FB TW PIN NWS
BioRank 28

Bayhan Gürhan

Doğum tarihi : 14.Mart.1980
Bayhan Gürhan kaç yaşında : 44
Kilo & Boy :
Burcu : Balık
Meslek : Şarkıcı
Bayhan Gürhan doğum yeri : Adana

Bayhan Gürhan Biyografisi

Bayhan Gürhan, 14 Mart 1980 tarihinde Adana’da doğmuştur. Asıl mesleği aşçılıktır. Orta okulu bitirdikten sonra tahsil hayatını sonlandırmıştır. Babası Sebahattin Gürhan’dır.
Bayhan Gürhan’ın hayatı film gibidir: Bayhan daha 2 yaşlarındayken Babası Sabahattin, Almanya'ya gidip eşi Kezban'ın üzerine Alman bir kadınla evlenmiş. Annesi, üstüne kuma getirdiği iddiası ile eşi Sabahattin'i Cumhuriyet Savcılığı'na şikayet etmiş. Kadıncağız üzüntüden fazla dayanamayıp, Bayhan henüz 4 yaşındayken annesi Kezban Gürhan, 1984 yılında tarım ilacı içerek intihar etmiş. 1993 yılında ablası Hatice Özyaman ise 1 aylık evliyken Almanya'da geçirdiği trafik kazası sonrası öldü. Bayhan’ı babaannesi Hatice hanım büyütmüştür. 11 yaşından itibaren alkolik babasıyla birlikte kalan Bayhan Gürhan, 17 yaşında 23 ocak 1997 yılında Adana’da bir markette hırsızlık yaparken yakalandı. Aynı yıllarda Adana ve Alanya’da da hırsızlık olaylarına karıştığı tespit edildi. 12 ağustos 1998 yılında ise büyük annesinin parasını çaldığı iddia edilen amcasının oğlu Mehmet Ali Gürhan'ı bir tartışma sonrası bıçaklayarak öldürmek suçundan cezaevine girdi. 5 yıl hapis cezası verildi, infaz yasasına göre 2 yıl hapis yattı çıktı. Bayhan Gürhan, 2000 yılında bu kez Hatay'ın Reyhanlı ilçesinde bıçakla adam yaralama olayından mahkûm oldu. Reyhanlı Sulh Ceza Mahkemesi, 7 Eylül 2000 tarihinde verdiği kararda Bayhan Gürhan'ı 16 gün hapis cezasına çarptırdı. Mahkeme, bu cezayı 182 milyon lira paraya çevirdi.

Bir süre sonra babasıyla birlikte Adana'yı terk ederek Alanya'da yeni bir hayat kurdu.

Askerlik görevini yaptıktan sonra 2004 yılında Popstar şarkı yarışmasına katılmıştır ve 3. olarak bitirmiştir. Kendine özgü yorumuyla Popstar yarışmasında dikkat çekmiştir. 2004 yılında yapılan, Kanal D'de yayınlanan bu yarışmanın sunuculuğunu Haldun Dormen ve Gamze Özçelik yapmış ve Jüri üyeliğini ise Armağan Çağlayan, Ercan Saatçi, Ahmet San, Deniz Seki yapmıştır.

Popstar şarkı yarışmasından sonra 2004 yılında ilk albümünün ardından 2008 yılında “Vurdumduymaz” isimli ilkinci albümünü yayınlamıştır.

2011 yılından beri İstanbul Ortaköy’de açtığı "B.Ç." adında küçük bir çiğköfte dükkanını işletiyor. Buranın a'dan z'ye her şeyiyle ilgilenen şarkıcı hem çiğköfte yoğuruyor hem de servis yapıyor.

2012 yılında STV'de yayınlanan, Hamdi Alkan'ın yönetmenliğini yaptığı Kendimize Doğru dizisinde uzun süre rol aldı.

Bayhan Gürhan, Nisan 2013 tarihinde başlayıp Show TV’de yayınlanan “Ben Burdan Atlarım” yarışmacıları arasında oldu. Yapımcılığını Med Yapım'ın yaptığı 12 Nisan 2013'de ilk bölümü Show TV'den canlı olarak yayınlan yarışmada yarışmacılar Bayhan Gürhan, Asena Onur Çakmak, Atilla Taş, Gökhan Taşkın, Günay Musayeva, Leyla Bilginel, Neslihan Önder, Nur Gümüşdoğrayan, Önder Bekensir, Sema Çelebi, Semih Yuvakuran, Semiha Yankı, Serkan Tanırgan, Şener Üşümezsoy, Timur Kunt, Tony Hill, Tuğba Özay, Verda Penso olmuştur. Birinciliği Önder Bekensir almıştır.

Kanal D'de yayınlanan Ankara'nın Dikmen'i adlı dizisine konuk oyuncu olarak yer aldı. Afyonkarahisar'da düzenlenen "Caz Festivali"nde, dünyaca ünlü caz sanatçıları olan Frank Sinatra'nın "My Way" ve Andy Williams'ın "A Time for Us" gibi eserlerini seslendirdi. 2013 yılında sokak müzisyenleri ile ilgili "Benim Yolum" isimli belgesel programının sunuculuğunu üstlendi.

2015 yılı Ramazan Ayı Boyunca TRT İstanbul Kent Radyo'da yayınlanan "Direkler Arası" isimli Radyo tiyatrosunda Tuzsuz Deli Bekir Karakterini canlandırdı.

Bayhan Gürhan, 19 Ekim 2016 tarihinde izdivaç programlarından Star Tv’de yayınlanan Zuhal Topal’ın evlendirme programına katıldı. "Öyle deli gibi esme başım dönüyor" şarkısını söyleyerek stüdyoya giren Bayhan, Hanife Gürdal'a talip oldu. Hanife, Bayhan'la yakından görüşmeyi kabul etti. Ancak daha sonra bu programdan ayrıldı.

Albümleri :
2004 - Hayal Edemiyorum
2008 – Vurdumduymaz
2009 - Kısa Veda
2011 - Yalan
2011 - Yenildim
2011 - Cezayir Menekşesi
2013 - Şafak Türküsü ( Grup Alzaymır ile düet)
2020 - Seninle Olmak Var Ya (Single)
2020 - Sende Kalmış (Single)
2021 - Alacakaranlık (Single)
2021 - Gidiyorum

Rol Aldığı Dizi Filmler :
2012 - Kendimize Doğru
2013 - Arif Pancar
2013 - 90'lar müzikal
2013 - Benim Yolum
2014 - Ankara'nın Dikmen'i (konuk oyuncu)


Kaynak:Biyografi.info

Bayhan Gürhan hakkında haberler

Tüm Bayhan Gürhan haberleri

Bayhan Gürhan videoları

Tüm Bayhan Gürhan videoları

Bayhan Gürhan için yapılan aramalar

Bayhan Gürhan, Bayhan Gürhan biyografi, Bayhan Gürhan hayatı, Bayhan Gürhan özgeçmişi, Bayhan Gürhan hakkında, Bayhan Gürhan doğum yeri, Bayhan Gürhan fotoğraf, Bayhan Gürhan video, Bayhan Gürhan resim, Bayhan Gürhan kimdir?, Bayhan Gürhan kaç yaşında?, Bayhan Gürhan nereli, Bayhan Gürhan memleketi