FB TW PIN NWS
BioRank 1068

Atilla Taş

Doğum tarihi : 04.Şubat.1975
Atilla Taş kaç yaşında : 49
Kilo & Boy :
Burcu : Kova
Atilla Taş doğum yeri : Ceyhan , Adana

Atilla Taş Biyografisi

Atilla Taş, 4 Şubat 1975 tarihinde Adana'nın Ceyhan ilçesinde dünyaya geldi. Annesi Halide Yılmaz’dır. Atilla'yı henüz 20 günlük iken anneanesine bırakıp Almanya'ya gitti. İlk ve ortaokulu Ceyhan'da bitirdi. Liseyi İstanbul Davut Paşa Lisesi'nde okurken üçüncü sınıfta ailesi Mersin'e göç kararı verip taşındılar.
1991 yılında 16 yaşındayken Mersin'de evlendiği İlk eşi İlkay Sarıköse hanımdır. 1992 yılında Sezen adında bir kız çocuğu oldu.

Değişik işlerde çalışırken bir yandan da restoranlarda, gazinolarda şarkı söylüyordu. Askerlik görevine Manisa’da başlayıp Hakkari Yüksek ovada bitirdikten sonra İstanbul’a gitmiş.

İstanbul’a gelince çok sefalet çekmiş, eşi tarafından terk edilmiş. Sonunda Erol Köse ile tanışmış ve hayatı değişmiş. "Ham Çökelek" şarkısı ile iyi bir çıkış yaparak tüm Türkiye’nin kendisini tanımasını sağladı.

Atilla Taş’ın kendi bestelerinin de olduğu ilk albümü “Kırmızılım” 1998 yılında çıktı. Hızla bütün Türkiye onu tanıdı. Konserler vermeye başladı.

1999 yılında ilk oyunculuk deneyimini ve buna yönelik kabiliyetini “Zilyoner” adlı dizide gösterdi.

Aniden ortadan kaybolduğunda ABD'ye gidip New York Film Akademisinde sinema ve televizyon eğitimi aldı.

2010 yılında Beyaz Tv.de Müzik Kutusu diye, ve 2011 yılında Kanal 7de Taş devri adında bir proğram sundu.

Atilla Taş 2000’li yılların başlarında Bedriye Elden adında bir kadının annesi olduğunu iddia etmesi üzerine bu iddiaları yalanlamış ve Bedriye Elden'in gerçek annesi olmadığını savunmuştu.

Dünya Listelerini Zorlayan Güney Koreli Park Jae Sang’ın Gangnam Style şarkısının Türkçe versiyonu “Yamyam Style” albümünü 2012 yılının ekim ayında yaptı.

Atilla Taş, Nisan 2013 tarihinde başlayıp Show TV’de yayınlanan “Ben Burdan Atlarım” yarışmacıları arasında oldu. Yapımcılığını Med Yapım'ın yaptığı 12 Nisan 2013'de ilk bölümü Show TV'den canlı olarak yayınlan yarışmada yarışmacılar Atilla Taş, Asena Onur Çakmak, Bayhan Gürhan, Gökhan Taşkın, Günay Musayeva, Leyla Bilginel, Neslihan Önder, Nur Gümüşdoğrayan, Önder Bekensir, Sema Çelebi, Semih Yuvakuran, Semiha Yankı, Serkan Tanırgan, Şener Üşümezsoy, Timur Kunt, Tony Hill, Tuğba Özay, Verda Penso olmuştur. Birinciliği Önder Bekensir almıştır.

Meydan gazetesinde yazılar yazdı.

30 Ağustos 2016 tarihinde Atilla Taş, FETÖ'nün medya yapılanmasına yönelik soruşturma kapsamında Bursa'nın Gemlik ilçesinde gözaltına alındı. 3 Eylül 2016 tarihinde nöbetçi Sulh Ceza Hakimliği'ne sevk edilen Murat Aksoy, Atilla Taş, Mutlu Çölgeçen ve Gökçe Fırat Çulhaoğlu'nun tutuklanmasına karar verildi.

Atilla Taş, FETÖ'ye üyelik ve yardım suçlamasıyla tutuklu olduğu Silivri Cezaevi'nde 10 Ekim 2016 tarihinde Meltem Güler ile evlendi.

