FB TW PIN NWS
BioRank 2269

Kerem Bursin

Doğum tarihi : 04.Haziran.1987
Kerem Bursin kaç yaşında : 37
Kilo & Boy :
Burcu : İkizler
Kerem Bursin doğum yeri : İstanbul, Türkiye

Kerem Bursin Biyografisi

Kerem Bursin, 4 Haziran 1987 tarihinde İstanbul’da doğmuştur. Soyadının doğrusu Bürsin. Amerika'da (ü) olmadığı için (u) oluyor. Bir ablası vardır. 2000 yılında babasının işleri dolayısıyla önce İskoçya (Edinburg), Endonezya (Medan, Cakarta), Birleşik Arap Emirlikleri (Abu Dabi, Dubai), Türkiye (Ankara,İstanbul), Malezya (Kuala Lumpur), en sonunda da ABD (Teksas, Boston, Los Angeles) gibi ülkelerde yaşadı
2002 yılında on beş yaşındayken ABD’ye taşınıp Teksas'a yerleşti. Lise yıllarında arkadaşlarıyla bir Rock müzik grubu kurdu Teksas’ta birçok konser verdi. Liseyi Teksas'da bitirdikten sonra üniversite eğitimi için Boston'a taşındı ve Emerson College'da oyunculuk eğimi aldı. Üniversite bittikten sonra da Los Angeles'a taşındı oyunculuk yapmaya başladı. Her yıl yaz tatillerinde Türkiye'ye anneannesinin yanına geldi.

Carolyn Pickman ve Eric Morris'ten iki yıl oyunculuk eğitimi aldı. Kuzeninin düğünü için İstanbul’a geldiğinde Gaye Sökmen ile tanıştı ve Kerem Bursin, Gaye Sökmen Ajans'la anlaşarak Türkiye'de de oyunculuk yapmaya başladı.

Kerem Bursin, Los Angeles günleri hakkında konuşmuştur :

Los Angeles'ta da çok mutluydum. Ancak diyelim ki "audition" a (oyuncu seçimine) gidiyorum. Amerikalı gibi konuşuyorum ama "Ben Kerem Bürsin" diyorum, herkes şaşırıyor. Türk olmama da şaşırıyorlar. Her seferinde Türkiye muhabbeti başlıyor. Yanlış anlaşılmasın, Türk olmam onlara farklı ve cazip de geliyor. Ama ilk soruları "Peki Türkiye'de ne yaptın? Hangi projelerde rol aldın?" oluyordu. Yok diyorum, ben hep buradaydım. Burada okudum, yaşadım... O anda sihir bozuluyor yani ilgileri azalıyor. Çünkü Los Angeles'ta o kadar çok oyuncu var ki; hepsi yetenekli hepsi yakışıklı. Yedi milyon kişilik sektörden bahsediyorum. Hep farklılık arıyorlar. Yoksa benim de en büyük hayalimdi Hollywood'daki Türk oyuncu olmak.”

2 Temmuz 2013 tarihinde başlayan “Güneşi Beklerken” adlı gençlik dizisinde Kerem Bursin, başrolleri Emre Kınay, Hande Doğandemir ile paylaştı.

2014 yılında yönetmeni Çağan Irmak olan “Unutursam Fısılda” isimli filmde Kerem Bursin, Hümeyra, Mehmet Günsür, Farah Zeynep Abdullah ve Işıl Yücesoy ile birlikte oynadı.

Ayrıca 2014 yılında “Şeref Meselesi” adlı dizide Şükrü Özyıldız ve Yasemin Allen ile başrolleri paylaştı.

Ocak 2015 yılında ise Mavi Jeans'ın, reklamlarında oynadı.

2017 yılında gösterime giren ve başrollerinde Serenay Sarıkaya ve Kerem Bürsin’in oynadığı “Günaydın Sevgilim” adlı sinema filminin yönetmenliğini Ali Bilgin (yönetmen)yaptı.

2018 yılında Umut Aral'ın 2018 yılında yönettiği Macera filmi “İyi Oyun”da Mert Yazıcıoğlu, Afra Saraçoğlu, Yiğit Kirazcı, Hakan Kurtaş, Bahar Şahin, Kerem Bürsin, Orkun Işıtmak, Doğaç Yıldız ile birlikte rol aldı.

2018 yılında yönetmenliğini M. Çağatay Tosun’un yaptığı “Can Feda” adlı sinema filminde Kerem Bursin ve Burak Özçivit başrolde oynarken, İpek Yalova da Dr. Seher karakterine canvermiştir.

Filmleri ve Dizileri :
Oyuncu :
2018 - İyi Oyun (Rüzgar)(Sinema Filmi)
2018 - Yaşamayanlar (Dimitry) (TV Dizisi)
2018 - Muhteşem İkili (Mustafa Kerim Can) (TV Dizisi)
2018 - Can Feda (yzb.pilot Onur Keskin)(Sinema Filmi)
2017 - Günaydın Sevgilim (Sinema Filmi)
2016 - Bu Şehir Arkandan Gelecek (Ali Smith) (TV Dizisi)
2014 - Şeref Meselesi (Yiğit) (TV Dizisi)
2014 - Unutursam Fısılda (Erhan) (Sinema Filmi)
2014 - Ulan İstanbul (Yiğit) (TV Dizisi)
2013 - Güneşi Beklerken (Kerem) (TV Dizisi)
2013 - The Living Dead (Sinema Filmi)
2013 - Palace of the Damned (Adam) (Sinema Filmi)
2010 - Sharktopus (Andy Flynn) (TV Filmi)
2010 - Kiss of Death (Sinema Filmi)
2008 - Killian (Lennox) (Sinema Filmi)
2007 - The Architec (Craig Belmont) (Sinema Filmi)
2006 - Thursday -1 (Grauss) (Sinema Filmi)
2006 - Rozar Man (Macalester) (Sinema Filmi)


Kaynak:Biyografi.info

Kerem Bursin filmleri

Tüm Kerem Bursin filmleri

Kerem Bursin için yapılan aramalar

Kerem Bursin, Kerem Bursin biyografi, Kerem Bursin hayatı, Kerem Bursin özgeçmişi, Kerem Bursin hakkında, Kerem Bursin doğum yeri, Kerem Bursin fotoğraf, Kerem Bursin video, Kerem Bursin resim, Kerem Bursin kimdir?, Kerem Bursin kaç yaşında?, Kerem Bursin nereli, Kerem Bursin memleketi