FB TW PIN NWS
BioRank 2689

Barış Arduç

Doğum tarihi : 09.Ekim.1987
Barış Arduç kaç yaşında : 37
Kilo & Boy :
Burcu : Terazi
Barış Arduç doğum yeri : Scherzingen, İsviçre

Barış Arduç Biyografisi

Barış Arduç, 9 Ekim 1987 tarihinde anne babası çalışmak için İsviçre’ye gittiklerinde İsviçre’de ailesinin ortanca çocuğu olarak doğmuştur. Arnavut kökenli anne babası İsviçre’de emlakçılık yapmaktaydı. Baba tarafı Fatsa, anne tarafı Artvinlidir. Onur Arduç adında abisi ve Mert Arduç asında kardeşi vardır. Barış Arduç, İlkokulu Sakarya ve Gölcük'te, ortaokulu Bolu'da okudu. Lise son sınıfta ailesiyle beraber İstanbul'a gelerek ortaöğrenimini İstanbul'da tamamladı. Liseden sonra Kayseri'de spor akademisini kazandı fakat ilk yılında okula adapte olamayınca İstanbul'a geri döndü.
Barış Arduç, yüzme, dalgıçlık ve futbol sporlarıyla ilgilenmekte ve fotomodellik ve dublaj çalışmaları da yapmaktadır. Türkiye Sualtı Sporları Federasyonuna bağlı olarak İstanbul Şile'de 8 yıl cankurtaranlık yaptı.

Ayla Algan ile tanıştıktan sonra Ekol Drama'da kamera önü oyunculuk eğitimi aldı. Ayrıca Sadri Alışık Tiyatrosu'nda teatral eğitim de aldı. Oyunculuk kariyerine, 2011 yılında Ömür Gedik'in Paramparça adlı klibi ile ilk adımını attı.

2014 yılında yapımcılığını Necati Akpınar’ın yaptığı “Deliha” sinema filminde Cemil karakterini canlandırırken, Gupse Özay, Derya Alabora, Cihan Ercan, Zeynep Çamcı, Hülya Duyar, Cenk Durmazel, Korhan Herduran ve Jeyan Mahfi Tözüm ile birlikte oynadı.

2015 yılında başrollerinde Mehmet Aslantuğ, Sezin Akbaşoğulları, Seçkin Özdemir, Hande Doğandemir, Sarp Akkaya, Barış Arduç, Ekin Türkmen ve Tomris İncer gibi oyuncuların paylaştığı "Racon: Ailem İçin" dizisinde Tekin karakterini canlandırdı.

Barış Arduç, 19 Haziran 2015 tarihinde Star TV'de yayınlanmaya başlayan ve baş rollerini Elçin Sangu, Salih Bademci, Sinem Öztürk, Nergis Kumbasar ve Levent Ülgen ile paylaştığı "Kiralık Aşk" adlı dizide Ömer karakterini canlandırdı.

Barış Arduç, 2014 yılından beri oyuncu Gupse Özay ile birliktedir.

Filmleri ve Dizileri :
Oyuncu :
2017 - Mutluluk Zamanı (Mert) Sinema Filmi)
2015 - 2016 - Kiralık Aşk (Ömer) (TV Dizisi)
2015 - Racon: Ailem İçin (Tekin) (TV Dizisi)
2014 - Sadece Sen (Ersin)(Sinema Filmi)
2014 - Deliha (Cemil)(Sinema Filmi)
2013 - 2014 - Bugünün Saraylısı (Selim) (TV Dizisi)
2012 - 2013- Benim İçin Üzülme (Ahmet) (TV Dizisi)
2011 - Dinle Sevgili (Hakan) (TV Dizisi)
2011 - Küçük Hanımefendi (Cenk) (TV Dizisi)
2011 - Pis Yedili (TV Dizisi)


Kaynak:Biyografi.info

Barış Arduç filmleri

Tüm Barış Arduç filmleri

Barış Arduç için yapılan aramalar

Barış Arduç, Barış Arduç biyografi, Barış Arduç hayatı, Barış Arduç özgeçmişi, Barış Arduç hakkında, Barış Arduç doğum yeri, Barış Arduç fotoğraf, Barış Arduç video, Barış Arduç resim, Barış Arduç kimdir?, Barış Arduç kaç yaşında?, Barış Arduç nereli, Barış Arduç memleketi