FB TW PIN NWS
BioRank 1948

Gizem Karaca

Doğum tarihi : 07.Eylül.1992
Gizem Karaca kaç yaşında : 32
Kilo & Boy :
Burcu : Başak
Gizem Karaca doğum yeri : İstanbul

Gizem Karaca Biyografisi

Gizem Karaca, 7 Eylül 1992 tarihinde İstanbul’da doğmuştur. Annesi Münevver Karaca, babası Cüneyt Karaca’dır. Aslen anne tarafından Arnavut, baba tarafından Selaniklidir. Gizem 7 yaşındayken Amerika’ya Florida’ya taşındılar. Eğitimini orada tamamladı. İlkokul ikiye kadar İstanbul’da okuduktan sonra altı sene Florida, iki sene de Kanada derken toplam 13 okul değiştirdi. Türkiye’de başladığı ilkokula, New York’da devam etti, Florida’da bitirdi. 2007’de, 14 yaşındayken İstanbul’a döndü, Sonra lise öğrenimini İstanbul’da tamamladı.
2010 yılında İstanbul Üniversitesi Fransız Dili ve Edebiyatı bölümünü kazandı. 2011 yılında bağlı olduğu Uğurkan Erez ajansı onun güzellik yarışmasına girmesini istemesiyle hazırlık sınıfından sonra okulu dondurmak zorunda kaldı.

Muhteşem Yüzyıl adlı dizinin ilk 4 bölümünde figüran olarak yer aldı. 2011 yılında Miss Turkey güzellik yarışmasına katıldı ve 2. Oldu.

2012 yılında yayınlanan “Eve Düşen Yıldırım” adlı diziyle başrol oynadı. Ardından Emir'in Yolu adlı dizide yine başrol oynamıştır.

İstanbul Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğünce 25 Ocak 2013 tarihinde yapılan operasyonda gözaltına alınan Çağatay Ulusoy, DJ Nuri Kösem ile Selin Boronkay, Cemal Hünal, Yusuf Akgün, Ergun Taş ve Cenk Eren'in de olduğu ünlü isimlerin bulunduğu 35 kişi arasında Gizem Karaca da vardır. 28 Ocak 2013 te adliyeye sevk edildikten sonra serbest bırakılmıştır. Ardından hemen Amerika'ya gidip New York'ta 'New York Film Akademisi'nde oyunculuk eğitimi aldı. Döndüğünde de “Benim Hala Umudum Var” adlı dizide Şükrü Özyıldız ile başrolü paylaşmıştır.

2013 yılında ünlü isimler hakkında uyuşturucu ticareti yapmak suçundan dava açıldı. 5 yıl süren mahkeme sonunda İstanbul 18. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki karar duruşması 16 Mayıs 2018 tarihinde sonuçlandı ve Mahkeme Çağatay Ulusoy, Gizem Karaca, DJ Nuri Kösem ile Selin Boronkay “uyuşturucu madde ticareti yapmak” suçundan 4 yıl 2 ay hapis cezası verdi. Mahkeme Cenk Eren’e de, “uyuşturucu madde ticareti yapmak” suçundan 5 yıl hapis cezası verdi. Ele geçirilen maddenin kokain olduğunu belirten mahkeme cezada artırım uygulayarak, 7 yıl 6 aya çıkardı. Cezada “iyi hal” indirimi de uygulayan mahkeme Cenk Eren’e 6 yıl 3 ay hapis cezası verdi. Yargıtay’ın verilen cezaları onaması halinde ünlü isimler cezaevine girecek.

Çok iyi derecede İngilizce bilen Gizem Karaca’nın, hobileri arasında resim yapmak, fotoğraf çekmek, ata binmek, dans etmek, kitap okumak, yürüyüş yapmak, tenis oynamak, yüzmek, öykü yazmak varmış.

Gizem Karaca 2014 yılının Haziran ayında başlayan ve yönetmenliğini Mustafa Şevki Doğan'ın yaptığı “Güzel Köylü” adlı dizide Mehmet Ali Nuroğlu ve Berk Cankat ile başrolde oynadı. Dizi’nin diğer oyuncuları, Ahmet Mümtaz Taylan, Zerrin Sümer, Ali İpin, Su Kutlu, Simge Selçuk, Arif Erkin Güzelbeyoğlu, Merve Oflaz gibi başarılı oyuncular rol aldı.

