FB TW PIN NWS
BioRank 6359

Elif Atakan

Doğum tarihi : 22.Nisan.1993
Elif Atakan kaç yaşında : 31
Kilo & Boy :
Burcu : Boğa
Elif Atakan doğum yeri : İstanbul

Elif Atakan Biyografisi

Elif Atakan, 22 Nisan 1993 tarihinde İstanbul'da doğmuştur. Babası Selim Atakan, annesi Zeynep Özbatur’dur. Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Devlet Konservatuvarında Keman Bölümünde okudu.
Daha önce Harry Potter gibi filmlerde Türkçe seslendirmeler yapan Elif Atakan, 2009 yılında Pınar Altuğ ve Emre Kınay'ın başrolde oynadığı "Aile Reisi" dizisindeki "Eylül" rolü ile oyunculuğuna ilk adımını atmış oldu.

2012 yılında “Suskunlar” dizisinde "Gülten" rolünü canlandırken Murat Yıldırım, Sarp Akkaya, Güven Murat Akpınar, Aslı Enver, Berk Hakman, Pelin Akil ile birlikte oynadı.

2014 yılında TRT1’de yayınlanan “Büyük Sürgün Kafkasya” adlı dizinin başrollerinde Melis Birkan, Tolga Sarıtaş, Elif Atakan, Nilüfer Açıkalın, Alpay Kemal Atalan, Luran Ahmeti ve Ertan Saban oynadı.

2014 yılında Tomris Giritlioğlu’nun geliştirdiği “Her Sevda Bir Veda” adlı dizide Nik Xhelilaj, Devrim Evin, Cemal Hünal, Melisa Aslı Pamuk, Gizem Ayaz, Civan Canova ile beraber oynadı.

Haziran 2015 ayında Muğla’nın Menteşe ilçesinde çekimlerine başladıkları, senaryosunu Onur Ünlü'nün yazdığı ve Yağmur Ünal’ın yapımcılığını üstlendiği "Uzaklarda Arama" adlı filmin yönetmenliğini Türkan Şoray yapacak. Yağmur Ünal, ayrıca bir hayat kadınını canlandıracağı bu filmde ilk defa oyunculuk da yapacak. Filmin oyuncuları ise Sevda Erginci, Doğa Konakoğlu, Eşref Kolçak, Tanem Sivar, Fırat Tanış, Kaan Urgancıoğlu, Suna Selen, Elif Atakan, Ekin Türkmen, Pınar Göktaş, Sercan Badur, Mehtap Bayri gibi oyuncular olmuştur.

Filmleri ve Dizileri :
2015 - Uzaklarda Arama (sinema)
2015 - Evli ve Öfkeli (TV Dizisi)
2014 - Her Sevda Bir Veda (filiz) (TV Dizisi)
2014 - Büyük Sürgün Kafkasya (TV Dizisi)
2013 - Muhteşem Yüzyıl 4. Sezon (TV Dizisi)
2012 - Uzun Hikaye (Feride) (Sinema Filmi)
2012 - Suskunlar (Gülten) (TV Dizisi)
2012 - Avni Amca (Kısa Film)
2011 - Yıllar Sonra (Aslı) (TV Dizisi)
2010 - 2011 - Dürüye'nin Güğümleri (Nazife) (TV Dizisi)
2009 - Aile Reisi (Eylül) (TV Dizisi)
2008 - Harry Potter ve Melez Prens (Türkçe Seslendirme) (Sinema Filmi)
2005 - Minik Fil Heffalump (Türkçe Seslendirme) (Sinema Filmi)
2005 - Charlie nin Çikolata Fabrikası (Türkçe Seslendirme) (Sinema Filmi)
2004 - İnanılmaz Aile (Türkçe Seslendirme) (Sinema Filmi)
2002 - Harry Potter ve Sırlar Odası (Seslendirme) (Sinema Filmi)


Kaynak:Biyografi.info

Elif Atakan için yapılan aramalar

Elif Atakan, Elif Atakan biyografi, Elif Atakan hayatı, Elif Atakan özgeçmişi, Elif Atakan hakkında, Elif Atakan doğum yeri, Elif Atakan fotoğraf, Elif Atakan video, Elif Atakan resim, Elif Atakan kimdir?, Elif Atakan kaç yaşında?, Elif Atakan nereli, Elif Atakan memleketi