FB TW PIN NWS
BioRank 1851

Sevda Erginci

Doğum tarihi : 03.Ekim.1993
Sevda Erginci kaç yaşında : 31
Kilo & Boy :
Burcu : Terazi
Meslek :
Sevda Erginci doğum yeri : İstanbul

Sevda Erginci Biyografisi

Sevda Erginci, 3 Ekim 1993 tarihinde İstanbul’da doğmuştur. 4 yaşında iken anne babası boşanmıştır. 15 yaşında itibaren oyunculuk ve tiyatro ile ilgilenen Sevda Erginci’nin tiyatro ile ilk buluşması Semaver Kumpanya’da çocuk tiyatrosunda “Paki ve Sevgi Çiçekleri” oyunu ile oldu. 1,5 yıl oyunculuk eğitimi aldı.
Sevda Erginci, 2012 yılında “Koyu Kırmızı” adlı dizide Özgü Namal ve Ozan Güven ile birlikte başrolde oynayarak Ayşe karakterini canlandırmıştır.

2012'de Mehmet Aslantuğ ve Fahriye Evcen'in başrollerini paylaştığı Osmanlı Devlet'inin son zamanlarını anlatan “Veda “ adlı dizide Lamia karakterini canlandırdı.

2013 - 2014 yılları arasında yönetmenliğini Murat Saraçoğlu’nun yaptığı “Karagül” dizisinde Ayşe karakterini canlandırırken Ece Uslu, Saruhan Hünel, Şerif Sezer, Mesut Akusta, Özlem Conker, Mert Yazıcıoğlu, Bülent Polat ile birlikte rol aldı.

Haziran 2015 ayında Muğla’nın Menteşe ilçesinde çekimlerine başladıkları, senaryosunu Onur Ünlü'nün yazdığı ve Yağmur Ünal’ın yapımcılığını üstlendiği "Uzaklarda Arama" adlı filmin yönetmenliğini Türkan Şoray yapacak. Yağmur Ünal, ayrıca bir hayat kadınını canlandıracağı bu filmde ilk defa oyunculuk da yapacak. Filmin oyuncuları ise Sevda Erginci, Doğa Konakoğlu, Eşref Kolçak, Tanem Sivar, Fırat Tanış, Kaan Urgancıoğlu, Suna Selen, Elif Atakan, Ekin Türkmen, Pınar Göktaş, Sercan Badur, Mehtap Bayri gibi oyuncular olmuştur.

Filmleri ve Dizileri :
2015 - Uzaklarda Arama (sinema)
2013 - 2014 - Karagül (Ayşe) (TV Dizisi)
2012 - Veda (Lamia) (TV Dizisi)
2012 - Koyu Kırmızı (Ayşe) (TV Dizisi)


Kaynak:Biyografi.info

Sevda Erginci için yapılan aramalar

Sevda Erginci, Sevda Erginci biyografi, Sevda Erginci hayatı, Sevda Erginci özgeçmişi, Sevda Erginci hakkında, Sevda Erginci doğum yeri, Sevda Erginci fotoğraf, Sevda Erginci video, Sevda Erginci resim, Sevda Erginci kimdir?, Sevda Erginci kaç yaşında?, Sevda Erginci nereli, Sevda Erginci memleketi