FB TW PIN NWS
BioRank 8826

Jorge Garcia

Doğum tarihi : 28.Nisan.1973
Jorge Garcia kaç yaşında : 51
Kilo & Boy :
Burcu : Boğa
Jorge Garcia doğum yeri : Nebraska, Amerika

Jorge Garcia Biyografisi

Jorge Garcia, 1973 doğumlu Amerikalı dizi oyuncusu. 2004 yılında yayınlanmaya başlayan Emmy Ödüllü televizyon dizisi Lost’da, Hugo ‘Hurley’ Reyes isimli karakteri canlandıran Garcia, dizide oynaması için seçilen ilk oyuncu olma özelliğini taşıyor.


Jorge Garcia, 28 Nisan 1973’de Omaha, Nebraska’nın Şilili ve Kübalıların yaşadığı bir bölgesinde dünyaya geldi. Güney Kaliforniya, San Juan Capistrano’da büyüyen Garcia, San Clemente Lisesi’ne gitti. Son yılında bir öğrenciye verilen en yüksek ödül olan ‘Triton of The Year’a değer görüldü.

Çeşitli reklamlarda oynadıktan sonra ilk olarak 1997’de Raven’s Ridge filminde ‘Monty’ rolünü oynayan Garcia, ardından Tomorrow by Midnight (1999), Kings of the Open Mic’s (2000) ve The Slow and the Cautious (2002) gibi filmlerde rol aldı. Spin City (2000), Rock Me Baby (2003), Becker (2004) ve Curb Your Enthusiasm (2004) dizilerinin de birkaç bölümünde yer alan Garcia, 2004 yılında yayınlanmaya başlayan Lost adlı dizide Hugo ‘Hurley’ Reyes isimli karakteri canlandırmaya başladı.

Oyuncu seçiminin başlamasından bir gece önce, Curb Your Enthusiasm dizisinin The Car Pool Lane isimli bölümünde canlandırdığı, uyuşturucu satıcısı rolünü izleyen yapımcıları, Garcia’nın Lost’da mutlaka oynaması gerektiğine karar verdiler. Böylece Garcia, bu dizi için seçilen ilk oyuncu oldu ve dizinin yaratıcıları, kendisine özel olarak ‘Hugo’ karakterini yarattılar. Bu rolü kabul ettikten sonra çekimler için Hawaii’ye giden Garcia, bu yüzden kız kardeşinin düğününe de katılamadı.

Lost’da oynamaya devam ettiği süre içerisinde filmlerde rol almaya devam eden Garcia, 2004 yılında Tales from the Crapper, Happily Even After ve Our Time Is Up adlı üç filmde rol aldı. 2005’de ise The Good Humor Man ve Little Athens filmlerinde rol aldı.

Jorge Garcia, bir süre sonra Los Angeles’daki evini boşalttı ve tamamen Kailua, Hawaii’ye yerleşti. Garcia’nın Chihuahua cinsi Nunu isimli bir köpeği var.

Kaynak:Biyografi.info

Jorge Garcia için yapılan aramalar

Jorge Garcia, Jorge Garcia biyografi, Jorge Garcia hayatı, Jorge Garcia özgeçmişi, Jorge Garcia hakkında, Jorge Garcia doğum yeri, Jorge Garcia fotoğraf, Jorge Garcia video, Jorge Garcia resim, Jorge Garcia kimdir?, Jorge Garcia kaç yaşında?, Jorge Garcia nereli, Jorge Garcia memleketi