FB TW PIN NWS
BioRank 2158

Doğa Konakoğlu

Doğum tarihi : 08.Mayıs.1988
Doğa Konakoğlu kaç yaşında : 36
Kilo & Boy :
Burcu : Boğa
Doğa Konakoğlu doğum yeri : İstanbul

Doğa Konakoğlu Biyografisi

Doğa Konakoğlu, 8 Mayıs 1988 tarihinde İstanbul’da doğmuştur. Trakya Üniversitesi Radyo Ve Televizyon bölümünden mezun oldu.
Doğa Konakoğlu, üniversite öğrencisiyken “Gözlerimi Kaparım Vazifemi Yaparım”, “Artiz Mektebi” ve “Kadınlık Bizde Kalsın” gibi tiyatro oyunlarında rol aldı ve yönetmenlik yaptı. Üniversite sonrası Kanal T adlı televizyon kanalında Gülgün Feyman’ın haber editörlüğünü yaptı. Aynı kanalda “Genç Haberler” adında bir program sundu.

Ali Biçim ile yaptığı “Just Pide” adlı skeç viral olarak hızlı yayıldı ve milyonlarca insana ulaştı. Canlandırdığı “MC Doğa – Yaralı Şişman” karakteri sosyal medyada bir fenomen haline geldi.

2015 yılında senaryosu Levent Kazak'a ait, yönetmenliğini Abdullah Oğuz'un yaptığı “Senden Bana Kalan” adlı sinema filminde Tosun karakterini canlandırırken Wilma Elles, Neslihan Atagül, Ekin Koç, Zeynep Kankonde, Sabri Özmener ile birlikte oynadı.

Haziran 2015 ayında Muğla’nın Menteşe ilçesinde çekimlerine başladıkları, senaryosunu Onur Ünlü'nün yazdığı ve Yağmur Ünal’ın yapımcılığını üstlendiği "Uzaklarda Arama" adlı filmin yönetmenliğini annesi Türkan Şoray yapacak. Yağmur Ünal, ayrıca bir hayat kadınını canlandıracağı bu filmde ilk defa oyunculuk da yapacak. Filmin oyuncuları ise Sevda Erginci, Doğa Konakoğlu, Eşref Kolçak, Tanem Sivar, Fırat Tanış, Kaan Urgancıoğlu, Suna Selen, Elif Atakan, Mustafa Uğurlu, Ekin Türkmen, Pınar Göktaş, Sercan Badur, Mehtap Bayri gibi oyuncular olmuştur.

Filmleri ve Dizileri :
Oyuncu :
2018 - Üç Vakte Kadar (Sinema Filmi)
2018 - Vallahi Hortladı (Doğa Konakoğlu)(Sinema Filmi)
2017 - Sevda'nın Bahçesi (Ufuk) (TV Dizisi)
2017 - Cumali Ceber: Allah Seni Alsın(Sinema Filmi)
2016 - Hayati Tehlike(Sinema Filmi)
2016 - Hangimiz Sevmedik (Feridun Demir) (TV Dizisi)
2015 - Uzaklarda Arama (Muhittin) (Sinema Filmi)
2015 - Senden Bana Kalan (Tosun) (Sinema Filmi)
2015 - Mihrez: Cin Padişahı (Şafak) (Sinema Filmi)
2014 - İçimdeki Ses (Sinema Filmi)
2014 - Çarşı Pazar (Hayri) (Sinema Filmi)
2014 - Pişt (Sinema Filmi)
2012 - Muck (Doğan) (TV Dizisi)


Kaynak:Biyografi.info

Doğa Konakoğlu videoları

Tüm Doğa Konakoğlu videoları

Doğa Konakoğlu filmleri

Tüm Doğa Konakoğlu filmleri

Doğa Konakoğlu için yapılan aramalar

Doğa Konakoğlu, Doğa Konakoğlu biyografi, Doğa Konakoğlu hayatı, Doğa Konakoğlu özgeçmişi, Doğa Konakoğlu hakkında, Doğa Konakoğlu doğum yeri, Doğa Konakoğlu fotoğraf, Doğa Konakoğlu video, Doğa Konakoğlu resim, Doğa Konakoğlu kimdir?, Doğa Konakoğlu kaç yaşında?, Doğa Konakoğlu nereli, Doğa Konakoğlu memleketi