FB TW PIN NWS
BioRank 2393

Nur Fettahoğlu

Doğum tarihi : 12.Kasım.1980
Nur Fettahoğlu kaç yaşında : 44
Kilo & Boy :
Burcu : Akrep
Meslek : Dizi Oyuncusu
Nur Fettahoğlu doğum yeri : Duisburg, Almanya

Nur Fettahoğlu Biyografisi

Nur Fettahoğlu beş çocuklu Karadenizli bir ailenin dördüncü çocuğu olarak Almanya'da dünyaya geldi. Aslen Rizelidir. Babası Sinan Fettahoğlu, annesi Fatma Fettahoğlu’dur. SKY Türk'ün haber spikeri Selvinaz Fettahoğlu ablasıdır.
Doğumundan kısa bir süre sonra yurda geri dönen ailesiyle İstanbul'da yaşamaya başlayan Fettahoğlu, sırasıyla Beşiktaş Lisesi ve Haliç Üniversitesi Moda Tasarım bölümünden mezun oldu. Çeşitli bankalarda görev aldıktan sonra kariyerine Sky Turk'te borsa spikerliği yaparak devam etti. Bu kısa sürecin ardından dizilere transfer olan Fettahoğlu, Benden Baba Olmaz ve Gönül Salıncağı'nda roller aldıktan sonra, Kanal D'nin büyük prodüksiyonu Aşk-ı Memnu'da Peyker rolüyle dikkatleri üzerine çekti.

2 Ağustos 2008 tarihinde borsacı Murat Aysan'la dünyaevine girip Nur Aysan adını aldı. 7 Nisan 2011 tarihinde sesiz sedasız boşandılar.

2011 yılında Muhteşem Yüzyıl dizisindeki Mahidevran Sultan karakteriyle hayran kitlesini arttırmıştır. Yönetmenliğini Taylan Biraderler'in yaptığı, yapımcılığını Timur Savcı’nın üstlendiği, senaryosunu Meral Okay ve Meral Okay’ın ölümünden sonra Yılmaz Şahin’in yaptığı “Muhteşem Yüzyıl” dizisinde; Halit Ergenç, Meryem Uzerli, Vahide Gördüm, Nebahat Çehre, Okan Yalabık, Burak Özçivit, Ozan Güven, Mehmet Günsür, Selma Ergeç, Pelin Karahan, Merve Boluğur, Engin Öztürk, Aras Bulut İynemli, Berrak Tüzünataç, Deniz Çakır, Meltem Cumbul, Sarp Akkaya gibi oyuncular rol almıştır.

Ayrıca Atasay, Luna, Dove gibi firmaların reklam filmlerinde oynamıştır. Kurtlar Vadisi Filistin filminde de Necati Şaşmaz'la başrolü paylaştı.

2014 - 2015 yıllarında "Hayat Yolunda" adlı dizide Doç Dr. Şafak Günay karakterini canlandırırken; Engin Öztürk, Burak Yamantürk, İlker İnanoğlu, Sinem Öztürk, Seda Güven, Ediz Hun, İpek Karapınar ile beraber rol aldı.

Evlilikleri :
1.eşi: 2 Ağustos 2008 tarihinde borsacı Murat Aysan'la dünya evine girip Nur Aysan adını aldı. 7 Nisan 2011 tarihinde sesiz sedasız boşandılar.
2.eşi:Nur Fettahoğlu, 29 Ekim 2013 tarihinde iş adamı Levent Veziroğlu ile evlendi. Elisa Güzin Veziroğlu (d.2015) adında bir kızı vardır. 25 Mart 2021 tarihinde boşandılar.

2018 yılında yönetmenliğini Osman Kaya’nın üstlendiği "Deliler Fatihin Fermanı" filmde, Erkan Petekkaya, Cem Uçan, Yetkin Dikinciler, Kamil Güler, İsmail Filiz, Nur Fettahoğlu ve Demet Tuncer’in de aralarında olduğu oyuncu kadrosu yer alıyor.

Filmleri ve Dizileri :
2021 - Kağıt Ev (Tv dizisi)
2021 - Hükümsüz (Melek Ender) (Tv dizisi)
2020 - Benden Ne Olur (Sinema Filmi)
2020 - Babil (Eda) (Tv dizisi)
2019 - Kardeş Çocukları (Umay Karay) (Tv dizisi)
2018 - Deliler Fatihin Fermanı (Alaca)(Sinema Filmi)
2018 - Bozkır (Dilara Eroğlu)(Tv dizisi)
2017 - Sana Kalbimi Verdim (Tv dizisi)
2017 - Fi (Billur)(Tv dizisi)
2015 - Filinta "Bin Yılın Şafağında" (Süreyya)(Tv dizisi)
2014 - 2015 - Hayat Yolunda (Doç Dr. Şafak Günay)(Tv dizisi)
2014 - Filinta "Bir Osmanlı Polisiyesi" (Süreyya)(Tv dizisi)
2011 - 2013 - Muhteşem Yüzyıl (Mahidevran Sultan)(Tv dizisi)
2011 - Gişe Memuru(Kadın)(Sinema Filmi)
2010 - Kurtlar Vadisi Filistin (Simone)(Sinema Filmi)
2008 - 2009 - Aşk-ı Memnu (Peyker Yöreoğlu)(Tv dizisi)
2007 - Benden Baba Olmaz (Tülay)(Tv dizisi)
2007 - Gönül Salıncağı (Aylin)(Tv dizisi)


Kaynak:Biyografi.info

Nur Fettahoğlu filmleri

Tüm Nur Fettahoğlu filmleri

Nur Fettahoğlu için yapılan aramalar

Nur Fettahoğlu, Nur Fettahoğlu biyografi, Nur Fettahoğlu hayatı, Nur Fettahoğlu özgeçmişi, Nur Fettahoğlu hakkında, Nur Fettahoğlu doğum yeri, Nur Fettahoğlu fotoğraf, Nur Fettahoğlu video, Nur Fettahoğlu resim, Nur Fettahoğlu kimdir?, Nur Fettahoğlu kaç yaşında?, Nur Fettahoğlu nereli, Nur Fettahoğlu memleketi