FB TW PIN NWS
BioRank 6576

Hazer Amani

Doğum tarihi : 16.Kasım.1977
Hazer Amani kaç yaşında : 47
Kilo & Boy :
Burcu : Akrep
Meslek : Aşçı
Hazer Amani doğum yeri : Ankara

Hazer Amani Biyografisi

1 Eylül 2018 tarihinde Acun Ilıcalı’nın kanalı Tv8'de başlayan “MasterChef Türkiye” adlı yemek hazırlama yarışmasında jüri üyesi olarak Mehmet Yalçınkaya, Hazer Amani ve Somer Sivrioğlu görev yaptı.

Hazer Amani, 16 Kasım 1977 tarihinde Ankara’da doğmuştur. Babası İranlı, annesi Türk’dür. Babası üniversite eğitimi için Türkiye’ye geldiğinde annesi ile evlenmiştir.

Hazer Amani, TED Ankara kolejinden sonra Orta Doğu Teknik Üniversitesi Sosyoloji Bölümünde okudu. Daha sonra 2001 yılında gittiği Güney Afrika’da Cordon Bleu’de 3 sene aşçılık eğitimi aldı. Okulunu birincilikle bitirdikten sonra Güney Afrika’da çalışmaya başladı ardından Cape Wine Academy‘de 4 yıllık bir program olan dünya şarapları ve şarap yetiştiriciliği okudu.

Hazer Amani, 9 senesini geçirdiği Güney Afrika’dan 2010 yılında İstanbul’a döndü ve Chilai adlı restaurantın Executive Chef’i olarak çalıştı. 2011 yılının “En Yaratıcı Şefi” ödülünü aldı.

Lezzetli yemeklerini birçok dünyaca ünlü sanatçıya tattıran Hazer Amani, aralarında Elton John, Oprah Winfrey gibi isimler de yer aldığı uzun bir listeye sahip. Arasında en çok Kate Moss'a yemek yaparken heyacanlanmış. Cape Town’da Ellerman House Hotel’de 600 kişilik bir yemekte Nelson Mandela ve diğer bir çok önemli isme yemek hazırlamış, yemekten sonra Nelson Mandela, Amani'nin elini sıkmış.

Knorr reklamlarında yer aldı. Hazer Amani, sertifikalı ve diplomalı eğitimler veren American Hospitality Academy International Hotel Management Schools’un (AHA-İHMS) İstanbul kampüsü olarak faaliyet gösteren USLA’nın eğitmen şef kadrosunda yer alıyor.

Hazer Amani, İstanbul Bebek'te bir restoran olan Chilai’da baş şefi olarak çalışmaktadır. Hazer Amani aynı zamanda, Ataşehir bölgesinde Fireroom adında bir restoranın da Metal Oto’nun sahibi Murat Özkaya ile birlikte sahibidir.

1 Eylül 2018 tarihinde Acun Ilıcalı’nın kanalı Tv8'de başlayan “MasterChef Türkiye” adlı yemek hazırlama yarışmasında jüri üyesi olarak Mehmet Yalçınkaya, Hazer Amani ve Somer Sivrioğlu görev yaptı. Bu programda şef aşçı Murat Özdemir de yarıştı. Hafta sonları yayınlanan Program, toplamda 3 ay sürdü.

MasterChef Türkiye” adlı yemek hazırlama yarışmasının 19 Ağustos 2019 tarihinde başlayan 2. sezon yarışmasında jüriliğinden ayrılan Hazer Amani'nin yerine Danilo Zanna katıldı.

Hazer Amani 2013 yılında evlendiği eşi Deniz Mumcuoğlu'ndan 2019 yılının Nisan ayında boşandı.

Hazer Amani, 13 ocak 2020 tarihinde şarkıcı Sıla ile evlendi. 18 Ocak 2021 tarihinde Bodrum’da boşandı.Kaynak:Biyografi.info

Hazer Amani için yapılan aramalar

Hazer Amani, Hazer Amani biyografi, Hazer Amani hayatı, Hazer Amani özgeçmişi, Hazer Amani hakkında, Hazer Amani doğum yeri, Hazer Amani fotoğraf, Hazer Amani video, Hazer Amani resim, Hazer Amani kimdir?, Hazer Amani kaç yaşında?, Hazer Amani nereli, Hazer Amani memleketi