FB TW PIN NWS
BioRank 2367

Yağmur Ünal

Doğum tarihi : 21.Ekim.1985
Yağmur Ünal kaç yaşında : 38
Kilo & Boy :
Burcu : Terazi
Meslek : Prodüktör
Yağmur Ünal doğum yeri : İstanbul

Yağmur Ünal Biyografisi

Yağmur Ünal, 21 Ekim 1985 tarihinde İstanbul’da doğmuştur. Babası tiyatrocu Cihan Ünal, annesi sinema oyuncusu Türkan Şoray’dır. Babasının ilk eşi manken Sabiha Tarhan’dan olma Irmak Ünal (d.1977) adında ablası vardır. İlk ve ortaokul eğitimini tamamladıktan Liseyi İsviçre’de okudu. Sonra Koç Üniversitesi Sosyoloji bölümünden mezun oldu. Üniversitede okurken farklı stajlar yaptı. Mesela Saatchi&Saatchi reklam ajansında ve bir kanalın program bölümünde deneyimleri oldu.
Üniversitenin ardından New York’ta medya üzerine master yaptı. Devamında New York’taki Mindshare Medya şirketinde 6 ay staj gördü, ve İstanbul’a dönüp TBWA reklam şirketinde iki sene çalıştı.

Yağmur Ünal, Yasemin Arslan isimli bir arkadaşıyla beraber Tokyo Medya isimli bir yapım şirketi kurdu. İlk olarak da 1 Temmuz 2013 tarihinde Star TV'de yayınlanmaya başlayan “Çılgın Teyzeler” adlı yarışma programının yapımcılığını üstlendi. 8 hafta, 40 bölüm süren yarışma 23 Ağustos 2013 tarihinde bitti.

Haziran 2015 ayında Muğla’nın Menteşe ilçesinde çekimlerine başladıkları, senaryosunu Onur Ünlü'nün yazdığı ve Yağmur Ünal’ın yapımcılığını üstlendiği "Uzaklarda Arama" adlı filmin yönetmenliğini annesi Türkan Şoray yapacak. Yağmur Ünal, ayrıca bir hayat kadınını canlandıracağı bu filmde ilk defa oyunculuk da yapacak. Filmin oyuncuları ise Sevda Erginci, Doğa Konakoğlu, Eşref Kolçak, Tanem Sivar, Fırat Tanış, Kaan Urgancıoğlu, Suna Selen, Elif Atakan, Mustafa Uğurlu, Ekin Türkmen, Pınar Göktaş, Sercan Badur, Mehtap Bayri gibi oyuncular olmuştur.

Filmleri ve Dizileri :
Yapımcı :
2021 - Baraj - (TV Series) (TV Dizisi)
2020 - When I'm Done Dying ( Sinema filmi)
2017 - Dolunay (TV Series) (TV Dizisi)
2017 - Komsular (TV Dizisi)
2015 - Uzaklarda Arama ( Sinema filmi)
2013 - Çılgın Teyzeler (TV Dizisi)

Oyuncu :
2015 - Uzaklarda Arama ( Sinema filmi)


Kaynak:Biyografi.info

Yağmur Ünal için yapılan aramalar

Yağmur Ünal, Yağmur Ünal biyografi, Yağmur Ünal hayatı, Yağmur Ünal özgeçmişi, Yağmur Ünal hakkında, Yağmur Ünal doğum yeri, Yağmur Ünal fotoğraf, Yağmur Ünal video, Yağmur Ünal resim, Yağmur Ünal kimdir?, Yağmur Ünal kaç yaşında?, Yağmur Ünal nereli, Yağmur Ünal memleketi