FB TW PIN NWS
Müslüm

Müslüm (2018)

Türkçe adı : Müslüm
Yönetmen : Ketche, Can Ulkay
Senarist : ,
Yapım / Dağıtım : Mustafa Uslu Dijital Yapımevi / Nuri Yıldırım ICNN
Oyuncular : Timuçin Esen, Zerrin Tekindor, Ayça Bingöl, Turgut Tunçalp, Erkan Can, Erkan Kolçak Köstendil, Güven Kıraç, Erkan Avcı, Goncagül Sunar
Gösterim tarihi :
Türü : Biyografi
Süre :
Ülke : Türkiye
Websitesi :

“MÜSLÜM yazılır BABA okunur”

Film Özeti

Müslüm, arabesk müziğinin efsane ismi Müslüm Gürses'in hayat hikayesini beyaz perdeye taşıyor. Unutulmaz ses sanatçısının iniş ve çıkışlarla dolu yaşamının anlatıldığı filmde, Müslüm Gürses’in milyonları etkileyen müziğine, çocukluğundan ölümüne kadar geçen zamanda yaşamına etki eden kişilere, çok sevdiğini her fırsatta dile getirdiği eşi Muhterem Nur’a odaklanılıyor.

Yapımcılığını Mustafa Uslu'nun yaptığı ve Timuçin Esen’in Müslüm Gürses’i canlandırdığı filmde, Muhterem Nur'a Zerrin Tekindor, Müslüm Gürses'in babasına ise Turgut Tunçalp hayat veriyor. Yönetmenliğini, Türkiye'nin geçen yılki Oscar yarışı için aday adayı olarak gönderdiği Ayla'nın yönetmeni Can Ulkay ve "Romantik Komedi" filminden 8 yıl sonra tekrar yönetmen koltuğuna oturan Ketche’nin (Hakan Kırvavaç) üstlendiği filmin senaryosunu Hakan Günday ve Gürhan Özçiftçi kaleme alıyor.

Müslüm fragmanı

Filme ait fragman, trailer ve özet videolarını izleyebilirsiniz :

Ziyaretçi yorumları