FB TW PIN NWS
BioRank 570

Murat İde

Doğum tarihi : 25.Mayıs.1969
Murat İde kaç yaşında : 55
Kilo & Boy :
Burcu : İkizler
Murat İde doğum yeri : Malatya

Murat İde Biyografisi

Bengü Türk'te Genel Yayın Yönetmeni

Murat İde, Malatya’da 25 Mayıs 1969 tarihinde astsubay bir baba ile öğretmen bir annenin ilk çocuğu olarak doğmuştur. Tam adı Yunus Murat İde’dir. İlk ve orta öğretimini Ayancık, Malatya ve İzmir’de tamamladı. İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo-TV Bölümünden mezun oldu.

Gazeteciliğe 1989 yılında Günaydın Gazetesi’nde muhabir olarak başladı. Hürriyet Gazetesi, atv/A TAKIMI Programı, Show Tv ve Star Tv’de Muhabirlik yaptı. Ardından sırasıyla; TGRT’de Haber Koordinatörü, Atv-Haber Müdürü, Atv-Ankara Temsilcisi, Sky-Türk Ankara Temsilcisi, HABERTÜRK Genel Yayın Yönetmen Yardımcısı, Kanal 1 Genel Yayın Yönetmeni, sonra da Avrasya tv haber müdürlüğü görevine geldi. Aynı zamanda Avrasya tv’de “Ters Açı” adlı programın sunuculuğunu yaptı.

2007 yılında yayın hayatına başlayan Bengü Türk televizyonuna Genel Yayın Yönetmeni oldu. Aynı zamanda “Medya Açılımı” adlı programını yaptı.

Takvim, Tercüman ve Ortadoğu Gazete’lerinde köşe yazarlığı yaptı. Halen YENİÇAĞ Gazetesi’nde ‘Ters Açı’ adıyla köşe yazıyor.

4 Mart 2017 tarihinde başkanlık sistemine 'hayır' diyen Bengütürk TV Genel Yayın Yönetmeni Murat İde kanaldan kovulurken, yerine Metin Özkan getirildi.

Şeriatın Kestiği Yürek” adlı bir kitabı olan Murat İDE’nin, Zeynep adında bir kızı var.

25 Ekim 2017 tarihinde Meral Akşener'in kurduğu partinin Basın Danışmanlığı görevini üstlendi. İYİ Parti’nin kuruluşundan bu yana Genel Başkan Meral Akşener’in basın müşavirliği görevini yürüten Murat İde’nin partiyle yolları ayrıldı.

Kitapları :
2006 - Şeriatın Kestiği Yürek


Kaynak:Biyografi.info

Murat İde kitapları

Tüm Murat İde kitapları

Murat İde için yapılan aramalar

Murat İde, Murat İde biyografi, Murat İde hayatı, Murat İde özgeçmişi, Murat İde hakkında, Murat İde doğum yeri, Murat İde fotoğraf, Murat İde video, Murat İde resim, Murat İde kimdir?, Murat İde kaç yaşında?, Murat İde nereli, Murat İde memleketi