31 Mart 2017 tarihinde suç vasfının değişme ihtimalinin bulunması, tutukluluğun tedbir mahiyetinde bulunması ve tutuklu kaldıkları süre dikkate alınarak tutuklu sanıklar Atilla Taş, Gökçe Fırat Çulhaoğlu, Yakup Çetin, Yetkin Yıldız, Seyit Kılıç, Mustafa Erkan Acar, Hüseyin Aydın, Abdullah Kılıç, Ali Akkuş, Bünyamin Köseli, Cihan Acar, Oğuz Usluer ve Murat Aksoy'un haklarında yurt dışına çıkış yasağı konularak tahliyelerine karar verildi. Mutlu Çölgeçen'in tutukluluk halinin devamına karar verildi.

Öte yandan, İstanbul Cumhuriyet Başsavcısı ayrı bir soruşturma kapsamında, tahliyelerine karar verilen 13 sanık hakkında "Darbeye teşebbüs" ve "anayasal düzeni ortadan kaldırmaya teşebbüs" suçlarından gözaltı kararı çıkardı ve ilk etapta 7 günlük gözaltı kararı alındığı belirtildi. 14 Nisan 2017 tarihinde ise aralarında Atilla Taş ve Murat Aksoy ile Gökçe Fırat Çulhaoğlu'nun da bulunduğu 12 şüphelinin "Türkiye Cumhuriyeti hükümetini ortadan kaldırmaya veya görevini yapmasını engellemeye teşebbüs" suçlarından tutuklanmalarına karar verildi.

24 Ekim 2017 tarihinde yapılan duruşmada Atilla Taş, gazeteci Murat Aksoy ile Davut Aydın'ın tahliyesine karar verildi.

İstanbul 25. Ağır Ceza Mahkemesi’nde devam eden duruşmasında 13 Mart 2018 tarihinde Attila Taş’a, “örgüte üye olmamakla birlikte yardım etmek” suçundan 5 yıl hapis cezası verdi. Cezada iyi hal indirimi uygulayan mahkeme Taş’ın 3 yıl 1 ay 15 gün hapis cezası verilmesine hükmetti. Atilla Taş, İstinaf Mahkemesi'nin cezasını onaması üzerine de 9 Kasım 2018'de tutuklanarak yeniden cezaevine gönderildi.

İstanbul Kandıra Cezaevi'nde tutuklu bulunan Atilla Taş denetimli serbestlik yasası kapsamında 8 Şubat 2019 tarihinde tahliye edildi.

Ekim 2021 itibarıyla yıllar süren ekran hasretine son verip Flash TV ile anlaşmıştır. Sosyal Medya,Haber-Yorum programı sunacaktır.

Filmleri ve Dizileri:
1999 - Zilyoner (Zülküf) (TV Dizisi)
2002 - Reyting Hamdi (Kasap) (TV Dizisi)
2003 - Şöhretler Kebapçısı (TV Dizisi)
2004 - Tatil Aşkları (TV Dizisi)
2014 - Arkadaşım Hoşgeldin (Tv Programı)
2014 - Karışık Kaset (Egemen) (Sinema Filmi)
2014 - Analı Oğullu (Kendisi) (TV Dizisi)

Albümleri :
1998 - Kırmızılım - (Erol Köse Prodüksiyon)
1999 - Atilla Taş - (Erol Köse Prodüksiyon)
2000 - Emmilenyum - (Erol Köse Prodüksiyon)
2001 - Pembeli - (Erol Köse Prodüksiyon)
2004 - Kınalı Kuzum - (Erol Köse Production)
2007 - Bir Atilla Taş Albümü - (Seyhan Müzik)
2009 - Çikolata - (Seyhan Müzik)
2011 - Yam Yam Style
2015 - Hırsız

Programları :
2010 - Müzik Kutusu (Beyaz TV)
2011-2012 - Taş Devri (Kanal 7)
2012-2013 - Ben Burdan Atlarım (Show TV)


Kaynak:Biyografi.info

Atilla Taş hakkında haberler

Tüm Atilla Taş haberleri

Atilla Taş filmleri

Tüm Atilla Taş filmleri

Atilla Taş için yapılan aramalar

Atilla Taş, Atilla Taş biyografi, Atilla Taş hayatı, Atilla Taş özgeçmişi, Atilla Taş hakkında, Atilla Taş doğum yeri, Atilla Taş fotoğraf, Atilla Taş video, Atilla Taş resim, Atilla Taş kimdir?, Atilla Taş kaç yaşında?, Atilla Taş nereli, Atilla Taş memleketi