FB TW PIN NWS
BioRank 2641

Ekin Türkmen

Doğum tarihi : 22.Ağustos.1984
Ekin Türkmen kaç yaşında : 40
Kilo & Boy :
Burcu : Aslan
Ekin Türkmen doğum yeri : Buca, İzmir

Ekin Türkmen Biyografisi

Ekin Türkmen, 22 Ağustos 1984 İzmir’de doğmuştur. Aslen Nevşehir'in Kozaklı ilçesi Kanlıca kasabasındandır.

Modellik yaptı. Liseyi yeni bitirdiği yıl Best Model yarışmasına katıldı. Bu yarışmada derece alamadı ama Osman Sınav ile tanıştı. İzmir’den İstanbul’a gelip dizide oynamaya başladı. Bu arada İstanbul Haliç Üniversitesi Tiyatro Bölümünde okuyarak mezun oldu.

İlk defa Osman Sınav’ın yönetmenliğinde 2002 yılında “Ekmek Teknesi” adlı dizide; Savaş Dinçel, Hasan Kaçan, Peker Açıkalın, Kadir Çöpdemir, Açelya Akkoyun, Cem Kılıç ile oynadı.

2008 yılında yayınlanmaya başlayan ve başrolerinde Özge Borak, Hande Soral, Fulya Zenginer, Elit İşcan, Selin Ilgar ve Kıvanç Kasabalı'nın oynadığı “Küçük Kadınlar” dizisinde Elif Gezici rolünü oynarken lisan öğrenmek için ABD.ye gitmek maksadıyla diziden 2009 yılında ayrıldı. Ve Amerika Birleşik Devletleri'nin Los Angeles kentinde giderek, UCLA'da (Kaliforniya Üniversitesi, Los Angeles) bir yıl ingilizce eğitimi aldı.

Ekin Türkmen, kız kardeşi Esin Türkmen ile İzmir Buca’da 140 kişi kapasiteli bir kız yurdu işletmek için açtı. “Sultanahmet Kız Öğrenci Yurdu” adını verdikleri yerde maddi durumu yetersiz öğrencilere de destek sağlayacak.

Ekin Türkmen, diyet yapmıyor ama kola içmez, Fast food ve tatlı da yemez. applebox.com.tr adlı bir internet sitesi vardır.

Ekin Türkmen, şarkıcı Murat Dalkılıç ile 2,5 yıl ilişki yaşadı.

2011 yılında yönetmenliğini Ömer Vargı’nın yaptığı “Anadolu Kartalları” adlı sinema filminde Ekin Türkmen, Engin Altan Düzyatan, Şevket Çoruh, Özge Özpirinçci, İsmail Filiz, Hande Subaşı, Çağatay Ulusoy, İlhan Şeşen, Alpay Kemal Atalan ile birlikte oynamıştır.

2013 yılında senaryosunu Birol Güven’in yazdığı, yönetmenliğini Hamdi Alkan’ın yaptığı “Aşk Emek İster” dizisinde; Ekin Türkmen, Furkan Palalı, Müge Boz ile başrolü paylaştı. Dizide Atilla Arcan’da oynamıştı.

2014 yılında yapımcılığını Osman Sınav’ın yaptığı “Hatasız Kul Olmaz” adlı dizide Başrollerini Murat Han, Ekin Türkmen ve Ertan Saban paylaştı.

2015 yılında başrollerinde Mehmet Aslantuğ, Sezin Akbaşoğulları, Seçkin Özdemir, Hande Doğandemir, Sarp Akkaya, Barış Arduç, Ekin Türkmen ve Tomris İncer gibi oyuncuların paylaştığı "Racon: Ailem İçin" dizisinde Zerrin Saygın karakterini canlandırdı.

Haziran 2015 ayında Muğla’nın Menteşe ilçesinde çekimlerine başladıkları, senaryosunu Onur Ünlü'nün yazdığı ve Yağmur Ünal’ın yapımcılığını üstlendiği "Uzaklarda Arama" adlı filmin yönetmenliğini Türkan Şoray yapacak. Yağmur Ünal, ayrıca bir hayat kadınını canlandıracağı bu filmde ilk defa oyunculuk da yapacak. Filmin oyuncuları ise Sevda Erginci, Doğa Konakoğlu, Eşref Kolçak, Tanem Sivar, Fırat Tanış, Kaan Urgancıoğlu, Suna Selen, Elif Atakan, Ekin Türkmen, Pınar Göktaş, Sercan Badur, Mehtap Bayri gibi oyuncular olmuştur.

2017 yılında yönetmenliğini İlker Sarı'nın yaptığı "Benzersiz" adlı sinema filminde başrolünde Cemal Hünal olmak üzere Ekin Türkmen, Ruhi Sarı, Ebru Sarıtaş, Selahattin Taşdöğen, Yakup Yavru, Murat Parasayar, Haldun Boysan ve Nilüfer Aydan birlikte oynadılar.

Tiyatro Oyunları :
- İnkar: Arnold Wesker; Hasan şahintürk
- Dalga: Rinhold Triit; Şakir Gürzumar

Filmleri ve Dizileri :
Oyuncu :
2019 - Organize İşler: Sazan Sarmalı (Burcu)(Sinema Filmi)
2017 - Benzersiz (Asu) (Sinema Filmi)
2016 - Yeter (Miray) (TV Dizisi)
2016 - Son Destan (Selvi) (TV Dizisi)
2016 - New York Masalı (Selin) (Sinema Filmi)
2015 - Uzaklarda Arama (Buse) (Sinema Filmi)
2015 - Racon: Ailem İçin (Zerrin Saygın) (TV Dizisi)
2014 - Hatasız Kul Olmaz (Oya) (TV Dizisi)
2014 - Asla Vazgeçme (Pelin Aslan) (Sinema Filmi)
2013 - Aşk Emek İster (Deniz) (TV Dizisi)
2011 - Karakol - Herkes Adalet İster (Songül) (TV Dizisi)
2011 - Bir Kadın Tanıdım (Leyla/Bahar) (TV Dizisi)
2011 - Anadolu Kartalları (Psikolog Özlem) (Sinema Filmi)
2010 - Adanalı - 3. Sezon (Pamuk) (TV Dizisi)
2008 - Küçük Kadınlar (Elif Gezici) (TV Dizisi)
2007 - Son Ders: Aşk ve Üniversite (Deren Ergin) (Sinema Filmi)
2007 - Menekşe ile Halil (Zeynep) (TV Dizisi)
2007 - Kısmetim Otel (Serra Yener) (TV Dizisi)
2005 - Nefes Nefese (TV Dizisi)
2005 - Keloğlan Kara Prens'e Karşı (Kül Kedisi) (Sinema Filmi)
2005 - Beşinci Boyut (Hülya) (TV Dizisi)
2005 - 2006- Acı Hayat (Özlem Kosovalı) (TV Dizisi)
2002 - Sırlar Dünyası / Sır Kapısı (Öğretmen Aslı) (TV Dizisi)
2002 - Ekmek Teknesi (Songül) (TV Dizisi)


Kaynak:Biyografi.info

Ekin Türkmen için yapılan aramalar

Ekin Türkmen, Ekin Türkmen biyografi, Ekin Türkmen hayatı, Ekin Türkmen özgeçmişi, Ekin Türkmen hakkında, Ekin Türkmen doğum yeri, Ekin Türkmen fotoğraf, Ekin Türkmen video, Ekin Türkmen resim, Ekin Türkmen kimdir?, Ekin Türkmen kaç yaşında?, Ekin Türkmen nereli, Ekin Türkmen memleketi