FB TW PIN NWS
BioRank 2294

Erol Köse

Doğum tarihi : ??.??.1965
Erol Köse kaç yaşında : 59
Kilo & Boy :
Burcu :
Erol Köse doğum yeri : Elazığ

Erol Köse Biyografisi

Erol Köse, 1965 de Elazığ’da, Elazığ’lı Abdülkadir ve Zülfi çiftinin oğlu olarak doğmuştur. Babası emekli astsubaydır. 6 yaşında Ankara'ya geldi ve sobalı bir evde iki ablasıyla beraber büyüyen Erol Köse, İlkokul, ortaokul ve liseyi Ankara’da okudu. Türkiye ikincisi olarak girdiği Hacettepe üniversitesi Tıp fakültesi Mezunudur. Göz doktoru olduktan sonra İstanbul’a yerleşmiştir. Haydarpaşa Devlet Hastanesi ve Kartal Devlet Hastanesi’nde çalıştı. 1995’te doktorluğu bıraktı.
Tıp Fakültesi'nde okurken tesadüfen müzik sektörüne girdi. Bir arkadaşıyla “Amerikan Kültür” derneğinde dans kursuna başladı. Burada, TRTden Erşan Başbuğ'la tanıştılar. Başbuğ, kendisine "Sen Şarlo'ya (Charlie Chaplin) benziyorsun bir şov hazırlayalım seninle." demesiyle hobi olarak şov dünyasına girdi. Böylece, ortaya Komedi Dans Üçlüsü çıktı. 1985′de “Komedi Dans Üçlüsü”nü kurdular.

Türkiye'de tek kanallı dönemde TRT'de Komedi Dans Üçlüsü adında, çeşitli şarkılardan aldıkları bölümleri birbirlerine ekleyerek, danslarıyla birlikte bir sahne şovuna dönüştüren komedi-dans grubu yayınlanmaktaydı. Komedi Dans Üçlüsü grup üyeleri, Erol Köse, Hakan Rullas ve Murat Akkaya' dır. Grup popüler oldu. İstanbul gazinocuları ilgi gösterdi. İstanbul Maksim gazinosunda sahneye çıktılar. İzmir fuarda gazinolara çıktılar.

“Komedi Dans Üçlüsü”nde olmak, prodüktörlüğünde onun için büyük okul oldu. Sekiz yıllık grup kariyeri var bu sayede sahnede pişti. Erol Köse, grubun dağılmasıyla “Erol Köse Prodüksiyon” şirketini kurarak ilk olarak mahalle arkadaşı “Deniz Arcak”a 1993 de “Nerde?” Adlı albümü yaptı. Sonra devamı geldi. Ardından Tarkan'a albüm yaptı. Bu yıllarda Ayna, Atilla Taş, Nihat Doğan, Ferhat Güzel, Hande Yener, Gülşen, Mustafa Sandal gibi grup ve şarkıcıların ilk albümleri yaptı. Müzik sektörüne bir süre ara verdi ve 2010'da yapımcılığa tekrar döndü.

1996′da şarkıcı Yeşim Salkım vasıtasıyla Cem Uzan ve Hakan Uzan’la tanıştı. Hakan Uzan’la müzik şirketinde Erol Köse, %51 payla ortak oldu. Uzan'larla birlikte Rumeli konserlerini yapmaya başladı. 1,5 sene Uzan'larla ortaklık yaptı.

Genç Partiden milletvekili adayı olmuş ancak kazanamamıştır. Erol Köse, bir kere topuğundan, bir kere de 2 kurşunla bacağından olmak üzere iki kere vurulmuştur.

Hakkında, türkücü Burçin Coşkun'a cep telefonuyla cinsel tacizde bulunduğu iddiasıyla 3,5 yıla kadar hapis istemiyle dava açılmıştır. Cinsel taciz suçunu işlediği iddiasıyla 525 gün hapis cezasına çarptıran ve bu cezayı 52 bin 500 YTL adli para cezasına çeviren Bakırköy 6. Sulh Ceza Mahkemesi, verilen cezadan indirim yapmadı.

Can Tanrıyar’ın “Uçan Kuş”adlı magazin programında magazin yorumculuğu yaptı.

Twitter dünyasına girişi de çok hızlı ve fırtınalarla dolu olmuştur. Twitter üzerinden ünlülere ağır hakaretler yağdırmakta, suçlamalarla sanatçıları baskı altına almaktadır.

Erol Köse, şarkıcı Gülşen ile bir yıl kadar birlikte oldu bunun üzerine eşi Ajlan Köse onu 16 Aralık 2005 tarihinde boşadı. İlk eşinden Dijan Nazlan Köse adında 1994 doğumlu bir kızı vardır.

13 Haziran 2015 tarihinde iki yıldır birlikte olduğu Türkçe öğretmeni Fulden Çetindoğan ile evlendi. 11 Şubat 2022 tarihinde boşandı.

2016 yılının Şubat ayından itibaren her sabah 08:45'de TVEm'de Ferhan Tülmen'in moderatörlüğü; Sacit Aslan ve Erol Köse'nin yorumlarıyla ekrana gelen "Her Şeyi Konuşalım" isimli programda görev yaptı.

Kaynak:Biyografi.info

Erol Köse için yapılan aramalar

Erol Köse, Erol Köse biyografi, Erol Köse hayatı, Erol Köse özgeçmişi, Erol Köse hakkında, Erol Köse doğum yeri, Erol Köse fotoğraf, Erol Köse video, Erol Köse resim, Erol Köse kimdir?, Erol Köse kaç yaşında?, Erol Köse nereli, Erol Köse memleketi