansıyla dikkatleri üzerine toplamayı başardı.

Aleyna Tilki, kazandığı parayı Müzik eğitimi için kullanmayı düşündüğünü söylemiştir.

Eğitimine Amerika'da devam etmeye karar veren Aleyna Tilki, 5 Ekim 2019 tarihinde ABD'ye gitti.

Aleyna Tilki, Mayıs 2019'da dünyanın en büyük müzik şirketlerinden Warner Music Group ile anlaşma imzaladı ve sonrasında Tilki'nin şirketle bir İngilizce albüm ve 4 single yapacağını açıklandı.

İlk bölümü 1 Ocak 2021'de Acun Ilıcalı'nın yeni kurduğu dijital içerik platformu Exxen'de yayınlanan yönetmenliğini Kıvanç Baruönü'nün yaptığı "İşte Bu Benim Masalım" adlı dizide Aleyna Tilki başrolde olarak Cemal Can Canseven ve Merve Sevin ile birlikte oynadı. Ayrıca dizide Aleyna'nın anneannesi rolünde Nevra Serezli, Asuman rolünde Zeynep Kankonde ve Ünsal rolünde Kamil Güler rol almıştır.

Albümleri :
2016 - Cevapsız Çınlama (Emrah Karaduman ile)(single)
2017 - Sen Olsan Bari (single)
2018 - Yalnız Çiçek (Yıldız Tilbe'nin Yıldızlı Şarkıları) (single)
2018 - Dipsiz Kuyum (single)
2018 - Sevmek Yok (single)
2019 - Nasılsın Aşkta (single)
2020 - Yalan (single)
2020 - Bu Benim Masalım (single)
2021 - Nehir" (İşte Bu Benim Masalım Dizi Müziği) (single)

Filmleri ve Dizileri :
2021 - İşte Bu Benim Masalım (Aleyna) (Tv Dizisi)


Kaynak:Biyografi.info

Aleyna Tilki videoları

Tüm Aleyna Tilki videoları

Aleyna Tilki için yapılan aramalar

Aleyna Tilki, Aleyna Tilki biyografi, Aleyna Tilki hayatı, Aleyna Tilki özgeçmişi, Aleyna Tilki hakkında, Aleyna Tilki doğum yeri, Aleyna Tilki fotoğraf, Aleyna Tilki video, Aleyna Tilki resim, Aleyna Tilki kimdir?, Aleyna Tilki kaç yaşında?, Aleyna Tilki nereli, Aleyna Tilki memleketi