FB TW PIN NWS
BioRank 417

Josh Holloway

Doğum tarihi : 20.Temmuz.1969
Josh Holloway kaç yaşında : 55
Kilo & Boy :
Burcu : Yengeç
Josh Holloway doğum yeri : San Jose, Kaliforniya

Josh Holloway Biyografisi

Josh Holloway, 1969 doğumlu Amerika’lı dizi ve sinema oyuncusu. Holloway, ABC televizyonunda yayınlanan ve ilk sezonunda 12 dalda Emmy Ödülü'ne aday gösterilen Lost'ta canlandırdığı, James ‘Sawyer’ Ford karakteri ile tanınıyor.
Josh Lee Holloway, 20 temmuz 1969’da ailesinin dört erkek çocuğundan ikincisi olarak Silikon Vadisi’nde dünyaya geldi. Ailesi o iki yaşındayken Blue Ridge Mountains-Georgia’ya taşınan Holloway, genç yaşta sinemaya ilgi duymaya başladı. Georgia Üniversitesi’ne girdi fakat birinci yılın sonunda, okulu bırakıp modelliğe başladı. Başarılı bir model olan Holloway, bu sayede Avrupa ve tüm Kuzey Amerika’yı dolaştı.

Bir süre sonra, oyunculuk tutkusu Holloway’i Los Angeles’a sürükledi ve Dr. Benny adlı komedi dizisinde bir rol kaptı. Mi Amigo, Moving Agust ve Cold Heart adlı filmlerde rol aldı. Sonunda David Keith ve John Rhys-Davies’le birlikte rol aldığı Sci-Fi Channel filmi Sabretooth ‘ta gösterdiği oyunculukla dikkatleri üzerine çekti.

Ayrıca Good Girls Don’t..., NCIS, Walker, Texas Ranger, CSI: Crime Scene Investigation ve Angel gibi film ve dizilerde de görünen Holloway, daha sonra Aerosmith’in Cryin’ şarkısının vidyosunda yer aldı ve Diner adlı restorantta Alicia Silverstone’un çantasını çalmaya çalışan fakat yakalanıp dayak yiyen bir hırsızı canlandırdı. 2003 yılında That ‘70s Show adlı dizinin “the Girl I Love “ adlı bölümünde ‘Warren’ rolünü oynadı fakat bu rolü övgüye değer bulunmadı.

2004 yılı ile 2010 yılı arasında J.J. Abrams'ın dizisi Lost'da Matthew Fox, Evangeline Lilly, Josh Holloway, Michael Emerson, Dominic Monaghan, Yunjin Kim, Daniel Dae Kim, Elizabeth Mitchell, Ian Somerhalder, Maggie Grace, Naveen Andrews, Jorge Garcia, Terry O'Quinn, Emilie De Ravin, Michelle Rodriguez gibi oyuncular ile beraber rol aldı.

Ocak 2006‘da, In Touch Weekly adlı Amerikan magazin dergisi tarafından 'Hottest Hunk' (yapılı vücutlu, seksi erkek) seçilen Holloway, aynı ay içerisinde OK! adlı magazin dergisinin İngiliz okurları tarafından dünyanın en seksi 17. erkeği seçildi.

Evli olan Holloway, 12 Ekim 2005 günü sabah saatlerinde karısı Yessica ile evlerinde silahlı soyguna uğradı. Soyguncular çiftin nakit paralarını ve kredi kartlarını aldıktan sonra Holloway’in Mercedes-Benz marka otomobiliyle olay yerinden kaçtılar. Kısa bir süre sonra otomobil terk edilmiş halde bulundu fakat soyguncuların soydukları kişinin kim olduğunu bilip bilmedikleri hakkında bir kanıt bulunamadı.

Josh Holloway 1 Ekim 2004 tarihinde Yessica Kumala ile evlendi. 9 Nisan 2009 tarihinde Hawai'de Java adlı kızı dünyaya geldi. 2014 yılında Hunter Lee Holloway adında bir oğlu oldu.

Hobilerinin kürek çekmek, yelkencilik, snowboard, dövüş sanatları, motokros ve gitar çalmak olduğunu söyleyen ve ‘Biradan zevk alıyorum’ diyen Holloway’e göre tüm zamanların en büyük buluşu damıtılmış alkol.

Josh Holloway’in, 2007 yılında vizyona girmesi beklenen ve bir video oyununun sinema uyarlaması olan Command & Conquer 3’te oynaması bekleniyor.

Filmleri ve Dizileri :
2020 - 2021 - Yellowstone (Roarke Morris) (Tv Dizisi)
2020 - Amazing Stories (Wayne Wilkes) (Tv Dizisi)
2016 - 2018 - Colony (Will Bowman) (Tv Dizisi)
2014 - Intelligence (Gabriel Vaughn) (Tv Dizisi)
2014 - Sabotaj (Eddie 'Neck' Jordan) (Sinema Filmi)
2013 - Yılın Savaşı (Jason Blake) (Sinema Filmi)
2013 - Paranoia (Ajan Gamble) (Sinema Filmi)
2013 - Yo Gabba Gabba! (Farmer Josh) (Tv Dizisi)
2011 - Görevimiz Tehlike 4 - Hayalet Protokol (Hanaway) (Sinema Filmi)
2011 - Five (Bill) (TV Filmi)
2011 - Community (Black Rider) (Tv Dizisi)
2004 - 2010 - Lost (James 'Sawyer' Ford) (Tv Dizisi)
2009 - Stay Cool (Wino) (Sinema Filmi)
2007 - Ölüm fısıltısı (Max) (Sinema Filmi)
2007 - Command & Conquer 3: Tiberium Wars (Video Oyunu)
2004 - Good Girls Don't... (Eric) (Tv Dizisi)
2004 - NCIS: Naval Criminal Investigative Service (Sheriff) (Tv Dizisi)
2003 - The Lyon's Den (Lana's Toyboy) (Tv Dizisi)
2003 - Kanıt Peşinde (Kenny Richmond) (Tv Dizisi)
2003 - Dr. Benny (Pheb) (Sinema Filmi)
2002 - Meine Tochter ist keine Mörderin (TV Filmi)
2002 - Sabretooth (Trent) (TV Filmi)
2002 - Mi amigo (Younger Pal) (Sinema Filmi)
2002 - Moving August (Loren Carol) (Sinema Filmi)
2001 - Walker, Texas Ranger (Ben Wiley) (Tv Dizisi)
2001 - Cold Heart (Sean) (Sinema Filmi)
1999 - Angel (Good Looking Guy) (Tv Dizisi)
1994 - Aerosmith: Big Ones You Can Look At (Thief in 'Cryin') (Video)
1993 - Aerosmith: Cryin' (Thief) (Video short)


Kaynak:Biyografi.info

Josh Holloway filmleri

Tüm Josh Holloway filmleri

Josh Holloway için yapılan aramalar

Josh Holloway, Josh Holloway biyografi, Josh Holloway hayatı, Josh Holloway özgeçmişi, Josh Holloway hakkında, Josh Holloway doğum yeri, Josh Holloway fotoğraf, Josh Holloway video, Josh Holloway resim, Josh Holloway kimdir?, Josh Holloway kaç yaşında?, Josh Holloway nereli, Josh Holloway memleketi