FB TW PIN NWS
BioRank 4985

Simge Sağın

Doğum tarihi : 08.Ağustos.1981
Simge Sağın kaç yaşında : 41
Kilo & Boy :
Burcu : Aslan
Meslek : Şarkıcı
Simge Sağın doğum yeri : Şişli, İstanbul

Simge Sağın Biyografisi

Simge Sağın, 8 Ağustos 1981 tarihinde İstanbul, Şişli'de doğmuştur. Muzisyen bir babanın kızı oluşu hayatının her anında müzikle iç içe büyümesine sebep oldu. 12 yasında gitar çalmaya ve besteler yapmaya başladı. İstanbul Teknik Üniversitesi Devlet Konservatuarı Ses Eğitimi bölümünde öğrenim gördü.
Simge Sağın, öğrencilik sürecinde popüler müzik camiasında çalışmaya başlayan Simge, ilk profesyonel deneyimini Zeynep Dizdar orkestrasında kazandı. Daha sonrasında Gülşen’e 4, Yaşar Günaçgün’a 2 ve Serdar Ortaç’a 2 sene sahnede vokalist olarak eşlik etti.

2007 yılında başrollerinde Vahide Perçin, Talat Bulut, İlhan Şeşen’in oynadığı "Annem" adlı dizi için Kıraç ile düet yaptı. Süper FM’in jeneriği gibi sahne deneyimleri dışında pek çok jenerik ve dizi müziği çalışmasını seslendirdi.

Simge Sağın, Erdem Kınay prodüktörlüğündeki “Yeni Çıktı” adlı ilk albümünü 2011 yılında yayınladı.

2014 yılında prodüktörlüğünü kendi üstlendiği Bip Bip adlı ikinci EP albümünü çıkardı. Albüm Doğan Music Company etiketiyle piyasaya sürüldü. Albümden “Bip Bip” adlı şarkısına klip çekildi. Klip YouTube’da 30 milyon üzerinde izlenmeye ulaştı.

2015 yılında Ozan Bayraşa prodüktörlüğünde Riff Cohen’in “Dans Mon Quartier” şarkısının Türkçe sözlerle cover hali olan “Miş Miş” adlı ilk teklisini çıkardı. Tekli Doğan Music Company etiketiyle yayımlandı. Şarkı, Türkiye Resmî Listesi’nde 1 numaraya kadar yükselmeyi başardı. 29 Ocak 2016’da ikinci teklisi olan “Yankı”yı yayımladı. Şarkının söz ve müziği Sezen Aksu, Deniz Erten, Ersay Üner ve Simge tarafından hazırlandı.

Simge Sağın, aranjör Ozan Bayraşa ile birliktedir.

Albümleri :
2011 - Yeni Çıktı
2014 - Bip Bip
2015 - Miş Miş
2016 - Yankı
2016 - Kamera
2018 - Ben Bazen

Filmleri :
2016 - Her Şey Aşktan (Simge) (Sinema Filmi )


Kaynak:Biyografi.info

Simge Sağın filmleri

Tüm Simge Sağın filmleri

Simge Sağın için yapılan aramalar

Simge Sağın, Simge Sağın biyografi, Simge Sağın hayatı, Simge Sağın özgeçmişi, Simge Sağın hakkında, Simge Sağın doğum yeri, Simge Sağın fotoğraf, Simge Sağın video, Simge Sağın resim, Simge Sağın kimdir?, Simge Sağın kaç yaşında?, Simge Sağın nereli, Simge Sağın memleketi