FB TW PIN NWS

Lost


Lost (2004-...)
Lost Afiş
  Dizi Hakkında  Tür : Macera, Dram, Fantastik
  Yönetmen : -
  Yapımcılar : Jeffrey Lieber, J.J. Abrams,
: Damon Lindelof
  Dizi Müziği Albümü : Michael Giacchino
  Yapım : 2004, ABD, 42 dk./Bölüm
  Gösterim Tarihi : 2004 - ...

 Everything Happens for a Reason // Her şeyin bir sebebi vardır


Lost Amerikan yapımı bir dram dizisidir. Türkiye'de sadece Dizimax kanalında gösterilmekte olan dizi, 1 Altın Küre ve 6 Emmy olmak üzere 28 ödül almıştır. Özellikle karışık senaryosu ve anlatım şekli hayli ilgi toplamıştır.


Oyuncular


Matthew Fox (Dr. Jack Shephard), Evangeline Lilly (Kate Austin), Yunjin Kim (Sun Kwon), Jorge Garcia (Hugo 'Hurley' Reyes), Daniel Dae Kim (Jin Kwon), Terry O'Quinn (John Locke), Josh Holloway (James 'Sawyer' Ford), Naveen Andrews (Sayid Jarrah), Dominic Monaghan (Charlie Pace), Michelle Rodriguez (Ana Lucia Cortez), Emilie De Ravin (Claire Littleton), Adewale Akinnuoye-Agbaje (Mr. Eko), Michael Emerson (Benjamin Linus / Henry Gale), Elizabeth Mitchell (Juliet), Ian Somerhalder (Boone Carlyle), Cynthia Watros (Libby), Harold Perrineau Jr. (Michael Lloyd), Maggie Grace (Shannon Rutherford)


KarakterlerSezon 1
Sezon 1 Amerika'da 22 Eylül 2004 tarihinde başlamış ve 24 bölüm sürmüştür. Oceanic Flight 815 seferini yapan uçağın kaza yapmasını ve kazadan hayatta kalan yolcuların adaya düşmelerini anlatmaktadır. İlerleyen bölümlerde Danielle Rousseau'nun ortaya çıkışı ile adada Others (Diğerleri)nin olduğunu anlarlar. Sezonun ilk bölümü sadece Amerika'da 18.65 milyon kişi tarafından izlenmiştir.


Sezon 2
Sezon 2 Amerika'da 21 Eylül 2005 tarihinde başlamış ve 23 bölüm sürmüştür. Hikaye, kazadan sonraki 45 günü anlatarak devam etmektedir. Çoğu arka kapıyı kapatıp, daha fazla soru getirmiştir. Others (Diğerleri) kendilerini göstermiştir.


Fotoğraflar © Warnerbros.
Ek'ler
.