FB TW PIN NWS

Exatlon Cup

Exatlon Cup


Exatlon nedir?
Exatlon, güç ve fiziksel zorluğa dayanan bir yarışma formatı olarak biliniyor. Özellikle sporcuların yarıştığı Exatlon'da güç, hız ve çeviklik ön plana çıkıyor.

Exatlon, hem fiziksel hem de mental gücün önemli olduğu bir yarışma. Exatlon parkurları, atletlerin fiziksel gücün yanısıra çeviklik, dayanıklılık ve adaptasyon gibi özelliklere de sahip olmalarını gerektiriyor. Yüzme, bisiklet sürme, koşu sporlarından oluşan “triatlon” kelimesinden türetilen Exatlon, her bir parkurunda bütün bu sporları ve daha fazlasını bulunduruyor.

Dominik’te düzenlenecek Exatlon Cup'a 2019'da bu yıl Türkiye, Kolombiya, Romanya ve Meksika yarışacak.

Exatlon Cup 2019'da yarışacak isimler şöyle:
Türkiye: Emre Durak, Yusuf Karakaya, Melisa Emirbayer, Seda Ocak, Yiğit Dikmen, Okay Köksal, Sema Aydemir ve Damla Can.

Romanya: Cristian Corneliu Pulhac, Gabriel Nedelcu, Cristina Constantinescu, Larisa Elena Vasile, Sorin Iulian Pitea, Onut Stefan Floroaica, Iuliana Aradi, Madalina Georgeta Predon.

Kolombiya: Betto Urrego, Dumar Roa Rıuz, Valentina Ortiz, Naty Gıraldog, Juan Jose Trujıllo, Jonatan Serna Martinez, Veronica Gutierrez, Isabel Orozco.

Meksika: Melisa Ramos, Mati Alvarez, Heliud Pulido, Haber Gallegos, Parejita Lopez, Marysol Cortes, Stephania Gomez, David Juarez, Eugenio Martell, Fernando Casanova.

Exatlon yarışmacıları, ünlüler ve gönüllüler olarak iki takım halinde yarışıyor. Ünlüler takımında profesyonel sporcular, olimpik atletler, uluslararası ödüllere ve madalyalara sahip sporcular bulunuyor.

Gönüllüler takımında ise sporla yakından ilgilenen, hatta bazıları spor ile çalışan, halktan yarışmacılar mevcut. Önce takımlarını sonra da bireysel şampiyonluklarını düşünen Exatlon yarışmacıları birincilik için ellerinden gelen tüm mücadeleyi veriyor. Her parkur güç, denge, hız, problem çözme, konsantrasyon ve atış bölümlerinden oluşurken, yarışmacılar hem takımlarına hem de kendilerine bireysel olarak puan kazandırıyor.

Exatlon Cup 2019, Kolombiya, Meksika, Türkiye ve Romanya yarışmacılarının karşılaştığı uluslararası bir turnuva şeklinde oynanacak. Yarışmacılar zorlu parkurlarda, ülkeleri adına zafer kazanmak için savaşacak.

EXATLON CUP NE ZAMAN BAŞLAYACAK?

Acun Ilıcalı'nın Exatlon Cup'ta yarışacak Türk yarışmacıları duyurmasının ardından herkesin merak ettiği sorunun cevabı: "Exatlon Cup ne zaman başlayacak?" Çekimleri devam eden Exatlon Cup 2019, çok yakında yayınlanacak...