Gizem Karaca 16 Eylül 2017 tarihinde Kemal Ekmekçi ile Bodrum'da evlendi.

2017 yılında Türkiye’de havacılığın öncü ismi Vecihi Hürkuş'un sıra dışı yaşam öyküsünü konu alan sinema filmi "Vecihi"de yönetmenliği Kudret Sabancı yaparken senaryosunu Savaş Korkmaz’ın kaleme aldığı Hürkuş: Göklerdeki Kahraman adlı filmde, Vecihi Hürkuş’u Hilmi Cem İntepe, eşi Hadiye’yi ise Gizem Karaca canlandırıyor. Miray Daner ve Bora Akkaş, Zeyno Eracar, Murat Arkın, Bahadır Yenişehirlioğlu, Cem Uçan da oyuncu kadrosunda yer aldı.

2017 yılında Yönetmenliğini ve senaristliğini Sermiyan Midyat'ın yaptığı “Ay Lav Yu Tuu” filminde Sultan karakterini canlandırdı. Komedi türündeki 2010 yapımı "Ay Lav Yu" serisinin ikinci halkası olan filmin oyuncu kadrosunda, Sermiyan Midyat'ın yanı sıra Nikki Leigh, Ayça Damgacı, Steve Guttenberg, Josh Folan, Barry Corbin, Ayşenil Şamlıoğlu, Natalie Burn, Kevork Malikyan, Gizem Karaca ve Bora Akkaş yer alıyor.

15 Mayıs 2019 tarihinde İstinaf Mahkemesi, Çağatay Ulusoy, Gizem Karaca, Selin Boronkay, Orçun Benli ve Cenk Eren'in de aralarında bulunduğu 13 sanık hakkında 'uyuşturucu madde kullanma' suçundan 10'ar ay hapis cezası verdi. Daire, bu cezaları erteledi.

Filmleri ve Dizileri :
Oyuncu :
2020 - Şampiyon (Elisa)(TV Dizisi)
2019 - Bizim Semtin Çocukları (Sinema Filmi)
2018 - İnsanlık Suçu (Suna Değirmenci)(TV Dizisi)
2018 - Sosyetik Gelin (Selin) (TV Filmi)
2017 - Organik Aşk (Esma) (Sinema Filmi)
2017 - İçimdeki Fırtına (Deniz) (TV Dizisi)
2017 - Hürkuş: Göklerdeki Kahraman (Hadiye) (Sinema Filmi)
2017 - Ay Lav Yu Tuu (Sultan) (Sinema Filmi)
2016 - İstanbul Sokakları (Nazlı) (TV Dizisi)
2016 - Küçük Ortak (Ceren)(TV Dizisi)
2016 - Kara Sevda 2. Sezon (Mercan) (TV Dizisi)
2014 - Seni Seviyorum Adamım (Ezel) (Sinema Filmi)
2014 - Güzel Köylü (Gül Alkan Sümbül) (TV Dizisi)
2013 - Benim Hala Umudum Var (Umut Özden / Korkmaz ) (TV Dizisi)
2012 - Eve Düşen Yıldırım (Muazzez) (TV Dizisi)
2012 - Emir'in Yolu (Güneş Sancaktar) (TV Dizisi)
2011 - Muhteşem Yüzyıl 1. Sezon (Cariye) (TV Dizisi)


Kaynak:Biyografi.info

Gizem Karaca filmleri

Tüm Gizem Karaca filmleri

Gizem Karaca için yapılan aramalar

Gizem Karaca, Gizem Karaca biyografi, Gizem Karaca hayatı, Gizem Karaca özgeçmişi, Gizem Karaca hakkında, Gizem Karaca doğum yeri, Gizem Karaca fotoğraf, Gizem Karaca video, Gizem Karaca resim, Gizem Karaca kimdir?, Gizem Karaca kaç yaşında?, Gizem Karaca nereli, Gizem Karaca memleketi