FB TW PIN NWS
BioRank 1475

Tony Hill

Doğum tarihi : 23.Temmuz.1956
Tony Hill kaç yaşında : 68
Kilo & Boy :
Burcu : Aslan
Meslek : Sporcu
Tony Hill doğum yeri : Indianapolis ABD

Tony Hill Biyografisi

Ünlülerin Fitness hocasıdır.

Tony Hill, 23 Temmuz 1956 tarihinde ABD'de Indianapolis’de doğmuştur. Amerika’da yaşarken caz şarkıcılığı da yapmış, aynı zamanda 9 sene orduda görev yapmış ve 14 yıl polislik yapmış, bir hapishanede baş komiser olarak görev yaptıktan sonra polislikten emekli olmuştur. Türkiye’ye geldikten sonra Taksim'de bir ara şarkıcılık yaptı.

Aynı zamanda Avrupa’da yarışmış eski bir halterci, silahsız savunma eğitmeni, yaşam koçu, uluslararası motivasyon konuşmacısı, Qualcomm-Ericsson kurumsal sağlıklı yaşam danışmanı ve aralarında Beyonce Knowles’nin de olduğu pek çok ünlünün fitness eğitmenliğini yapmıştır.

30 yılı aşkın zamadır spor ve fitness eğitmenliği yapan Hill, Amerika’da uzun yıllar orduda görev yapmış olmasının verdiği ilhamla TOUCHE TM ve Extreme Fitness Boot Camps programlarını yaratmıştır. Amerika’da ve Türkiye’de pek çok ünlü ismin kişisel fitness ve beslenme koçluğunu yürütmektedir.

Aynı şekilde International Sports & Science Association (ISSA) tarafından sertifikalı fitness hocasıdır ve San Diego Charger Girls’ün de fitness hocalığını yapmıştır. Tony Hill fitness hocalığının yanında aynı zamanda motivasyonel konuşma programlarına da konuşmacı olarak katılmaktadır. Ayrıca pek çok kuruma özel wellness programları dizayn etmekte ve üst düzey yöneticiler için birebir sağlıklı yaşam ve fitness koçluğu yapmaktadır. Aynı zamanda Tony Hill, egzersiz ile vücuda iyi bakmanın, dengeli ve sağlıklı beslenmenin ve stresi azaltmanın önemine inanıyor ve bu 3 unsurun birbirinden ayrılmaz bir bütün olduğunu savunuyor. The Burn Fitness ve The Composer Group International Entertainment Consultant şirketlerinin de kurucu ortağıdır.

ABD, San Diego’da 1999 yılında bir spor kulübünde tanıştığı Karen ile evlenir. 2003’te San Diago’da The Burn adını verdikleri bir fitness kulübü açmışlar. Doğma büyüme İstanbul Kurtuluş’lu olan Ermeni kökenli Karen 17 yaşındayken 1985’te ailesiyle çıktığı bir Amerika tatilinden dönmeyerek, anne ve babasını İstanbul’da bırakarak Amerika’ya yerleşmiştir. 27 sene sonra İstanbul’da yaşayan ailesi yaşlandığı için tekrar 2011 yılında İstanbul’a gelmişlerdir.

İstanbul Kurtuluş’ta “Hillside Tri-Action Camp” adında spor merkezi sahibi olan ABD’li Tony Hill, birçok ünlünün egzersiz ve spor eğitmenliğini yapmıştır. Tony Hill "Size açı çektirir, askeri disiplinle çalıştırırım. Günün sonunda ise mutlu ayrılırsınız," diyerek çalışmalarını tanımlıyor.

2012 yılında Ece Vahapoğlu ile Sağlıklı yaşam üzerine bir kitap ve DVD çıkarmışlardır. Kıvanç Tatlıtuğ’un Kuzey Güney dizisi için gerekli formuna gelmesine büyük katkıları olmuştur.

Tony Hill, İstanbul Kurtuluş doğumlu beslenme uzmanı Karen Hill (d.1968) ile 1999 yılından beri evlidir ve iki oğlu vardır.

Tony Hill, Nisan 2013 tarihinde başlayıp Show TV’de yayınlanan “Ben Burdan Atlarım” yarışmacıları arasında oldu. Yapımcılığını Med Yapım'ın yaptığı 12 Nisan 2013'de ilk bölümü Show TV'den canlı olarak yayınlan yarışmada yarışmacılar Tony Hill, Asena Onur Çakmak, Bayhan Gürhan, Gökhan Taşkın, Atilla Taş, Leyla Bilginel, Neslihan Önder, Nur Gümüşdoğrayan, Önder Bekensir, Sema Çelebi, Semih Yuvakuran, Semiha Yankı, Serkan Tanırgan, Şener Üşümezsoy, Timur Kunt, Günay Musayeva, Tuğba Özay, Verda Penso olmuştur. Birinciliği Önder Bekensir almıştır.

Kitapları :
2018 - Bütünsel Detoks
2018 - Müzik Ritmiyle Yağ Yakımı (Dvd)
2017 - 8 Haftada Yeni Sen
2015 - Fitness
2013 - 30 Dakikada 500 Kalori Yakmaya Hazır mısın (dvd)
2012 - 60 Günde İdeal Vücut (Ece Vahapoğlu ile beraber)


Kaynak:Biyografi.info

Tony Hill videoları

Tüm Tony Hill videoları

Tony Hill kitapları

 • Fitness Fitness

  Yarın tarihi : 2015-04-30


  Yayınevi : AYA KİTAP


  Spor » Dalları
  Sağlık-Tıp » Sağlıklı Yaşam

 • 8 Haftada Yeni Sen 8 Haftada Yeni Sen

  Yarın tarihi : 2015-09-14


  Yayınevi : AYA KİTAP


  Sağlık-Tıp » Sağlıklı Yaşam
  Sağlık-Tıp » Sağlıklı beslenme-Diyet

Tüm Tony Hill kitapları

Tony Hill için yapılan aramalar

Tony Hill, Tony Hill biyografi, Tony Hill hayatı, Tony Hill özgeçmişi, Tony Hill hakkında, Tony Hill doğum yeri, Tony Hill fotoğraf, Tony Hill video, Tony Hill resim, Tony Hill kimdir?, Tony Hill kaç yaşında?, Tony Hill nereli, Tony Hill memleketi