FB TW PIN NWS
BioRank 7577

Elifcan Ongurlar

Doğum tarihi : 07.Haziran.1993
Elifcan Ongurlar kaç yaşında : 30
Kilo & Boy :
Burcu : İkizler
Meslek : Dizi Oyuncusu
Elifcan Ongurlar doğum yeri : Karşıyaka, İzmir

Elifcan Ongurlar Biyografisi

2017 yılında Kızlarım İçin dizisinde Sumru Yılmaz karakterini canlandırmıştır.

Elifcan Ongurlar, 7 Haziran 1993 tarihinde İzmir, Karşıyaka’da Sanat yönetmeni olan bir babanın kızı olarak doğmuştur. Annesi ise emekli eğitmen ve bankacıdır. Babası İzmir Operası dramaturgu ve Karşıyaka Belediyesi Opera Sahnesi’nin ilk sanat yönetmenidir. İlkokul’da ailesi piyano dersi aldırdı. Tüm çocukluğu klasik konserlerde, festivallerde, opera ve tiyatrolarda geçti. Beykent Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Oyunculuk Bölümü mezunudur. Çocukluğundan beri iyi bir tenis oyuncusu olmuştur. İlk ve orta eğitiminin yanı sıra sekiz yaşından beri İzmir Karşıyaka Tenis Kulübü’nde 10 yıl tenis oynadı. Milli takıma kadar yükseldi.

Elifcan Ongurlar, 2012 yılında başrolde olarak “Ateşin Düştüğü Yer” adlı sinema filmi ile oyunculuğa başladıktan sonra yine 2012 yılında yönetmenliğini Cevdet Mercan ve Nisan Akman’ın yaptığı “Kayıp Şehir” dizisinde Uğur Polat, Gökçe Bahadır, Ahmet Mekin, İlker Kaleli, Cansu Tosun, Nazan Kesal, Nik Xhelilaj, Şebnem Hassanisoughi ile beraber oynadı.

Elifcan Ongurlar, 2014 yılında “Diva” adlı tiyatro oyunda Ressam rolünü oynadı. Diğer oyuncular Ayta Sözeri, Gülüm Baltacıgil Gacoin, Ömer Fırat Köker olmuştur.

2015 yılında “Kiralık Aşk” dizisinde (Fikret Gallo) karakterini canlandırırken Elçin Sangu, Barış Arduç, Salih Bademci, Sinem Öztürk, Levent Ülgen, Nergis Kumbasar, Melisa Şenolsun, Sanem Yeles, Hikmet Körmükçü, Ayberk Atilla, Onur Büyüktopçu, Leyla Lydia Tuğutlu, Ferdi Merter ile beraber oynadı.

2017 yılında yönetmenliğini Mesude Eraslan’ın yaptığı “Kızlarım İçin” adlı dizide başrollerinde Fikret Kuşkan ve Tuvana Türkay olmak üzere Elifcan Ongurlar, Sanem Yeles, Ahsen Eroğlu, Nazlı Ar, Serdar Özer, Anıl Tetik, Özgün Çoban, Numan Çakır, Hakan Yufkacıgil, Sibel Taşçıoğlu, Ülkü Duru ile beraber rol almıştır.

Ödülleri :
2013 - 18. Sadri Alışık Tiyatro ve Sinema Oyuncu Ödülleri – Ekrem Bora Umut Veren Oyuncu Ödülü

Rol Aldığı Tiyatro Oyunları :
2014 - Diva : Başak Kıvılcım Ertanoğlu - Tatavla Sahnesi

Filmleri ve Dizileri :
Oyuncu :
2017 - Kızlarım İçin (Sumru Yılmaz) (TV Dizisi)
2015 - Kiralık Aşk (Fikret Gallo) (TV Dizisi)
2015 - Kara Ekmek (Mine) (TV Dizisi)
2012 - Kayıp Şehir (Seher) (TV Dizisi)
2012 - Ateşin Düştüğü Yer (Ayşe)(Sinema Filmi)


Kaynak:Biyografi.info

Elifcan Ongurlar için yapılan aramalar

Elifcan Ongurlar, Elifcan Ongurlar biyografi, Elifcan Ongurlar hayatı, Elifcan Ongurlar özgeçmişi, Elifcan Ongurlar hakkında, Elifcan Ongurlar doğum yeri, Elifcan Ongurlar fotoğraf, Elifcan Ongurlar video, Elifcan Ongurlar resim, Elifcan Ongurlar kimdir?, Elifcan Ongurlar kaç yaşında?, Elifcan Ongurlar nereli, Elifcan Ongurlar memleketi