FB TW PIN NWS
BioRank 8172

Mutlu Çölgeçen

Doğum tarihi : ??.??.1971
Mutlu Çölgeçen kaç yaşında : 53
Kilo & Boy :
Burcu :
Meslek : Gazeteci, Yazar
Mutlu Çölgeçen doğum yeri : Denizli

Mutlu Çölgeçen Biyografisi

Mutlu Çölgeçen, 1971 yılında Denizli’de doğmuştur. Tavas Çağıryan İlkokulu, Denizli Yeşilköy Ortaokulu, Muğla Turgut Reis Lisesini bitirdikten sonra İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesinden mezun oldu.
Mutlu Çölgeçen, Kanal 6 televizyonunda mesleğe adım attı. Daha sonra sırasıyla Yeni Şafak ve Akşam gazetelerinde savunma muhabiri olarak çalıştı. Kısa bir süre Kanaltürk TV’de Ankara Haber Koordinatörlüğü yaptıktan sonra Sabah gazetesine transfer oldu. Sabah Gazetesi’nden sonra Takvim’de editör oldu. Millet Gazetesi kurulunca Millet Gazetesi Yazı İşleri Koordinatörü olarak transfer oldu.

Mutlu Çölgeçen, çeşitli gazete, televizyon kanalı ve ajanslarda çalıştı. Mesleğini Ankara’da parlamento muhabiri olarak sürdürdü.

30 Ağustos 2016 tarihinde Mutlu Çölgeçen, FETÖ'nün medya yapılanmasına yönelik soruşturma kapsamında gözaltına alındı. 3 Eylül 2016 tarihinde nöbetçi Sulh Ceza Hakimliği'ne sevk edilen Murat Aksoy, Atilla Taş, Mutlu Çölgeçen ve Gökçe Fırat Çulhaoğlu'nun tutuklanmasına karar verildi.

31 Mart 2017 tarihinde suç vasfının değişme ihtimalinin bulunması, tutukluluğun tedbir mahiyetinde bulunması ve tutuklu kaldıkları süre dikkate alınarak tutuklu sanıklar Atilla Taş, Gökçe Fırat Çulhaoğlu, Yakup Çetin, Yetkin Yıldız, Seyit Kılıç, Mustafa Erkan Acar, Hüseyin Aydın, Abdullah Kılıç, Ali Akkuş, Bünyamin Köseli, Cihan Acar, Oğuz Usluer ve Murat Aksoy'un haklarında yurt dışına çıkış yasağı konularak tahliyelerine karar verildi. Mutlu Çölgeçen'in tutukluluk halinin devamına kararverildi.

Kitapları :
2002 - Siber Savaş
2002 - Şüphe - Sorular ve Senaryolar


Kaynak:Biyografi.info

Mutlu Çölgeçen kitapları

Tüm Mutlu Çölgeçen kitapları

Mutlu Çölgeçen için yapılan aramalar

Mutlu Çölgeçen, Mutlu Çölgeçen biyografi, Mutlu Çölgeçen hayatı, Mutlu Çölgeçen özgeçmişi, Mutlu Çölgeçen hakkında, Mutlu Çölgeçen doğum yeri, Mutlu Çölgeçen fotoğraf, Mutlu Çölgeçen video, Mutlu Çölgeçen resim, Mutlu Çölgeçen kimdir?, Mutlu Çölgeçen kaç yaşında?, Mutlu Çölgeçen nereli, Mutlu Çölgeçen memleketi