FB TW PIN NWS
BioRank 5004

Merve Büyüksaraç

Doğum tarihi : 13.Haziran.1988
Merve Büyüksaraç kaç yaşında : 36
Kilo & Boy :
Burcu : İkizler
Meslek :
Merve Büyüksaraç doğum yeri : Ankara

Merve Büyüksaraç Biyografisi

Merve Büyüksaraç, 13 Haziran 1988 tarihinde Ankara'da doğmuş ve büyümüştür.
TED Ankara Kolejini bitirdikten sonra Endüstriyel ve Moda dizayn bölümlerini okuyarak eğitimine devam etmiştir. Resim ve takı yapmayı çok seviyor. Sporla da yakından ilgileniyor, basketbol ve voleybol oynuyor. Dans'a karşı da özel ilgisi olan Merve özellikle Cha Cha, Rumba ve oryantal danslara karşı meraklı. Araba kullanmayı da çok seviyor. Bir abisi var.

Favori mutfakları ise Türk ve Çindir.

2006 yılında Star TV tarafından düzenlenen Miss Turkey 2006 yarışmasında 18 yaşındayken Türkiye Güzeli olup Türkiyeyi Dünya Güzellik Yarışmasında temsil etmiştir.

Merve Büyüksaraç 2007 yılında Buzda Dans yarışmasında yarışmıştır.

Boyu 1.78 cm. olan Merve Büyüksaraç Dominik Cumhuriyeti’nde çekimleri yapılarak Show Tv’de yayınlanacak olan 2. sezon 2012 Survivor Ünlüler Gönüllüler yarışmasına katılmıştır. Yarışmadaki diğer ünlüler ise Alp Kırşan, Anıl Tetik, Doğuş, Almeda Abazi, Mustafa Topaloğlu, Nihat Altınkaya, Sibel Tüzün olmuştur. Gönüllüler takımından Hasan Yalnızoğlu'nun ikinci olduğu yarışmada birinci Nihat Altınkaya olmuştur.

Survivor Yarışmasından elendikten sonra Türkiye'ye döndüğünde hem Acun Ilıcalı hem Acun Medya ekibine karşı açıklamalarda bulunduğundan Acun Ilıcalı ile mahkemelik oldu.

13 Ağustos 2014 tarihinde o zamanki Başbakan Recep Tayyip Erdoğan aleyhinde "Ustanın şiiri" adlı şiiri İnstagram isimli fotoğraf paylaşım sitesinde paylaştığı için "Kamu görevlisine görevinden dolayı hakaret" suçundan 1yıldan 2 yıla kadar hapis istemi ile dava açıldı.

Kaynak:Biyografi.info

Merve Büyüksaraç hakkında haberler

Tüm Merve Büyüksaraç haberleri

Merve Büyüksaraç için yapılan aramalar

Merve Büyüksaraç, Merve Büyüksaraç biyografi, Merve Büyüksaraç hayatı, Merve Büyüksaraç özgeçmişi, Merve Büyüksaraç hakkında, Merve Büyüksaraç doğum yeri, Merve Büyüksaraç fotoğraf, Merve Büyüksaraç video, Merve Büyüksaraç resim, Merve Büyüksaraç kimdir?, Merve Büyüksaraç kaç yaşında?, Merve Büyüksaraç nereli, Merve Büyüksaraç memleketi