FB TW PIN NWS
BioRank 4904

Pelin Karahan

Doğum tarihi : 06.Ekim.1984
Pelin Karahan kaç yaşında : 40
Kilo & Boy :
Burcu : Terazi
Meslek : Dizi Oyuncusu
Pelin Karahan doğum yeri : Ankara

Pelin Karahan Biyografisi

Vildan Pelin Karahan, 6 Ekim 1984 tarihinde Ankara’da doğmuştur. Babası Bayram Ali Karahan’dır.

Anne babası o 8 aylıkken ayrılmışlar. 13 yaşından sonra 3 yıl İzmir’in Ödemiş ilçesinde bulundular

Ankara Arı Koleji’nde İlkokulu okudu. Ortaokulu Ankara Gaziosmanpaşa İlköğretim Okulunda ve Ödemiş İlköğretim Okulunda bitirdikten sonra Ankara Sokollu Mehmed Paşa Lisesinden mezun oldu. Eskişehir Anadolu Üniversitesinde Turizm İşletme’de okudu. Okul bitince İstanbul’a geldi İnteraktif reklam hizmeti veren bir şirkette müşteri ve halkla ilişkilerde çalıştı.

Aynı zamanda manken Neşe Erberk’in Erberk Ajans’sına kaydoldu. Demirdöküm reklam filmi ile reklam çekimlerine başladı. Daha sonra Nestle Kit-Kat, Coca Cola Light, Ülker Royal Golf, Yedigün, Carrefour, Penti,Komili Şampuan, İpana reklam filmlerinde de oynadı.

Pelin Karahan, 2007 – 2011 yılları arasında "Kavak Yelleri" adlı dizide İbrahim Kendirci, Dağhan Külegeç, Aslı Enver, Sarp Apak ile birlikte başrolde oynadı.

2011 yılında Medya ve Sanat Ödüllerinden, Kavak Yelleri dizisindeki rolü için “En Başarılı Bayan Dizi Oyuncusu” ödülünü kazanmıştır.

TRT Okul'da "Bir Evde" adlı hayvan bakımı programını sundu. Show TV'de "Pelin Karahan ile Nefis Tarifler" adlı yemek programını sundu.

Pelin Karahan, 23 Ekim 2011 tarihinde pilates eğitmeni Erdinç Bekiroğlu ile Barcelona'da evlendi. 19 Kasım 2013 tarihinde boşandı. 24 Haziran 2014 tarihinde iş adamı Bedri Güntay ile Adile Sultan Sarayı'nda evlendi. 27 Aralık 2014 tarihinde Ali Demir adında bir oğlu oldu. Mart 2017'de de Eyüp Can adında bir oğlu daha oldu.

Pelin Karahan, 2012 yılında da “Muhteşem Yüzyıl” dizisinde Mihrimah Sultan karakterini canlanmıştır. Yönetmenliğini Taylan Biraderler'in yaptığı, yapımcılığını Timur Savcı’nın üstlendiği, senaryosunu Meral Okay ve Meral Okay’ın ölümünden sonra Yılmaz Şahin’in yaptığı “Muhteşem Yüzyıl” dizisinde; Halit Ergenç, Meryem Uzerli, Vahide Gördüm, Nebahat Çehre, Okan Yalabık, Burak Özçivit, Mehmet Günsür, Nur Fettahoğlu, Selma Ergeç, Ozan Güven, Merve Boluğur, Engin Öztürk, Aras Bulut İynemli, Berrak Tüzünataç, Deniz Çakır, Meltem Cumbul, Sarp Akkaya gibi oyuncular rol almıştır.

Pelin Karahan, TRT 1'de 2021 yılında ekranlara gelen “Bir Zamanlar Kıbrıs” dizisinde İnci karakterini canlandırdı. Diğer rollerde Ahmet Kural, Serkan Çayoğlu, Devrim Saltoğlu, Tayanç Ayaydın, Gülper Özdemir, Hasan Küçükçetin, Miray Akay, Nebil Sayın gibi oyuncular rol aldı.

Ödülleri :
2011 - Medya ve Sanat Ödülleri - En Başarılı Bayan Dizi Oyuncusu (Kavak Yelleri)

Film ve Dizileri :
2021 - Bir Zamanlar Kıbrıs (İnci)(TV Dizisi)
2018 - Yuvamdaki Düşman (Tülin)(TV Dizisi)
2016 - Yeter (Aylin Harmanlı) (TV Dizisi)
2012 - 2014 - Muhteşem Yüzyıl (Mihrimah Sultan)(TV Dizisi)
2011 - Mavi Kelebekler (TV Dizisi)
2007 - 2011 - Kavak Yelleri (Aslı Zeybek)(TV Dizisi)
2005 - Cemalim (Zeynep) (TV Filmi)
1991 - Sonsuza Yürümek (Sinema Filmi)


Kaynak:Biyografi.info

Pelin Karahan için yapılan aramalar

Pelin Karahan, Pelin Karahan biyografi, Pelin Karahan hayatı, Pelin Karahan özgeçmişi, Pelin Karahan hakkında, Pelin Karahan doğum yeri, Pelin Karahan fotoğraf, Pelin Karahan video, Pelin Karahan resim, Pelin Karahan kimdir?, Pelin Karahan kaç yaşında?, Pelin Karahan nereli, Pelin Karahan memleketi