FB TW PIN NWS
BioRank 3381

Okan Çabalar

Doğum tarihi : 11.Ağustos.1980
Okan Çabalar kaç yaşında : 44
Kilo & Boy :
Burcu : Aslan
Okan Çabalar doğum yeri : İzmir

Okan Çabalar Biyografisi

Okan Çabalar, 11 Ağustos 1980 tarihinde İzmir’de öğretmen bir anne babanın çocuğu olarak doğmuştur. Dokuz Eylül Üniversitesinden iki yıllık satış yönetimi bölümünü okuyarak mezun oldu. Barmenlik, balıkçılık, satış danışmanlığı gibi işlerde çalıştı.
Tiyatro hayatına İzmir'de amatör tiyatro çalışmalarıyla başladı. Işıl Kasapoğlu’nun İzmir’deki “Bir Varmış Hiç Yokmuş” adlı oyununun seçmelerine girdi, kazandı. Daha sonra . İzmir Sanat Tiyatrosu, Aysa Prodüksiyon Çocuk Tiyatrosu ve Aysa Prodüksiyon Tiyatrosu'nda oyunculuk yaptı. Ardından prodüksiyon tiyatrosuna girdi. Gişecilikten tutun da afiş asmaya kadar birçok iş yaptı. Sonra oranın sahibi onu Sumru Yavrucuk’la tanıştırdı. Onun asistanı oldu.

Sonra aklına bar tiyatrosu yapmak geldi. İstanbul’a gelme kararı aldı. Bir oyun yazdı. Dört kişilik bir ekip, 15 gün içinde oyunu çıkardı ve oynadı. 2011 yılında “5'er Beşer” adlı tv dizisinde oynarken Gülse Birsel tarafından beğenilip yeni teklifler aldı.

Ata Demirer’in baş rolünü oynadığı Eyyvah Eyvah ve Eyyvah Eyvah 2 filmlerinde rol aldı. 2010 yılında BKM bünyesinde televizyonda yayınlanan Şen Yuva dizisinde oynadığı Tankut Sıkıcan karakteri ile geniş bir hayran kitlesine ulaştı ve yine 2011 yılında televizyonda yayınlanan 5 er Beşer projesindeki oyunculuğu ve yarattığı tiplemeler ile dikkat çekti.

Okan Çabalar, 2012 - 2014 yılları arasında “Yalan Dünya” dizisinde Gülse Birsel’in Çabalar için özel olarak yazdığı bir karakter olan Bünyamin’i canlandırdı. Dizide Altan Erkekli, Olgun Şimşek, Gülse Birsel, Hasibe Eren, Rutkay Aziz, Gonca Vuslateri, Gupse Özay, Sarp Apak, İrem Sak, Füsun Demirel, Bartu Küçükçağlayan ile beraber oynadı.

Ödülleri :
2013 - Antalya Televizyon Ödülleri - Komedi Dizisi En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu - Yalan Dünya

Filmleri ve Dizileri :
2019 - Organize İşler: Sazan Sarmalı (Taklacı Ziya)(Sinema Filmi)
2017 - Sen Kiminle Dans Ediyorsun? (Metin)(Sinema Filmi)
2016 - Geldim Gördüm Güldüm Show (Tv Programı)
2015 - Eğlendirme Dairesi (TV Dizisi)
2012 - İnsanlar Alemi (Hakkı) (TV Dizisi)
2012 - 2014 - Yalan Dünya (Bünyamin) (TV Dizisi)
2011 - Eyyvah Eyvah 2 (Sinema Filmi)
2011 - 5'er Beşer (Hakkı) (TV Dizisi)
2010 - Şen Yuva (Tankut) (TV Dizisi)
2010 - Eyyvah Eyvah (Berber Murat) (Sinema Filmi)
2009 - Bahar Dalları (Ali) (TV Dizisi)


Kaynak:Biyografi.info

Okan Çabalar için yapılan aramalar

Okan Çabalar, Okan Çabalar biyografi, Okan Çabalar hayatı, Okan Çabalar özgeçmişi, Okan Çabalar hakkında, Okan Çabalar doğum yeri, Okan Çabalar fotoğraf, Okan Çabalar video, Okan Çabalar resim, Okan Çabalar kimdir?, Okan Çabalar kaç yaşında?, Okan Çabalar nereli, Okan Çabalar memleketi