FB TW PIN NWS
BioRank 2810

Şebnem Burcuoğlu

Doğum tarihi : ??.??.1980
Şebnem Burcuoğlu kaç yaşında : 44
Kilo & Boy :
Burcu :
Meslek : Yazar
Şebnem Burcuoğlu doğum yeri : İstanbul

Şebnem Burcuoğlu Biyografisi

Kocan Kadar Konuş kitabının yazarıdır.

Şebnem Burcuoğlu, 1980 yılında İstanbul’da doğmuştur. Bilkent Üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölümünden 2004 yılında mezun oldu. Ardından Yüksek Lisansını Boğaziçi Üniversitesi’nde tamamladı.

Şebnem Burcuoğlu, çeşitli firmalarda kurumsal iletişim alanında çalıştı. Milliyet Gazetesi’nde kurumsal ilişkiler direktörü olarak çalışmaya devam etmektedir.

Şebnem Burcuoğlu, doğum fotoğrafçılığı, şarkı söylemek, Türkiye şampiyonu olacak kadar iyi derecede salsa yapmak gibi birçok farklı alanla da ilgileniyor. Şebnem Burcuoğlu, bunun yanı sıra pek çok Reklam filminde de rol almış ve fotoğrafçılar için modellik de yapmıştır.

Yazdığı ‘Kocan Kadar Konuş’ adlı kitabın aynı adla beyazperdeye uyarlanan filminde, Selin adında evli, çocuklu ve kariyer sahibi bir kadını canlandıran Şebnem Burcuoğlu, ilk kez kamera karşısına geçmiş oldu.

İlk oyunculuk deneyiminin hakkını veren Burcuoğlu, kitabın devamı niteliğinde olan ‘Kocan Kadar Konuş-Diriliş’i hemen devamında yazarak okuyucularıyla buluşturdu.

2015 yılında yazdığı “Kocan Kadar Konuş" adlı kitabı Necati Akpınar’ın yapımcılığında ve Kıvanç Baruönü’nün yönetmenliğinde film olarak çekildi. Bu filmin başrollerinde Ezgi Mola ve Murat Yıldırım’ın oynadığı “Kocan Kadar Konuş” adlı filmde Bora Akkaş, Mehmet Lütfi karakterini canlandırdı. Diğer rollerde ise Nevra Serezli, Ebru Cündübeyoğlu, Eda Ece, Şebnem Sönmez, Cem Kılıç, Burak Topaloğlu, Begüm Öner gibi oyuncular rol almıştır.

Yapımını BKM, yapımcılığını Necati Akpınar’ın üstlendiği, yönetmenliğini Kıvanç Baruönü’nün yaptığı, başrollerinde Ezgi Mola ve Murat Yıldırım’ın yer aldığı “Kocan Kadar Konuş filminin devamı olan "Kocan Kadar Konuş: Diriliş’’ filminin oyuncuları, başrollerinde Ezgi Mola ve Murat Yıldırım ile diğer rollerde Hümeyra, Nevra Serezli, Ebru Cündübeyoğlu, Bora Akkaş, Gülenay Kalkan, Eda Ece, Begüm Öner, Burak Topaloğlu gibi oyuncular rol almıştır.

Kitapları :
2015 - Kocan Kadar Konuş
2015 - Kocan Kadar Konuş: Diriliş

Filmleri ve Dizileri :
Senaryo:
2015 - Kocan Kadar Konuş: Diriliş (Sinema Filmi )
2015 - Kocan Kadar Konuş (Sinema Filmi )

Oyuncu :
2015 - Kocan Kadar Konuş (Selin )(Sinema Filmi )
2011 - Burada Laf Çok (KENDİSİ) (Tv Programı)

Eser:
2015 - Kocan Kadar Konuş (Sinema Filmi )


Kaynak:Biyografi.info

Şebnem Burcuoğlu kitapları

 • Şekerfare Şekerfare

  Yarın tarihi : 2016-04-02


  Yayınevi : ALFA YAYINLARI


  Edebiyat » Roman (yerli)

 • Kocan Kadar Konuş 2 / Diriliş Kocan Kadar Konuş 2 / Diriliş

  Yarın tarihi : 2015-04-01


  Yayınevi : DEX KİTAP


  Edebiyat » Roman (yerli)

 • Kocan Kadar Konuş Kocan Kadar Konuş

  Yarın tarihi : 2014-05-06


  Yayınevi : DEX KİTAP


  Edebiyat » Roman (yerli)

Tüm Şebnem Burcuoğlu kitapları

Şebnem Burcuoğlu için yapılan aramalar

Şebnem Burcuoğlu, Şebnem Burcuoğlu biyografi, Şebnem Burcuoğlu hayatı, Şebnem Burcuoğlu özgeçmişi, Şebnem Burcuoğlu hakkında, Şebnem Burcuoğlu doğum yeri, Şebnem Burcuoğlu fotoğraf, Şebnem Burcuoğlu video, Şebnem Burcuoğlu resim, Şebnem Burcuoğlu kimdir?, Şebnem Burcuoğlu kaç yaşında?, Şebnem Burcuoğlu nereli, Şebnem Burcuoğlu memleketi