FB TW PIN NWS
BioRank 4011

Defne Erkara

Doğum tarihi : 20.Ocak.1975
Defne Erkara kaç yaşında : 47
Kilo & Boy :
Burcu : Kova
Meslek : Doktor
Defne Erkara doğum yeri : Erenköy, Kadıköy, İstanbul

Defne Erkara Biyografisi

Op. Dr. Defne Erkara, Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı

Defne Erkara, 20 Ocak 1975 tarihinde İstanbul Erenköy’de dünyaya gözlerini açtı. 1980-1985 tarihleri arasında Erenköy İlkokulunda okudu. İlkokulda diğer öğrenciler gibi oyun ağırlıklı bir dönem geçirdikten sonra, 1985-1992 yılları arasında ortaokul ve liseyi Özel Doğuş Kolejinde okudu. Ortaokuldan itibaren okulunun en çalışkan öğrencilerinden biri oldu. Doğuş Koleji’ni dereceyle bitirdikten sonra kazandığı İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesinde de (Çapa Tıp) 1992-1998 yılları arasında lisans eğitimini 1998 dönem ikincisi olarak tamamladı. Aynı yıl, aynı fakültenin Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi bölümünü kazandı.

1998-2004 tarihleri arasında İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi bölümünde ihtisas branşını tamamlayarak 2004 yılında uzman oldu.

Op. Dr. Defne Erkara, uzun yıllar özel sektörün değişik işletmelerinde çalıştı. 2014 yılında kendi kliniğini kurdu. Halen İstanbul Gayrettepe'deki kendi kliniğinde hastalarını kabul etmektedir.

Seyahat etmeyi ve tarih okumayı çok seven Defne Erkara, özellikle Bizans Tarihi ve o dönem yapılarına ilgi duymaktadır. Türkiye ve Dünya'daki Bizans eserlerinin pek çoğunu ziyaret etmiştir. Bu konuda bir kitap yazmayı düşünmektedir. Konusu da muhtemelen “Camiye dönüştürülen Bizans Kiliseleri” olacaktır.

Op. Dr. Defne Erkara, evli ve 2 kız annesidir. Eşi Dr. Oğuz Erkara 100 Tarihi Lokanta kitabının yazarı ve www.100tarihilokanta.com web sitesinin yöneticisidir. Op. Dr. Defne Erkara, eşiyle birlikte tarihi lokantaları sık sık ziyaret eder.

İnstagram: https://www.instagram.com/opdrdefneerkara/

Youtube: https://www.youtube.com/user/defneerkara

Kaynak:Biyografi.info

Defne Erkara videoları

Tüm Defne Erkara videoları

Defne Erkara için yapılan aramalar

Defne Erkara, Defne Erkara biyografi, Defne Erkara hayatı, Defne Erkara özgeçmişi, Defne Erkara hakkında, Defne Erkara doğum yeri, Defne Erkara fotoğraf, Defne Erkara video, Defne Erkara resim, Defne Erkara kimdir?, Defne Erkara kaç yaşında?, Defne Erkara nereli, Defne Erkara memleketi