FB TW PIN NWS
BioRank 5613

Murat Aksoy

Doğum tarihi : -
Murat Aksoy kaç yaşında : -
Kilo & Boy :
Burcu :
Meslek : Gazeteci, Yazar, Yazar
Murat Aksoy doğum yeri :

Murat Aksoy Biyografisi

Murat Aksoy, Erzincan’da doğmuştur. Orta öğretimini Kabataş Erkek Lisesi’nde tamamladıktan sonra üniversite eğitimi Erciyes Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümünden mezun oldu. İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde İnsan Hakları Hukuku Bölümünde yüksek lisans eğitimi yaptı.
Murat Aksoy, Yeni Şafak gazetesinde editörlük ve köşe yazarlığı yaptı. Yeni Şafak gazetesinden ayrıldıktan sonra T24 internet gazetesinde yazdı. Taraf gazetesinde HerTaraf sayfasının editörlüğünü yaptı. 29 Ekim 2014′ye çıkan Millet Gazetesi’nde köşe yazmaya başladı. Millet Gazetesi’ne el konulduktan sonra haberdar.com'da yazdı.

30 Ağustos 2016 tarihinde Murat Aksoy, FETÖ'nün medya yapılanmasına yönelik soruşturma kapsamında gözaltına alındı. 3 Eylül 2016 tarihinde nöbetçi Sulh Ceza Hakimliği'ne sevk edilen Murat Aksoy, Atilla Taş, Mutlu Çölgeçen ve Gökçe Fırat Çulhaoğlu'nun tutuklanmasına karar verildi.

31 Mart 2017 tarihinde suç vasfının değişme ihtimalinin bulunması, tutukluluğun tedbir mahiyetinde bulunması ve tutuklu kaldıkları süre dikkate alınarak tutuklu sanıklar Atilla Taş, Gökçe Fırat Çulhaoğlu, Yakup Çetin, Yetkin Yıldız, Seyit Kılıç, Mustafa Erkan Acar, Hüseyin Aydın, Abdullah Kılıç, Ali Akkuş, Bünyamin Köseli, Cihan Acar, Oğuz Usluer ve Murat Aksoy'un haklarında yurt dışına çıkış yasağı konularak tahliyelerine karar verildi. Mutlu Çölgeçen'in tutukluluk halinin devamına karar verildi.

Öte yandan, İstanbul Cumhuriyet Başsavcısı ayrı bir soruşturma kapsamında, tahliyelerine karar verilen 13 sanık hakkında "Darbeye teşebbüs" ve "anayasal düzeni ortadan kaldırmaya teşebbüs" suçlarından gözaltı kararı çıkardı ve ilk etapta 7 günlük gözaltı kararı alındığı belirtildi. 14 Nisan 2017 tarihinde ise aralarında Atilla Taş ve Murat Aksoy ile Gökçe Fırat Çulhaoğlu'nun da bulunduğu 12 şüphelinin "Türkiye Cumhuriyeti hükümetini ortadan kaldırmaya veya görevini yapmasını engellemeye teşebbüs" suçlarından tutuklanmalarına karar verildi.

24 Ekim 2017 tarihinde yapılan duruşmada Atilla Taş, gazeteci Murat Aksoy ile Davut Aydın'ın tahliyesine karar verildi.

Murat Aksoy, Şehriban Aksoy ile evlidir ve bir kızı, bir oğlu vardır.

Kitapları :
2005 - Başörtüsü-Türban
2008 - Sosyal Demokrat Parti Krizi ve Sol Arayışlar


Kaynak:Biyografi.info

Murat Aksoy hakkında haberler

Tüm Murat Aksoy haberleri

Murat Aksoy kitapları

Tüm Murat Aksoy kitapları

Murat Aksoy için yapılan aramalar

Murat Aksoy, Murat Aksoy biyografi, Murat Aksoy hayatı, Murat Aksoy özgeçmişi, Murat Aksoy hakkında, Murat Aksoy doğum yeri, Murat Aksoy fotoğraf, Murat Aksoy video, Murat Aksoy resim, Murat Aksoy kimdir?, Murat Aksoy kaç yaşında?, Murat Aksoy nereli, Murat Aksoy memleketi