FB TW PIN NWS
BioRank 1835

Mithat Can Özer

Doğum tarihi : 11.Kasım.1981
Mithat Can Özer kaç yaşında : 43
Kilo & Boy :
Burcu : Akrep
Mithat Can Özer doğum yeri : İstanbul

Mithat Can Özer Biyografisi

Ünlü şarkıcı Sezen Aksu ile işadamı Sinan Özer'in oğludur.

Mithat Can Özer, 11 Kasım 1981 tarihinde İstanbul’da doğmuştur. Annesi şarkıcı Sezen Aksu, babası işadamı Sinan Özer’dir. Anne babası 1983 yılında boşandı. Bir süre Bilgi Üniversitesi'nde eğitim gördü.

2009 yılında annesi Sezen Aksu’nun çıkardığı “Yürüyorum Düş Bahçeleri'nde” adlı albümündeki "Tören" şarkısının söz ve müziği Mithat Can Özer'e aittir.

Mithat Can Özer, yapımcılığını da yaptığı Sezen Aksu'nun 2014 yılında “Yeni ve Yeni Kalanlar” albümünün tek şarkısının bestesini annesi Sezen Aksu ile birlikte yapmıştır.

Mithat Can Özer, 2011 yılında kurduğu Piston grubuyla müzik dünyasına adım attı. Tarkan’ın gitaristi Can Şengün, başarılı davulcu Arıkan Sırakaya, Ajda Pekkan, Sertab Erener gibi isimlerin bas gitaristi olan Murat Ejder’den oluşan Pis’Ton grubu 2012 yılında ilk albümlerine “Tamperaman” adını verdi.

Mithat Can Özer, Tarkan’ın okuduğu “Acımayacak” ve Mustafa Ceceli’nin son albümündeki “Kucak Kucak” adlı şarkıların söz yazarı ve bestecisidir.

2015 yılında sözü, müziği ve aranjesi Mithat Can Özer’e ait olan “İnşallah” şarkısında elektro gitar ve bass gitar yine Mithat Can Özer tarafından icra edildi.

2016 yılında Kanal D’de yayınlanan ve senaryosunu Mahinur Ergun’un yazdığı, yönetmenliğini Cem Karcı’nın yaptığı ve başrollerinde Birkan Sokullu, Tayanç Ayaydın, Burcu Biricik, Ecem Özkaya, Seray Gözler Yeniay, Ahmet Mümtaz Taylan’ın oynadığı “Hayat Şarkısı” adlı dizinin müziklerini Mithat Can Özer, Çağlar Haznedaroğlu ve Uğur Akyürek yaptı.

2016 yılında Şükrü Avşar ve Özcan Deniz'in yapımcılığını üstlendiği, yönetmen Andaç Haznedaroğlu'nun çektiği "Herşey Aşktan" adlı sinema filminde Mithat Can Özer İlker karakterini canlandırırken Şükrü Özyıldız, Hande Doğandemir, Hakan Meriçliler, Öznur Serçeler ile birlikte oynadı.

Albümleri :
2015 - İnşallah (single)

Filmleri ve Dizileri :
2016 - Herşey Aşktan (İlker) (Sinema Filmi)


Kaynak:Biyografi.info

Mithat Can Özer için yapılan aramalar

Mithat Can Özer, Mithat Can Özer biyografi, Mithat Can Özer hayatı, Mithat Can Özer özgeçmişi, Mithat Can Özer hakkında, Mithat Can Özer doğum yeri, Mithat Can Özer fotoğraf, Mithat Can Özer video, Mithat Can Özer resim, Mithat Can Özer kimdir?, Mithat Can Özer kaç yaşında?, Mithat Can Özer nereli, Mithat Can Özer memleketi