FB TW PIN NWS
BioRank 8796

Canan Arıtman

Doğum tarihi : 01.Ocak.1950 Ölüm tarihi : 07.Mayıs.2022
Canan Arıtman kaç yaşında öldü : 72
Kilo & Boy :
Burcu : Oğlak
Canan Arıtman doğum yeri : Ankara
Ölüm yeri : İzmir

Canan Arıtman Biyografisi

22. ve 23. Dönem CHP. İzmir Milletvekili
Canan Arıtman, 1 Ocak 1950 tarihinde Ankara’da doğmuştur. Anne adı Zahide, baba adı Kemalettin’dir.

Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi'ni bitirdikten sonra yine Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalı'nda uzmanlık ihtisasını yaptı.

Kadın doğum uzmanı (Jinekolog Operatör) olarak serbest doktorluk yapan Canan Arıtman, ayrıca İzmir Karşıyaka Belediye Meclis Üyeliği, İzmir Büyükşehir Belediye Meclis Üyeliği ve Meclis Başkanvekilliği ile Sağlık Komisyonu Başkanlığı görevlerinde de bulundu.

Canan Arıtman, Ege Kadın Dayanışma Vakfı ve KADER Kurucu Üyesidir ve Karşıyaka Soroptimist Kulüp İş ve Meslek Kadınları Derneği Başkanı, Kadın Hakları Derneği İzmir şubesi kurucu üyesidir.

TBMM’de 22. ve 23. Dönem İzmir CHP.Milletvekilliği yaptı.

Canan Arıtman, Dr.Yetkin Arıtman ile evlidir. Mehmet (d. 1979) ve Melis (d.1975) adında bir oğlu bir kızı vardır.

CHP İzmir eski Milletvekili Canan Arıtman, 2014 yılında yapılacak olan yerel seçimlerde partisinden İzmir Büyükşehir Belediye Başkan aday adayı oldu.

İZMİR'de yaklaşık 1,5 yıl akciğer kanseri tedavisi gören CHP 22'nci ve 23'üncü dönem İzmir Milletvekili Canan Artıman 7 Mayıs 2022 'de hayatını kaybetti.

Kaynak:Biyografi.info

Canan Arıtman için yapılan aramalar

Canan Arıtman, Canan Arıtman biyografi, Canan Arıtman hayatı, Canan Arıtman özgeçmişi, Canan Arıtman hakkında, Canan Arıtman doğum yeri, Canan Arıtman fotoğraf, Canan Arıtman video, Canan Arıtman resim, Canan Arıtman kimdir?, Canan Arıtman kaç yaşında?, Canan Arıtman nereli, Canan Arıtman memleketi